Megane 4 çevremizde neden az görülüyor - anket-

MEGANE 4 TRAFİKTE NEDEN BU KADAR AZ GÖRÜLÜYOR

• Kullanılan toplam oy
    28
  • Anket kapatılmış .
rolanti 50km/h 80 100 120 140km
Volkswagen[TABLE="width: 1070"]
[TR="class: visible"]
[TD="class: hovered"][/TD]
[TD="class: hovered"]Golf[/TD]
[TD="class: hovered"]1.4[/TD]
[TD="class: hovered"]2015[/TD]
[TD="class: hovered"] 38,2[/TD]
[TD="class: hovered"] 57,1[/TD]
[TD="class: hovered"] 61,1[/TD]
[TD="class: hovered"] 63,1[/TD]
[TD="class: hovered"] 66,0[/TD]
[TD="class: hovered"] 69,0[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Renault 1.2
[TABLE="width: 1070"]
[TD][/TD]
[TD]Megane[/TD]
[TD][/TD]
[TD]2016[/TD]
[TD] 45,4[/TD]
[TD] 59,6[/TD]
[TD] 63,4[/TD]
[TD] 65,6[/TD]
[TD] 68,2[/TD]
[TD] 69,8[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Mercedes[TABLE="width: 1070"]
[TD][/TD]
[TD]CLA[/TD]
[TD]200[/TD]
[TD]2014[/TD]
[TD] 46,6[/TD]
[TD] 55,7[/TD]
[TD] 61,6[/TD]
[TD] 64,0[/TD]
[TD] 68,5[/TD]
[TD] 73,0[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Volvo[TABLE="width: 1070"]
[TD="class: hovered"][/TD]
[TD="class: hovered"]V40[/TD]
[TD="class: hovered"]T3[/TD]
[TD="class: hovered"]2012[/TD]
[TD="class: hovered"] 42,5[/TD]
[TD="class: hovered"] 54,8[/TD]
[TD="class: hovered"] 60,6[/TD]
[TD="class: hovered"] 63,8[/TD]
[TD="class: hovered"] 66,2[/TD]
[TD="class: hovered"] 68,1[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Bende birçok araçları test etmiştim ve aralarında aman aman bir fark görememiştim. Verilen tablodanda rakamlara baktığımda aralarındaki farkı çok rahat analiz edebiliyoruz.Analiz yaparken araçların sundukları özellikler ile fiyatlarınıda göz önüne almakta fayda var. Buradaki araçlar içinde en üst donanımlarına bakarsanız megane diğerlerinden min.10,000 tl daha ucuz ve hepsindan daha donanımlı.Üstüne üstlük ülkemizde üretiliyor ve servis ağıda hepsine fark atmaktadır. Yanlış anlaşılmasın bendeniz en son reno marka aracı 1988-1990 yılları arasında 12 ts modelini kullanmıştım ve geçen haftaya kadarda hiç reno kullanmadım ve herhangi bir tanıdığımın arabasınada binmedim. 10 gün önce merakımdan birde megane 4 test edeyim dedim ve 2 gün sonrada arabayı aldım. Benim aldığım araç sedan 1,5 dci edc icon full+full (deri koltuk hariç) ve almayı düşündüğüm bir çok araç içinde en ucuz olanıydı. Golf'u bu kadar doldurunca 30,000 tl civarında fark oluşmaktaydı ve kesinlikle bu farka değmiyeceğini düşündüm ve recihimi bu yönde kullandım. Üstelik gölf en az 3-4 ay sonra gelecek ve fiyatıda dahada artacaktı . Herkesin zevkleri ve beklentileri farklı olmasaydı bu kadar çeşitli araç üretilip satılmasıda mümkün olmazdı zaten. Herkesin gönlünde yatan aracı alması dileklerimle iyi günlerde kazasız sorunsuz kullanılmasını temenni ederim.

:eyv:bravo

Şaka gibi.Bizler zaten uzay boşluğunda kullanıyoruz arabalarımızı o yüzden görmemen doğal.Çok takılma böyle şeylere ,biz memnunuz allaha şükür.Bende 200bin nüfuslu ilçede trafikte görmekten yoruldum ,var gerisini sen düşün.Ayrıca forumda her yerde golfü -vw falan övüp duruyorsun ,sat arabanı sende kurtul bizide dertlerinden kurtar .

Ayrıca 2 hafta önce de buradaki linkte aracınıza yazılım atıldığını sorun kalmadığını belirtmişsiniz.Mesajınız aynen şu şekilde ; Araçla dün yokuş çıkarken spor modda ayağımı gazdan çekip tekrar gaza koydum, gaz yemedi, sanki vites boştaymış gibi sadece devir yükseldi. Arkamda ki araçlar kornaya bastı tabi öylece kaldık. Sonra kendiliğinden düzeldi. Servise gittim. Kavrama güncellemesi varmış o yapıldı, şu an sorun yok bilginize....
http://www.renaultfanclub.com/showthread.php?t=94099&p=1016960#post1016960

Satarım alırım satmam almam o benim meselem, görüşlerde bana ait, istemezsen okumazsın. Sen benle derlenme dostum bak işine. Arıza vardı düzeldi sandık yine yaptı. Sen bir Renault kullanıcısı olarak sıfır araçta böyle önemli bir sorunun olmasını normal kabul edip bizim eleştirilerimize takılma. Sen memnun memnun kullan.

