R-Nav için yeni arayüz, video oynatma ve iGO

Arkadaşlar benim navigasyon beni istanbulda gösteriyor ben eskişehirdeyim neden boyle oluyor.

slm medya skinde video oynatma tusuna dokunduğumda veya ekranı büyütümde kadranlı temaya dönüyor yani, basa atıyor üçdört denemeden sonra video izleye biliyorum busorun neden olabilir vidyo formatını değiştiriyorum sonuç aynı:soru

Upload etmenizi bekleyenlerdenim..:) Şimdiden teşekkürler.

Video da tam ekran yapınca başa atma sorunu bendede oluyor sanırım hemen açmak istediğimizden oluyor.

Büyük boyutlu dosyayı trakonya nicki kardeşimiz upload edip bu konuya ekleyecek, o programda sıkıntı olmuyordu...

Cuma yada Cumartesi günü etmiş olacağım inşallah.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhabalar,
Ben de tecrübemi paylaşayım arkadaşlar. Forumda sistemi yüklersem geri dönebilirmiyim. Yüklüyken flash diski çıkarırsak ekran nasıl görünüyo (Ekstra birşeyin yüklendiği belli oluyormu) ve benzeri sorulara yanıt olur umuduyla;

-Aracımda cihaz versiyonu 4.0.5 iken sitedeki 500 küsür MB lık Medi@skin403_Lite_rfc.rar dosyasını indirerek kurulum yaptım.
-Kurulum sorunsuz tamamlandı.
-Cihaz versiyonu kontrol ettiğimde; (Ana Menü > Ayarlar > Sistem > (ikinci sayfada) Versiyon bilgisi) 4.0.3 e düştüğünü gördüm.
-Birçok bölümde ve internet üzerinde gösterildiği şekillerde yüklenen sistemi incelediğimde;
--Hemen video deneyeyim dedim herhangi bir video dosyası bulamadı. "Şevval SAM_Evvelim Sen Oldun Ahirim Sensin.mp4" isminde bir video dosyam mevcuttu. Neden göremediğini bilemedim.
--Igo normal çalıştı iGO bidru açılış ekranında dili sordu türkçe dedim kilitlendi. Arabayı tekrar çalıştırarak sisteme geri girebildim.
-Flash ı çıkartıp yeniden aracı kapatıp açarak sistemi başlattığımda görüntüde herhangi birşey yüklendiği belli olmuyor. Ancak flash takılı arabayı çalıştırırsan sistem yükleniyor.
----(Bu arada aracı stop edip hemen çalıştırırsanız radyo sistemi hiç kapanmamış gibi açılıyor. RNav yeniden başlaması için ben aracı stop ettikten sonra kapıyı açıp kapattım, elektrik anahtarı kapanması gibi bir tik sesi gelene kadar bekledim (5-10 saniye) ondan sonra motoru yeniden çalıştırınca radyo yeniden başladı)
-Benim en çok merak ettiğim sürümü tekrar eski haline getirebilirmiyim? di. onu denedim. Bunun için,
---Daha önceden https://renault.naviextras.com/shop/portal/chooseDevice adresinde gözüme ilişen
"Önemli Not
Güncelleme işlemi sırasında sorun oluşursa lütfen aşağıdaki dosyayı indirin. Sıkıştırılmış dosyayı kopyalayın ve USB belleğinizin kök dizinine açın, daha sonra USB belleğinizi cihazınıza takın. Güncelleme işlemi başlayacaktır."
notundaki indirin linkinden 2015_04_01_4_0_5_recovery.zip isimli Orjinal Firmware'i yüklemiştim. (link > https://renault.naviextras.com/shop/to/OS_warning) Bu zipten çıkan dosyaları ayrı bir flashın ana dizinine atmıştım. Bu flashı takınca güncelleme başladı eski sürüm 4.0.3 yenisi 4.0.5 güncelleyeyim mi diye sordu okeyleyince yükledi.

_GÜNCELLEME SONRASI sistem 4.0.5 'e döndü. Gözle görülebilecek bir fark yok. İçeride medi@skinden bir kalıntı kaldı mı bilemiyorum. (Garanti açısından bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum). Medi@skin yüklü flashı takıp sistemi açtığımda sistem 4.0.5 ile açıldı, Medi@skin yüklenmedi.
-- Sıfır bir formatlama işlemi yapmadığına eminim. Çünkü navigasyonda daha önce ayarladığım favorilerim duruyor. Ancak sıfırlamak istenirse ANA SAYFA > AYARLAR > FABRİKA AYARLARI kısmından sıfırlanabilir diye düşünüyorum.

Faydalı olması dileğiyle.

Son düzenleme:
selam arkadaslar bu programlar hata veriyor yeni program yokmu
clıo4 2013 var beyaz

YvXY4A.png

Güle güle kullanın arkadaşlar.Yalnız tarif edeyim de öyle kullanın.
1.MP3 çalmadan önce sol üstte gördüğünüz PLS düğmesine tıkladıktan sonra uyarı verecek OK diyerek geçin
2.Açılan menüden çalmak istediğiniz dosyaları seçin ve bu kadar.
3.Ancak arabayı stop edip tekrar çalıştırdığınızda sistem kaçıncı şarkıda kaldığınızı okuyamıyor (wolfsound.pls hatasından dolayı) bu yüzden yukarıdaki işlemleri tekrar yapmanız gerek ve şarkı ilkinden başlayacak.

Not:Video oynatır sıkıntı yok.

http://dosya.co/xehw1zjupwn5/mediaskin.rar.html

Not2:İndirmek isterken sitedeki yeşil butona değil aşağıdaki mavi butona basın

Elinize sağlık. Yanlış anlamayın birşeyi merak ettim dosyayı daha indirip yüklemedim neden sizin hazırladığınız skin dosyası boyutu 271 mb oldu . Diğer wolfskin sitesinden indirilenler 10 mb civarı idi.

Şimdi indirdim baktım ha bu skin değil komple mediaskin çalışma dosyası imiş. Ondan dosya boyutu yüksekmiş.Peki diğer skinleri bu hazırladığınıza eklesek onlarda sorunsuz çalışabilirmi? yani siz wolf dosyaları üzerindemi çalıştınız yoksa sadece skin dosyaları üzerindemi çalıştınız?

Son düzenleme:
Elinize sağlık. Yanlış anlamayın birşeyi merak ettim dosyayı daha indirip yüklemedim neden sizin hazırladığınız skin dosyası boyutu 271 mb oldu . Diğer wolfskin sitesinden indirilenler 10 mb civarı idi.

Çünkü yalnızca skin dosyası değil programın tamamı var içinde yalnızca skin yeterli olmuyor yeni yazılan scriptler var içinde.Bizim medianav kiosk mode olduğu için arayüzden play butonuna bastığınızda wolfsound.pls hatası veriyor. Hangi skini denerseniz deneyin çalışmayacaktır.Bu yüzden yazılım gerekiyordu. Dosyanın içinde herşeyiyle yazılım ve ayarlamaları mevcut. Tekrar upload falan etmenize gerek yok usb ye atın arabaya takın kullanın.

Geri