Vites Kutusu Problemi

Yarın bosch car serviste değiştireceğim.Motul marka kullandıklarını belirttiler.150 tl ücret soyledıler.

bu arada yağla birlikte degısmesı gereken herhangı bır sey varmı arkadaslar?

Hocam değiştirdiniz mi takılma sorunu düzeldi mi?

merhaba bugun ısten gec cıktıgım ıcın gıdemedım.yarın ızınlıyım.yarın bu sorunu kokten cozecegım ınsallah.

Cevabınızı bekliyorum hocam teşekkür ederim şimdiden.

arkadaşlar merhaba,
2013 model 0.9 tce
ilk sahibiyim.
1 den 2 ye geçişte iki metalin birbirine sürtmesi şeklinde bir ses alıyorum.
2 den 3 e geçişte özellikle araç soğukken ilk denemede geçmiyor. boşa alıp tekrar deneyince 3 e geçiyor.
3 ten 2 ye düşerken yine iki metalin birbirine sürtmesi şeklinde bir ses alıyorum.

sanıyorum benzer sorunlarımız var.
takipteyim.

herkese merhaba;
evet motul marka 3 lt sansıman yagı degısımı arka fren lambası ve sol silecek degısımı ıcın 180 tl verdım.boshc car servıste yaptırdım ılgı ve alakalıydılar.
gelelım asıl meseleye cıddı anlamda bır hafıflık debrıyajda vıtes gecıslerıde yumusadı.evle servıs arası 6-7 km kadar o mesefeda sadece bır kez takılma yaptı ancak usta yagın ıyıce yayılması lazım dedı.bır kac defa kullanmada bellı olur.
bu arada ılk bastan esasında debrıyaj setı degısmelı dedı.yagı degıstırerek bıraz daha kullanım suresını uzatırsın dıye belırttı ancak ben yıne de degıstırdım.

herkese merhaba;
evet motul marka 3 lt sansıman yagı degısımı arka fren lambası ve sol silecek degısımı ıcın 180 tl verdım.boshc car servıste yaptırdım ılgı ve alakalıydılar.
gelelım asıl meseleye cıddı anlamda bır hafıflık debrıyajda vıtes gecıslerıde yumusadı.evle servıs arası 6-7 km kadar o mesefeda sadece bır kez takılma yaptı ancak usta yagın ıyıce yayılması lazım dedı.bır kac defa kullanmada bellı olur.
bu arada ılk bastan esasında debrıyaj setı degısmelı dedı.yagı degıstırerek bıraz daha kullanım suresını uzatırsın dıye belırttı ancak ben yıne de degıstırdım.

Dostum dediğimgibi senin probleminde yağ kaynalı gibi görünüyor yağın dağılımı için 10 15 dk aracı boşa alıp çalıştırman gerekiyordu rolentide yağ dağılımı oluşması amacıyla. Sana ilk tavsiyemde yağını değiştirseydin enazından sorunun çözülecekti belkide tansen beyle çok derin konulara girmeden önce deneme yanılma işlemini uygulaman gerekirdi demem şuki yağ değişimini geç yaptığın için şanzumanın dişlilerine sorun yaratmadıysan sorunun düzelecektir.

tesekkurler saGolasın

Arkadaşlar merhaba.Uzun yol yapacak olmam nedeniyle ve bakımının gelmesiyle aracımın bakımını yaptırırken hemde konuştuğumuz gibi şanjıman yağını değiştirdim.Motor yağınıda şanjıman yağınıda Elf aldım.İzlenimlerim şu oldu evet hissedilir bir azalma oldu takılmada ancak tam anlamıyla geçmedi.Yani araç soğuk iken 10 üzerinden 7 oranında bir takılma oluyorsa bu 2-3 e düştü.Havaların sıcaklığınında etkisi var mıdır bilmiyorum.Kışa doğru bakalım nasıl olacak.Kışın veya seneye debriyaj setini değiştirebilirim.

herkese merhaba;

Kardeş takılma durumu nasıl oldu tamamen gittimi yoksa ara ara var mı?

yaklasık 20 gun oldu degıstırelı bu sure zarfında 2-3 defa yıne yaptı malesef.

Geri