İstanbul - Antalya - Denizli - İzmir yol yaptım, bir tane megane 4 görmedim yollarda... Kronik arızası olan bu aracı almayıp akıllılık yapan herkesi tebrik ediyorum.

İlginç bir gözlem olmalı tek tek baktınızmı cidden ?

Bu nasıl bir üslup nasıl saygısızca yorum. Almayanlar akıllılık etti de, bu kadar megane alan insan salaklık mı etti. Renault foruma yakışmayan durumlar. Bence adminlerin bu tür yorumları kaldırması gerekir.

Bu nasıl bir üslup nasıl saygısızca yorum. Almayanlar akıllılık etti de, bu kadar megane alan insan salaklık mı etti. Renault foruma yakışmayan durumlar. Bence adminlerin bu tür yorumları kaldırması gerekir.

Özgürlükten yanayız :) Fikirlere,görüşlere,eleştirilere bir yere kadar saygı duyuyor ve sabır diyoruz .....

Satarım alırım satmam almam o benim meselem, görüşlerde bana ait, istemezsen okumazsın. Sen benle derlenme dostum bak işine. Arıza vardı düzeldi sandık yine yaptı. Sen bir Renault kullanıcısı olarak sıfır araçta böyle önemli bir sorunun olmasını normal kabul edip bizim eleştirilerimize takılma. Sen memnun memnun kullan.
"Gaz Pedalı Tepkisiz Kalıyor" şikayetiniz EDC ler için geçerli bir durum, manuellerde böyle bir problem yok. Sizin söylediğiniz gibi araçların tamamında olan kronik bir sorun olmuyor bu durumda. Problem yazılımsal ve düzeltilebilir bir şey, yeni yazılım geldiğinde bu sorun da kalmaz. Zaten otomatik-dizel farklı araçların da gaz pedalında 1-2 sn tepkisiz kalma durumu var, kimisinde 1 sn kimisinde 2sn oluyor, bu genel bir durum.
Alıp satmakta özgürsünüz o sizin meseleniz ama insanların bir sürü para vererek aldığı bir malı genelleme yaparak kötüleme hakkına da sahip değilsiniz, bu hakkı kendinizde görürseniz insanlar da size cevap verme hakkını kendinde görür, istemezse okumaz gibi bir düşünce de "forumlar" için en saçma kelime, bu tip tavırlar sergileyerek daha fazla saçmalamayın, yok ben devam edeceğim bu kafada derseniz de insanlar da sizin yazdıklarınıza cevap verir, soru sorar, mantıklı cevap bekler. Bu da diğer kullanıcıların görüşleri olur, sizin mantığınızdan bakarsak onların görüşleri, istemezsen okumazsın, başkalarıyla derlenmezsin.

İlginç bir gözlem olmalı tek tek baktınızmı cidden ?

Bazı arkadaşlar bu yazımın altında art niyet arıyor. Ben kendi gözlemimi söyledim. Bu bir tesadüf te olabilir, onu bilemem. Üstelik az görülmesi iyi bir şey mi kötü bir şey mi o da tartışılır. Tek tek saymaya gerek yok, bir iş seyahati yaptım araç kullanırken veya mola halinde hiç megane 4 görmedim. Söylediğim bu.

Bazı arkadaşlar bu yazımın altında art niyet arıyor. Ben kendi gözlemimi söyledim. Bu bir tesadüf te olabilir, onu bilemem. Üstelik az görülmesi iyi bir şey mi kötü bir şey mi o da tartışılır. Tek tek saymaya gerek yok, bir iş seyahati yaptım araç kullanırken veya mola halinde hiç megane 4 görmedim. Söylediğim bu.

Söylediğiniz diğer cümlede ise : Kronik arızası olan bu aracı almayıp akıllılık yapan herkesi tebrik ediyorum. "Akıllılık" kelimesinin zıttı "aptallık" olduğuna göre yazarken hiç düşündünüzmü lafın kimlere gittiğini ?

Değerli üyemiz kimsenin art niyet filan aradığı yok neden arasınki ? Ama bakınız bir başka dostumuz sizin yanıtınızı nasıl değerlendiriyor ve sizce haksızmı ? Bu ifadenizdeki eğer bir yanlış anlaşılma yada hatalı yazımsa düzeltmeniz uygun olmazmı ? Keyifli forumlar diliyorum ...kimseleri kırmadan :)

Söylediğiniz diğer cümlede ise : Kronik arızası olan bu aracı almayıp akıllılık yapan herkesi tebrik ediyorum. "Akıllılık" kelimesinin zıttı "aptallık" olduğuna göre yazarken hiç düşündünüzmü lafın kimlere gittiğini ?

hımm

Değerli üyemiz kimsenin art niyet filan aradığı yok neden arasınki ? Ama bakınız bir başka dostumuz sizin yanıtınızı nasıl değerlendiriyor ve sizce haksızmı ? Bu ifadenizdeki eğer bir yanlış anlaşılma yada hatalı yazımsa düzeltmeniz uygun olmazmı ? Keyifli forumlar diliyorum ...kimseleri kırmadan :)

hımm

İkazlar için teşekkür ederim. Aslında amacım bu aracı tercih ederek kendimin aptallık yaptığını düşündüğümü söylememdi. Fakat yanlış anlaşmaya mahal verecek bir kelime etmişim. Herkesin tercihine saygılıyız elbette. Bu ifademden dolayı özür dilerim tabi ki. Kimseye aptal diyecek kadar saygısız değilim.

Geri