R-Nav için yeni arayüz, video oynatma ve iGO

usta upgrade.lug dosyası var indirdigimde flah a atıp gidip araca takıyorum ama okumuyor güncelleme felan yapmıyor
Belleğinde sıkıntı olabilir, başka bir bellekle dene bu işlemi...

Az önce 2015 Clio 4 1.5 EDC araca yükledim, programda sıkıntı yok, arkadaşın getirdiği bellek sıkıntılı çıktı sistem tanımadı, benim bellekle R-NAV çalıştı yükleme yaptıktan sonra yeni bir bellek alıp dosyaları içine attık sistem hemen tanıdı...

11174798_10153241635642622_342844853876151593_n.jpg

Programın yükleneceği Flash Bellek (İçinde herhangibir dosya,program.vs. olmayacak) boş durumdayken FAT 32 dosya biçimi ile formatlanması gerekiyor.Piyasada mevcut flash belleklerin çoğu NTSF dosya sistemi ile biçimlendirildiği için Medi@skin programı yüklense bile RNav'a takıldığında cihaz Flash Belleği okumayabiliyor..:eyv

Valla ben az önce 32gb bellek aldım dosyaları aktardım sıkıntı yaratmadı.

kardeşim 1.konuda dosya var onu indir flasha yükle git aracına tak güncelle basit bir işlem yapmak istedigini sor söylerim

Ben o dosyayı indirdim flash belleğe de attım tam programı kuracaktım. Sistem sürümüne baktım en sonra 2013te güncellemiştim. Sürüm 2.0.1 ya da 2.1.0 yazıyordu. Burada sürüm 4.0.3 gerekiyor yazdığı için programı kurmaktan vazgeçtim. Aslında bu programın içerisinde 4.0.3 güncellemeside olsaymış daha güzel olurmuş. Yarın servise gidip son güncellemeleri yaptıracağım ondan sonra programı kurmayı deneyeceğim. Bir yerlerde güncellemeden sonra navigasyon onayında sorulan soruya kabul ediyorum seçeneği pasif geliyormuş ve cihazın değişmesi gerekiyormuş diye okudum. Bu program kurulumu sırasında böyle bir şey yaşayan oldu mu? 1900 TL istemişler cihaz için.

Bu programın içinde 4.0.3 zaten mevcut...

Nasıl yani ben şimdi o indirdiğim programı direk taksam cihaza çalışır mı?
Yükleme yapmaya başlarken zaten ekranda 4.0.3 e güncelleyecek diye uyarı çıkar sen evet diyeceksin ve güncelleme başlayacak...

Yükleme yapmaya başlarken zaten ekranda 4.0.3 e güncelleyecek diye uyarı çıkar sen evet diyeceksin ve güncelleme başlayacak...
Çok teşekkür ederim ustam bu bilgi benim için değerli oldu. Yarın programı kurup sonuçları buraya yazarım. Umarım bir sıkıntı yaşamam.

Merhabalar;
Bugün sabah programı kurdum.

Sorunlar;
* Bütün videolarım MP4 formatında olmasına rağmen yarısını açmıyor. Ses geliyor ama görüntü yok. Diğer yarısını oynatıyor.
* Oynayan videolar da donma ve takılma oluyor. Ses güzel çıkmasına rağmen görüntüde donma ve takılmalar oluyor.
* Videolar video butonuna tıklayınca açılmıyor. Her seferinde dosyaya girip seçmek ve sonra oynatmak gerekiyor.
* Programdan çıkmak istediğimde çıkamadım. Bunun bir yolu varsa da sanırım ben bilmiyorum. Arabayı kapatıp bir sürü bekleyince normal ekrana dönüyor.
* 1 skin hariç diğerleri pek kullanışlı gelmedi. Sanırım mustafa ustanın yaptığı skin en sondaki o çok başarılı olmuş. Teşekkürler.
* Flash belleği araç çalışırken takarsanız program görünmüyor bunu da yeni yükleyen arkadaşlar için belirteyim.

Navigasyona bakamadım o yüzden yorum yapmayacağım.

Öneriler;
* Güzel yardımlaşma örneği gösterip bir klip arşivi oluşturmalıyız. Herkes programda çalışan klibini havuza eklerse herkes format uydurma işiyle uğraşmaz. Ben bir çok program kullanmama rağmen formatların hepsini sanırım denk getiremedim. Bu konu üzerinde çalışacağım.
* Yine bir önerim olacak windows media playerda bu hareketli efectler var. MP3 çalarken hareket ediyor. O özelliği bu programa entegre edemez miyiz? Mp3 çalarken ekranda görsel öğeler olsa müziğin şiddetine göre hareketler etse bence kliplerden daha az programı yorar. Bir çok kişide klip yerine bunu kullanır diye düşünüyorum.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biraz daha geliştirilirse çok kullanışlı olacak. İnşallah bu işlerden anlayan arkadaşlar yardımcı olurlar.

Geri