Renault İnanlar Otodan Aracım Çalındı..

şimdi ben izleyiciyim. kimseyi de tanımam. dışarıdan yaptıklarınız bu şekilde görülüyor söyleyim.
1.roadfox abi sen direk adama saldırıyorsun
2.usta abide firmayı koruyor.
3.diğer kullanıcılarda ne olmuş ya her yerden çalınıyor gibi geçiştiriyor, hırsızın hiç suçu yok mu diyor.

1.çalınmayacak, işi değil mi baksınlar arkadaş.
2.mahkemeye verirlermiş, sen de ver kardeşim, servisten araba çaldırmak neymiş görsünler.
3.madem 2013 araba vermişlerde neden buralara kadar geldi olayla. onların gerçek olduğuna inanmıyorum.

kardeşim hakkını ara. 2013 model vermezlerse mahkemeye git. araban onlara emanet değil miydi kardeş. servisten araba çalınamaz. sen servissin sanayideki yer değilsin. isimde yapmışsan, bu isme laf dedirtmeyecen.
2013 model aracı ikame olarak vermişler diye yazıldı burada,2012 model sıfır km Megane ST verilecekmiş kendisine.2012 model ve 2.el araç için 2013 model aracı hangi kasko veriyor Allah aşkına,yazdığınız şeyler biraz tutarlı olsun yazmak için yazmayın,firmayı korumak yada korumamak değil benim yaklaşımım,olayın ucu bize saldırıya dönüştüğü için konuya müdahil olmak zorunda kaldım...
Tamamen katılıyorum...
Nesine katılıyorsun bende bunu anlamadım Güray ?

Şimdi açıkçası konunun bi baştan bir kaç sayfasını okudum, bir de son sayfasını. Detayını vs... bilemem ama İnanlar'dan aracın çalınmaması gerekirdi. Ha çalınmayacak diye bir şey yok, sonuçta ne hırsızlıklar dönüyor. Ancak anladığım kadarıyla firma yine tedbirli davranmış ve bu gibi durumlar için sigortalı. Yani araç çalınsa bile firmanın ve aracın bu gibi durumlar için ayrı ayrı sigortaları var ve yine anladığım kadarıyla olay sigorta şirketlerine çoktan nüksetmiş.

Yani bu durumda yasal olarak yapılması gereken şeyler yapılmış ve aşılması gereken kısa bir süreç var.

Bu noktada da İnanlar devreye girerek bu süreç aşılana kadar müşteriyi mağdur durumda bırakmamak için kendisine bir araç tahsis etmiş. Bence bu güzel bir davranış çünkü bunu tahsis etmeyip müşterilerini sigorta şirketinin insafına da bırakabilirlerdi.

Bir de aracı çalınan arkadaşımıza kendi aracı ile aynı model ve donanımda bir araç teklif edilmiş, arkadaşımız ise bir üst model istediğini belirtmiş. Burada bir anlaşmazlık olmuş.

Burada benim şahsi fikrim eğer İnanlar'ın teklif ettiği aracın kendi aracıyla aynı model ve donanımda "0" km bir araç ise mağdur kişinin kabul etmesi yönünde olur. Çünkü sigortalar aracın o günkü 2. el değeri gibi ortalama bir değer ödemesi yapıyor mağdurlara.

Bir üst model için de küçük bir fark talep edilebilir kendisinden, bunu da normal karşılamak gerekir.

Saygılarımla.

Nesine katılıyorsun bende bunu anlamadım Güray ?

Kerem abinin konuya yaklaşımına, adamın hakkını aramasına, seninde mağdur olan kişiye yaklaşımına katılıyorum. Mustafa abi sen şu an İnanlar otomotivi savunuyor gibi konuşuyorsun. Öyle hissediliyor yani şahsen ben böyle hissediyorum. Soruyorum böyle bir şey senin başına ya da burada başka birinin başına gelse ne yapardık? Hangimiz sükunetimizi koruyabilirdik? Sonuçta İnanlar ile Karşı tarafın arasında ne geçtiğini tam bilemeyiz. Öyle servisten bir kaç kişiden duyduğumuz şeyler ile adama yüklenmek kendimizce yorumlar yapmak yanlış. Karşı tarafın buraya gelip bu şekilde konu açıp konuşması çok normal. Kimin başına gelse bu aynı tepkiyi verirdi diye düşünüyorum. Adama, söylediklerine dikkat et dava filan açılır tarzında konuşanlar bile var yani. :) Artı olarak konu kilitli olduğu için adam bazı şeyleri yazamamış bu ceza olayı, kendine araç verilmesini filan. Daha sonra bunlar üzerinden adama yüklenilmiş işte böyle böyle olmuş bunları neden yazmıyorsun gibisinden belki olaylardan daha sonra oldu bilemeyiz ki?

Şimdi açıkçası konunun bi baştan bir kaç sayfasını okudum, bir de son sayfasını. Detayını vs... bilemem ama İnanlar'dan aracın çalınmaması gerekirdi. Ha çalınmayacak diye bir şey yok, sonuçta ne hırsızlıklar dönüyor. Ancak anladığım kadarıyla firma yine tedbirli davranmış ve bu gibi durumlar için sigortalı. Yani araç çalınsa bile firmanın ve aracın bu gibi durumlar için ayrı ayrı sigortaları var ve yine anladığım kadarıyla olay sigorta şirketlerine çoktan nüksetmiş.

