Renault İnanlar Otodan Aracım Çalındı..

Bugün İnanlar Otomotive ziyarete gittim,gitmişken konuyu yetkili kişilerle görüştüm, çok ilginç şeyler var bu meselede.
Aracın çalınmasından sonra araç bulunana kadar veya kasko şirketi araç bedelini ödeyene kadar geçecek süre için İnanlar Otomotiv müşterileri mağdur olmasın diye kendilerine 2013 model Clio 4 1.5 DCi ICON aracı deposunu doldurarak teslim etmişler ve araç şuanda konuyu açan arkadaşımızda bulunuyormuş,ikame araç teslim tutanağını haftaya bana mail olarak gönderecekler.
2.husus ise çalınan araç 2012 model olmasına rağmen arkadaşımız kendilerinden 2013 model sıfır araç talep etmiş,servisin kasko şirketi ise araç 2.el ve 2012 model olduğundan piyasa değerinde bir ödeme yapacakmış ve bunun içinde 45 gün yasal bekleme süreleri varmış.
İnanlar Otomotiv yine burada devreye girerek MAİS in elinde bulunan 2012 model ve aynı renk ve donanımdaki sıfır bir aracı arkadaşımıza teklif etmişler ve kaskonun ödeyeceği rakam ile aradaki fiyat farkını İnanlar Otomotiv olarak karşılayacaklarmış lakin arkadaşımız 2013 model istemekte ısrar ediyormuş.
Bu konuyu sağda solda ballandıra ballandıra anlatarak hem Ana Sponsorumuzu hemde RFC Forumunu töhmet altında bırakmaya çalışan bazı kendini bilmezlere önemle duyurulur...!
Not:Hiç bir firma müşterisinin aracını bilerek çaldıracak kadar şahsiyetsiz değildir...

Sizin ilk mesajınız ıle Ustanın yazdığı mesaj arasında fark var
Ustanın yazdığı mesajlar doğru ise ,
Firma size maddi ve manevi tazminat açar bu olay sizi zora sokar .
(Firma ismini karalama ve internet ortamında firmayı kötüleme yanlış bilgiler verme vb )
Bilgilerinizee

(Firma ismini karalama ve internet ortamında firmayı kötüleme yanlış bilgiler verme vb )
Bilgilerinizee

Benim yazdiklarim yanlissa acabilirler tabiki ama yasananlar bunlar elimde evraklarimda var problem yok. Bastan mantikli duzgun bir sekilde gelseler bunlar hic yasanmazdi zaten.

Kimse karşıdakini anlamaya çalışmıyor, adamın başvuru şekli falan yanlış olabilir ama haklılık payı var, olayları her iki taraf da kafasına göre anlatıyor, İnanlar Oto'nun da Reha Bey'in de suçlu olduğu yerler var. Bu tip sorunlar nedense güzellikle çözülemiyor, ben buna çok sinir oluyorum, gelen kişi direk saydırır Renault'a, burda da millet üzerine gider, ağır konuşur, hep sonuç aynı ..... Sorunları daha güzel yöntemlerle çözmeyi bilmeliyiz bence, güzellikle anlatabilmeliyiz, hatalı olanlara Reha Bey'e de İnanlar'a da hatalı olduğu yerleri net bir şekilde söyleyebilirsek sorun çözülür.

Bilgilerinizee
Reha Bey'in ilk mesajında eksik söylediği şeyler var ya; işte İnanlar Oto'nun da Usta'ya anlattıklarında eksikler var. Firma hiçbir dava açamaz.

Bilgilerinizee
Ben firmadan aldığım bilgileri yazdım kardeşim,gerçeklik payı olmasa bu şekilde konuşmazlar sanırım...
Konuyu kilitlememde ki maksat olaylar internet ortamında değişik boyutlara gelmesin diyeydi ama görüyorum ki bu mevzu yüzünden bazıları hevesli bir şekilde konu açmışlar ve bildiğimiz team konuya dalmış hemen,bu sebeple bu konunun bizim forumumuzda tartışılmasınında gerekli olduğunu gördüm ve konuyu tekrar açtım...
Bu konu şimdilik kilitlenmeyecek ve kaldırılmayacak,aracı çalınan ve konuyu açan üyemizin her türlü cevap yazma hakkı var,yeterki olayı bize hakaret boyutuna getirmesin...:eyv

Reha Bey'in ilk mesajında eksik söylediği şeyler var ya; işte İnanlar Oto'nun da Usta'ya anlattıklarında eksikler var. Firma hiçbir dava açamaz.
Evet İnanlar Otonun bana söylediklerinde eksiklikler var,aracın çalındığı gün müşterisine ikame araç verdiklerini söylememişlerdi,müşterisine gelen cezayı da söylemediler,ben konunun açıldığı zaman görüşmüştüm kendileriyle ve o tarihte bu ceza konusu yoktu sanırım,eksik söylenen şeyler bunlar ,ayrıca İnanlar Oto dava açmak isteseydi çoktan açardı onlar müşterilerinin mağduriyetini giderme yolunu seçmişler...

Umarım insanlar daha fazla kırılmadan sorun çözülür...

şimdi ben izleyiciyim. kimseyi de tanımam. dışarıdan yaptıklarınız bu şekilde görülüyor söyleyim.
1.roadfox abi sen direk adama saldırıyorsun
2.usta abide firmayı koruyor.
3.diğer kullanıcılarda ne olmuş ya her yerden çalınıyor gibi geçiştiriyor, hırsızın hiç suçu yok mu diyor.

1.çalınmayacak, işi değil mi baksınlar arkadaş.
2.mahkemeye verirlermiş, sen de ver kardeşim, servisten araba çaldırmak neymiş görsünler.
3.madem 2013 araba vermişlerde neden buralara kadar geldi olayla. onların gerçek olduğuna inanmıyorum.

kardeşim hakkını ara. 2013 model vermezlerse mahkemeye git. araban onlara emanet değil miydi kardeş. servisten araba çalınamaz. sen servissin sanayideki yer değilsin. isimde yapmışsan, bu isme laf dedirtmeyecen.

şimdi ben izleyiciyim. kimseyi de tanımam. dışarıdan yaptıklarınız bu şekilde görülüyor söyleyim.
3.diğer kullanıcılarda ne olmuş ya her yerden çalınıyor gibi geçiştiriyor, hırsızın hiç suçu yok mu diyor.

2.mahkemeye verirlermiş, sen de ver kardeşim, servisten araba çaldırmak neymiş görsünler.
3.madem 2013 araba vermişlerde neden buralara kadar geldi olayla. onların gerçek olduğuna inanmıyorum.

kardeşim hakkını ara. 2013 model vermezlerse mahkemeye git. araban onlara emanet değil miydi kardeş. servisten araba çalınamaz. sen servissin sanayideki yer değilsin. isimde yapmışsan, bu isme laf dedirtmeyecen.

Tamamen katılıyorum...

Doğru ben deliyim ondan saldırıyorum işte arada:sinirli

Geri