Vites Kutusu Problemi

tekrar merhaba,
Sorun devam ediyor.Malesef renault mais süreci olumsuz oldu.yonlendırdıklerı baska servıs sorun yok dedıgı ıcın maıs bır ıslem yapmadı.Servısın bırı debrıyaj setı degısecek dedı.dıgerı bır sorun yok dedı.ıSIN aslı servıs demek musterıyı nasılda yontarım mantıgı ıle calısıyor.Kısa zamanda yagı degıstırerek baslıyacagım.

Kazadan dolayı aracımı sefaköy özüçler servise bırakmıştım.Aynı zamanda vites takılmasını da sordum.1. vitesten 2. vitese geçerken takılıyor dedim.Servis şanzıman inecek dedi ona göre debriyaj seti değişecek ve alıştırma yapılacak dedi.(2000 TL)Ama debriyajı aracı satan arkadaş 80 binde değiştiğini söylemişti:( ozaman debriyaj değişmişse alıştırma işlemi yapılmadı demek:( ugir kardeş yağ değiştirirseniz sonucu yazın hemen olur mu merak ediyoruz.

Kazadan dolayı aracımı sefaköy özüçler servise bırakmıştım.Aynı zamanda vites takılmasını da sordum.1. vitesten 2. vitese geçerken takılıyor dedim.Servis şanzıman inecek dedi ona göre debriyaj seti değişecek ve alıştırma yapılacak dedi.(2000 TL)Ama debriyajı aracı satan arkadaş 80 binde değiştiğini söylemişti:( ozaman debriyaj değişmişse alıştırma işlemi yapılmadı demek:( ugir kardeş yağ değiştirirseniz sonucu yazın hemen olur mu merak ediyoruz.

http://www.ozderrenault.com/urun/clio-4-1-5-dci-k9k-90-beygir-debriyaj-baski-balata-seti-302055016r iyi fiyat çekmişler 450 tl set 1550 tl işçilik bayaa bi alıştırma yapmışlar

Forumda iscilik dahil 600 tl ye yqptiran var debriyaji.

Vites geçişlerinde 1 den 2 ye ve 2 den 1 e ya da boşa atacağım zaman bu takılmalar bende de oluyor maalesef. Aracım clio 2014 1.5 dci joy 75 hp. Arkadaşımız yağı değiştirince düzeldi diyor. Eğer sonuç alan varsa yazabilirseniz çok sevinirim.

Vites geçişlerinde 1 den 2 ye ve 2 den 1 e ya da boşa atacağım zaman bu takılmalar bende de oluyor maalesef. Aracım clio 2014 1.5 dci joy 75 hp. Arkadaşımız yağı değiştirince düzeldi diyor. Eğer sonuç alan varsa yazabilirseniz çok sevinirim.
Hocam yanlış anlamayın beni ama sizdede sorun varsa bence başkaları değiştirsin düzelirse bende değiştirim mantığı yanlış bir mantık yağ değiştirmek çok maliyetli birşey deil yağ + işçilik 100 tl tutmaz aracınız 2014 model olduğundan bahsetmişsiniz herşeyin bir ömrü var 4 yılda özelliğini yitirmiş olabilir bende olduğu gibi birileri yağını değiştirecek sorunu belki düzelmeyecek siz değiştireceksiniz belkide düzelecek sorum şudur şanzuman yağı değişmez mantığıyla yaşayayan lara benim ki neden düzeldi . veya birilerinin yağ değişiminde benim ne menfatim olabilirki. Kısacası arkadaşın dediği gibi arıza testini ucuz yoldan başlamak daha mantıklı . saygılar.

Arkadaşlar benim araç yeni oldugu icin arabayi yeni taniyorum.Bugün biraz daha dikkat ettim bu vites takilmasi bende ilk anda daha fazla oluyor.Şanzıman yağı çalıştıkça ısınıyor mu? Yağın özelligini kaybetmesi bana mantıklı geldi.Yağ değişince düzelebilir.Ben şu sıralar iyi bir reno ustası arıyorum k.çekmece ikitelli civarlarında bilen var mı?

Hocam arabalardan hiç anlamam clio 4 dci aracım ilk aracım arabayı kullanmayı da bu ilk aracında öğrendim. Bütçem dahilinde fiyat performans aracı oldu benim için ama bu vites takılması olsun debriyajın çok yukarıda kavramasi olsun ve sert olması bakımlarından araçtan soğumaya başladım.

Yarın bosch car serviste değiştireceğim.Motul marka kullandıklarını belirttiler.150 tl ücret soyledıler.

bu arada yağla birlikte degısmesı gereken herhangı bır sey varmı arkadaslar?

Son düzenleme:
Bu benim 3. Cliom. Diğer 2 sinde garantiden milleri değiştirdiler. Korkulacak sorun değil. Yolda bırakmaz. Garantiniz varsa hemen değiştirin.

Geri