Yani bu durumda yasal olarak yapılması gereken şeyler yapılmış ve aşılması gereken kısa bir süreç var.

Bu noktada da İnanlar devreye girerek bu süreç aşılana kadar müşteriyi mağdur durumda bırakmamak için kendisine bir araç tahsis etmiş. Bence bu güzel bir davranış çünkü bunu tahsis etmeyip müşterilerini sigorta şirketinin insafına da bırakabilirlerdi.

Bir de aracı çalınan arkadaşımıza kendi aracı ile aynı model ve donanımda bir araç teklif edilmiş, arkadaşımız ise bir üst model istediğini belirtmiş. Burada bir anlaşmazlık olmuş.

Burada benim şahsi fikrim eğer İnanlar'ın teklif ettiği aracın kendi aracıyla aynı model ve donanımda "0" km bir araç ise mağdur kişinin kabul etmesi yönünde olur. Çünkü sigortalar aracın o günkü 2. el değeri gibi ortalama bir değer ödemesi yapıyor mağdurlara.

Bir üst model için de küçük bir fark talep edilebilir kendisinden, bunu da normal karşılamak gerekir.

Saygılarımla.

doğru haklısınız.
haa tabi benim dayıoğlunun 2011 cliosuna arkadan araba çarptı, perte çıktı araç, 2013 modelini verdiler.
yani aslında veren kasgolar da var. 2012 model öyle showroom, km si fazla,pert vs...vermesseler tabiki olay çözülür."0" km, vereceklerine boyasız vereceklerine göre olay çözülmüş gibi görülüyor.(expertede sok kardeş bu arada benden sana tavsiye:D)
tabi arkadaşta şoka girmiştir arabasını çaldırınca, gergin yazmıştır, birazda arkadaşı yatıştırmak lazım bence. ben de aynı tepkiyi verirdim diye düşünüyorum. tabiki firma zincirle tutamaz ama birazda müşteriye empati kurulması lazım bence.

Kerem abinin konuya yaklaşımına, adamın hakkını aramasına, seninde mağdur olan kişiye yaklaşımına katılıyorum. Mustafa abi sen şu an mağdur taraftan değilde İnanlar otomotivi savunuyor gibi konuşuyorsun. Soruyorum böyle bir şey senin başına ya da burada başka birinin başına gelse ne yapardık? Hangimiz sükunetimizi koruyabilirdik? Sonuçta İnanlar ile Karşı tarafın arasında ne geçtiğini tam bilemeyiz. Öyle servisten bir kaç kişiden duyduğumuz şeyler ile adama yüklenmek kendimizce yorumlar yapmak yanlış. Karşı tarafın buraya gelip bu şekilde konu açıp konuşması çok normal. Kimin başına gelse bu aynı tepkiyi verirdi diye düşünüyorum. Adama, söylediklerine dikkat et dava filan açılır tarzında konuşanlar bile var yani. :) Artı olarak konu kilitli olduğu için adam bazı şeyleri yazamamış bu ceza olayı, kendine araç verilmesini filan. Daha sonra bunlar üzerinden adama yüklenilmiş işte böyle böyle olmuş bunları neden yazmıyorsun gibisinden belki olaylardan daha sonra oldu bilemeyiz ki?

doğru söze ne denir.

Şimdi tabiki İnanlar Otomotiv sitenin sponsorluğunu üstlensede ortada bir hırsızlık olayı mevcut.Bayiden şahsen kendi aracım çalınsa ben sakin davranamam.Burada bir asabiyet ve moral bozukluğu mevcut zaten.Bu konuyu başından beri takip ediyorum hukuki sürecin devam ettiği söylenmişti sanırım sona gelinmiş.Usta yaptığı açıklama ile tabiki haklı.Her ne kadar taraflı gibi gözükse de olaylara biraz ortadan bakmak gerek.Şimdi eğer dedikleri gibi çalınan aracın aynı modelini ve donanımlısını bayi sıfır olarak veriyor ise,inanlar üstüne düşen görevi yapmış demektir.bunun daha eğrisi değişik bir tarafı olmamalı.

birsürü şey yaılmış burada. ama okuduğum kadarıyla aracı çalınan arkadaşın canı yanmış sinirdinden demiş olabilir. allah korusun bizimde başımıza gelse bizde aynı tepkiyi verirdik arkadaş gibi. ama inanlar oto mağduriyeti önlemek amacıyla herşeyi yapmış sankii. deposu dolu yedek araç tahsis etmiş ve çalınan aracın birebir aynısının sıfır olanını da bulup teklif etmiş. adamlar daha ne yapsın. ama servisinde suçu var orası ayrı. normal bi yer değil ki aracın çalındığı yer. güvenip bütün herşeyiyle araçlarımıı emanet ettiğimiz yer sonuçta. umarım bı tatsız olay güzel bi şekilde sonlandırılır.

