Vites kutusunu kontrol edin-elektirik arizasi var

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobin sikintisi yaşayanlar için tekrar ediyorum kesinlikle lpg bujisi kullanın bobin sorunu yasamayin
Ayrıca cnksrp41 arkadaşımız sana şunu sormak istiyorum 4 bobinden 2 tanesini çıkar yada sok araca bin hız arttıkça bakalım sanzuman kendinin koruyup vites degistirecekmi bi dene ..
Kendini koruyan sanzuman vites degistirirmi.
Bobin le sanzumanin baglantisi yok demiyorum ama bobin motor la ateşleme ile ilgili ünite sanzuman ise aktarma birimi .
Bobini bozuk olan arabanin sanzumani bozuk olacak diye kanı yok ..
Selonoid valfin bobinle alakası ni teknik olarak biliyorsan anlat bizde ogrenelim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scenic 2, otomatik 1.6 için LPG Bujisi önerisi de alabilir miyiz? Hangisi marka ve model alınmalı? Teşekkürler...

kuzumx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenic 2, otomatik 1.6 için LPG Bujisi önerisi de alabilir miyiz? Hangisi marka ve model alınmalı? Teşekkürler...
Arkadaslar 2004 bva scenic II K4M motordur.
Paran varsa NGK LPG 1 modelini
Yada daha uygun olsun dersen Bosch lpg bujisi ni alabilirsiniz Bosch yada ngk sitesinden aracinizin modeli yada motorunu seçerek de farklı araç ve model için lpg bujisi secebilirsiniz
Eminim taktiran arkadaş olursa farkini buraya yazacaktir

ateşhan60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımı öncelikle forumdan tanıştığım dr.no Beyle (ayrıca ona da TEŞEKKÜR EDERİM İLGİ VE ALAKASINDAN DOLAYI) Maisten ayrılma bi ustaya götürdük cihaza bağladı abs ve klima hariç hepsi arıza gösterdi araçta 5 adet beyin var hepsini kontrol edeceğiz zaman ve para varsa bırak dedi bırakmadım...
2-Geçen gün yine Vural Şansımana götürken sabah hareket ettikten 10-15 km sonra yine küüüüüüt diye vuruntu yaparak arıza moduna geçti aracı kontak kapatmadan ustaya göstereyim dedim
sabah 8.30 açmadıkları için kapattım araç normale döndü bilgisaya bağladı hafızada hiç bir arıza kaydı yok dedi..
4-daha önce gaz kelebek sorunu var yazmıştı motor ustasına gönderdi onun bilgisayarına bağladık katalikazör arızası var ancak ondan bu vuruntu yapmaz dedi
5-tekrar şanzımancıya gittim aracı kullan eğer arızayı hafızaya alırsa ona göre tamirine bakarız dedi
6- formdan okuduğum kadarıyla selenoid valfinde arıza olduğunu düşünerek onu değiştirelim dedim ya ondan değilse dedi
7- iki gündür vuruntu yapmıyor ama sabahları biraz mesafe kat ettikten sonra yine arızaya geçiyor araç kendini korumaya alıp vites kutusunu kontrol edin yazıyor aracı durdurup tekrar açtıktan sonra normale dönüyor
ayrıca

ateşhan60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
AYRICA
internet üzerinden usta nın birine yazdım şu cevabı vermiş

Merhabalar
2004 Scenic Otomatik aracım var alalı 3 ay oldu başıma bela oldu
aracımda yokuşta çekiş düşüklüğü var korumada kalkıyordu VİTES KUTUSUNA bakım yapıldı bi ara düzeldi sonda sabahları D yi zor görüyordu VİTES KUTUSU ŞARTELİ DEĞİŞTİ bir haftadır hafif yokuşta zorlayınca ve düz loda vuruntu yapıp SERVİS P ışıkları yakarak VİTES KUTUSUNU KONTROL EDİN ELEKTİRİK SORUNU VAR UYARILARI ÇIKIYOR. Dün bi ustaya götürdüm bilgisayara bağları KLİMA VE ABS hariç bhepsi arıza ışığı yanıyo OTOMATİK VİKES ARIZASI na bi türlü bilgisayardan giremedi Ankarada yım sizinle nasıl irtibata geçebilirim.. Lütfen yol gösterin

• 8567a48f35d7bab3fe3978d5835dbd3f?s=48&d=mm&r=g.jpg
    Usta der ki:
    15 Kasım 2015 tarihinde, saat 22:11
    Oğuz bey Başkent sanatisinde Batı Otomotive gidin aracınızda muhtelif bir tesisat arızası veya kam mili sensörü arızası olabilir. Özellikle Lpg’li araçlarda sizin seride olabiliyor. Bakılması gerekir.

linki
http://www.otosorun.com/otomatik-vites-sorunlari/otomatik-sanzuman-sorunlari-neden-kaynaklanir/

kuzumx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardes kam kimi kaptor arizasi dediklerini söyle ozetleyim rolanti calisiyorken devir saati sürekli artip azaliyor .yani devir saatin sabit durmuyorsa kam kimi kaptoru arizalidir.
Ancak şunu unutma egerki bobin arızasi varsa araba rolantide titrer rolantide bir yada iki diş değişme olabilir.
Selenoid Valf arizasi genelde motor ve sanzuman soğuk iken ilk harekat esnasinda daha çok ortaya çıkar motor ve şansuman isininca nadir olarak yaşarsın ama yaşarsın

ateşhan60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman benim ariza selenoid valf tam uyuyor
bu sorunu halledeyi hemen satacağim valla

kuzumx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Satma güzel yaptır kullan bence
Binek arabaya alışmak zor olur bu arabadan sonra

ateşhan60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
usta da öyle dedi ama çok soğudum araçtan zarar etmeden satayım başkada bi şey istemiyorum

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İş büyümeden selenoid değişimine götürün. Yoksa balatalar da aşınısa fiyat olarak altından kalkamazsınız. Benim arkadaşımda bu sorun yüzünden megane 2 yi satacaktı. Dedim gel sen benle değiştirelim şu selenoidleri düzelcek. Değiştirdi ama hala tedirgindi araçtan. Aradan 1 hafta geçipte arıza vermediğini görünce acaba satmasammı demeye başladı bu sefer