Kerem abinin konuya yaklaşımına, adamın hakkını aramasına, seninde mağdur olan kişiye yaklaşımına katılıyorum. Mustafa abi sen şu an İnanlar otomotivi savunuyor gibi konuşuyorsun. Öyle hissediliyor yani şahsen ben böyle hissediyorum. Soruyorum böyle bir şey senin başına ya da burada başka birinin başına gelse ne yapardık? Hangimiz sükunetimizi koruyabilirdik? Sonuçta İnanlar ile Karşı tarafın arasında ne geçtiğini tam bilemeyiz. Öyle servisten bir kaç kişiden duyduğumuz şeyler ile adama yüklenmek kendimizce yorumlar yapmak yanlış. Karşı tarafın buraya gelip bu şekilde konu açıp konuşması çok normal. Kimin başına gelse bu aynı tepkiyi verirdi diye düşünüyorum. Adama, söylediklerine dikkat et dava filan açılır tarzında konuşanlar bile var yani. :) Artı olarak konu kilitli olduğu için adam bazı şeyleri yazamamış bu ceza olayı, kendine araç verilmesini filan. Daha sonra bunlar üzerinden adama yüklenilmiş işte böyle böyle olmuş bunları neden yazmıyorsun gibisinden belki olaylardan daha sonra oldu bilemeyiz ki?
Konunun ilk mesajını dikkatli okursan ben üyemize haksızsın vs kelimeler kullanmadım.
Olayı duyar duymaz firmadan bilgi aldım ve olay hukuki sürece girdiğinden konunun burada tartışılmasını uygun bulmadığımdan yazılan mesajları silip konuyu kilitledim.
Konuyu tekrar açmamdaki sebebe gelince,biz burada hukuki süreç var diyor ve konunun net ortamında değilde iki taraf arasında çözülmesinin daha hayırlı olacağını düşünerek konuyu kitliyoruz, 1 hafta sonra bakıyoruz ki olayla hiç alakası ve fikri olmayan kişiler bazı yerlerde üyemizin yerine konu açıyor ve üyemizi de kendi hayal dünyalarına dahil ederek bizimle hiç alakası olmayan bir hırsızlık olayından menfaat sağlamaya çalışıyorlar,bunu yaparak hem bu hırsızlık olayında en ufak art niyeti olmayan sponsorumuzu ihmal ve kasıtlı hırsızlık yaptırmakla suçluyor hemde bizi sponsorumuzu korumakla suçluyorlar ve bunu yaparken de hakaret ediyorlar,madem bizden başka herkes bu konu hakkında konuşarak bizi kötülüyor bizde konuyu yorumlara açarak gerçeklerin gün yüzüne çıkmasına yardımcı olalım dedik...
Ne İnanlar otomotiv ne de biz müşterilerinin aracı çalındığı için keyif almıyoruz bunu da böyle bilin.
Allah kimseye böyle bir sıkıntı göstermesin diye en başında yazdım,kimsenin malında gözümüz yok çok şükür,malımızda gözü olanları Allah'a havale edeli çok zaman oldu elbet acısını kat be kat yaşayacaklar.
Sponsorumuz üzerinden bize yüklenen zatı muhteremlere şunu sormak istiyorum,İnanlar otomotiv size sponsor olsaydı ve bu olayın konusu sizin forumunuzda açılsaydı siz sponsorunuzla görüşmeden adamları haksız yere yargılarmıydınız,haklıyı haksızı araştırmadan konuya dahil olurmuydunuz.
Forumumuz hakkında,şahsım ve yöneticilerimiz hakkında,sponsorumuz hakkında hakaret ederken önce kendinize aynada bir bakın,daha önce yaşadıklarınızın bir muhasebesini yapın ve adamlıktan dürüstlükten o zaman ahkam kesin...
Bu konu konu sahibi veya sponsorumuzdan bir talep gelmediği sürece açık kalacak ve dileyen dilediğini (Hakaret-küfür-iftira hariç) yazmakta serbesttir.
Yazılan her şey ileride size iyi veya kötü bir şekilde dönecektir...

Öncelikle @neyyid arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum, sen burada maduriyetini anlatmışın iyi hoşta inanlar servisine, RenaultFanClub.Com Yönetimine ve ailesine terör estirircesine yorum yapmak ne haddine sorarım sana ? [MENTION=2]*USTA[/MENTION] Mustafa abi senin maduriyetini azaltmak adına kısa süre içersinde çözmek adına bire bir gidip yetkili servis ile görüşmüş. Size yapılan iyilikleri hem suistimal ediyorsunuz hemde görmemezlikten gelip, Forum Yöneticisine ters ters davranıyorsunuz. Mustafa abimin yerinde ben olsam konunuzu direk silip sizi süresiz forumdan uzaklaştırırdım.

Renault İnanlar Otodan Aracım Çalındı..

Gecmis olsun. Mesaji Duzenlemek istedim son mesajlari gormemistim herkes kendine gore hakli konuda ama eksik bilgiler var bana gore umarim bi an once konu kapanir daha fazla uzamadan

Son düzenleme:
Geri