Renault İnanlar Otodan Aracım Çalındı..

Öncelikle @neyyid arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum, sen burada maduriyetini anlatmışın iyi hoşta inanlar servisine, RenaultFanClub.Com Yönetimine ve ailesine terör estirircesine yorum yapmak ne haddine sorarım sana ? @*USTA Mustafa abi senin maduriyetini azaltmak adına kısa süre içersinde çözmek adına bire bir gidip yetkili servis ile görüşmüş. Size yapılan iyilikleri hem suistimal ediyorsunuz hemde görmemezlikten gelip, Forum Yöneticisine ters ters davranıyorsunuz. Mustafa abimin yerinde ben olsam konunuzu direk silip sizi süresiz forumdan uzaklaştırırdım.

baştan sona okudum. ben hakaret göremedim arkadaşta, ya da ben ters anlıyorum yahu.

baştan sona okudum. ben hakaret göremedim arkadaşta, ya da ben ters anlıyorum yahu.

Gören göreceği yerde görüyor hakareti sen kafanı yorma hem olan bitenden haberin yok hemde boş muhalefet yapıyorsun ........

Gören göreceği yerde görüyor hakareti sen kafanı yorma hem olan bitenden haberin yok hemde boş muhalefet yapıyorsun ........

doğrudur abi. boşuna gerilmezsiniz siz tabiki. ben sadece burada yazılanlara göre yazmıştım. haklıyken haksız konumuna düşmenizi istemem.

Sadece İnanlar Otomotivden değil ,avrupa yakasında bir kaç servisden de araç çalındı .
Araç çalanlardan 3 kişi yakalandı ve birçok (hırsız)kişi için yakama emri çıkarıldı .
anahtarsız (kartlı )modelleri bilgisayar düzeneği ile çalıştırma proğlamını yapmışlar .
Bu haberi Fox tv ana haberde seyrettim .
Kartlı çalışan araba sahipleri bu konuda daha dikkatli olsun

Son düzenleme:
Sadece İnanlar Otomotivden değil ,avrupa yakasında bir kaç servisden de araç çalındı .
Araç çalanlardan 3 kişi yakalandı ve birçok (hırsız)kişi için yakama emri çıkarıldı .
anahtarsız (kartlı )modelleri bilgisayar düzeneği ile çalıştırma proğlamını yapmışlar .
Haydiiiiiiii . Buyur buradan yak..

Başından beri konuyu takip ediyorum ve ben de bir hırsız mağduru olarak, hem arkadaşın hislerini hem de yaşanan tatsızlıkları çok iyi biliyorum ve sıkıntının bir an önce çözülmesini temenni ediyorum.
gerçi okuduğuma göre Cuma günü alaşmaya varılmış.. bundan sonrası için bize Hayırlısı olsun demek düşer. artık daha fazla kim haklı kim haksız muhabbetine girmeye gerek yok. inanaların yaklaşımını, arkadaşın mağduriyetten doğan durumunu göz önünde bulundurmadan,birebir kerşıklı konuşmalara dahil olmadan fikir yürütmek, açıkcası can sıkıcı olabiliyor. o böyle demiş, bu böyle yapmış. miş,mış larla zaten olmaz.
Büyüklük bizde kalsın hesabı, yapılan yanlışları affedip (her iki tarafta da) olayın ibret alınması gereken bir ders olarak kalmasını, ve konunun da daha fazla uzamamasını istiyorum.

Konunun ilk mesajını dikkatli okursan ben üyemize haksızsın vs kelimeler kullanmadım.
Olayı duyar duymaz firmadan bilgi aldım ve olay hukuki sürece girdiğinden konunun burada tartışılmasını uygun bulmadığımdan yazılan mesajları silip konuyu kilitledim.
Konuyu tekrar açmamdaki sebebe gelince,biz burada hukuki süreç var diyor ve konunun net ortamında değilde iki taraf arasında çözülmesinin daha hayırlı olacağını düşünerek konuyu kitliyoruz, 1 hafta sonra bakıyoruz ki olayla hiç alakası ve fikri olmayan kişiler bazı yerlerde üyemizin yerine konu açıyor ve üyemizi de kendi hayal dünyalarına dahil ederek bizimle hiç alakası olmayan bir hırsızlık olayından menfaat sağlamaya çalışıyorlar,bunu yaparak hem bu hırsızlık olayında en ufak art niyeti olmayan sponsorumuzu ihmal ve kasıtlı hırsızlık yaptırmakla suçluyor hemde bizi sponsorumuzu korumakla suçluyorlar ve bunu yaparken de hakaret ediyorlar,madem bizden başka herkes bu konu hakkında konuşarak bizi kötülüyor bizde konuyu yorumlara açarak gerçeklerin gün yüzüne çıkmasına yardımcı olalım dedik...
Ne İnanlar otomotiv ne de biz müşterilerinin aracı çalındığı için keyif almıyoruz bunu da böyle bilin.
Allah kimseye böyle bir sıkıntı göstermesin diye en başında yazdım,kimsenin malında gözümüz yok çok şükür,malımızda gözü olanları Allah'a havale edeli çok zaman oldu elbet acısını kat be kat yaşayacaklar.
Sponsorumuz üzerinden bize yüklenen zatı muhteremlere şunu sormak istiyorum,İnanlar otomotiv size sponsor olsaydı ve bu olayın konusu sizin forumunuzda açılsaydı siz sponsorunuzla görüşmeden adamları haksız yere yargılarmıydınız,haklıyı haksızı araştırmadan konuya dahil olurmuydunuz.
Forumumuz hakkında,şahsım ve yöneticilerimiz hakkında,sponsorumuz hakkında hakaret ederken önce kendinize aynada bir bakın,daha önce yaşadıklarınızın bir muhasebesini yapın ve adamlıktan dürüstlükten o zaman ahkam kesin...
Bu konu konu sahibi veya sponsorumuzdan bir talep gelmediği sürece açık kalacak ve dileyen dilediğini (Hakaret-küfür-iftira hariç) yazmakta serbesttir.
Yazılan her şey ileride size iyi veya kötü bir şekilde dönecektir...

Ben kimseyi kötülemiyorum. Sadece olaya yaklaşımınız yanlış. Yine söylüyorum İnanlar otomotiv ve mağdur tarafın arasında ne geçtiğini tam anlamı ile bilemeyiz. Mesela abi dünkü bir yazında servise gittim detaylı şekilde mevzuyu konuştuk filan diyip adamın gizlediği bir şeyler olduğunu söylemişsin bu araç tahsisi konusunda sonra bu yazıyı referans alıp ardından herkes adama yüklenmiş, bir de eds ceza muhabbeti var, konu kilitli iken bu kişi bu gelişmeleri nasıl haber verebilir? Burda yapılan mağdur tarafı bir nevi suçlamak değil midir? Yoksa yaptığın güzel bir şey yani sorup soruşturman, ilgilenmen buna laf edende yok lakin tek tarafı dinleyip bu yaklaşımın yanlış abi bunu anlatmak istiyorum. Demek ki o serviste görüştüğün kişilede işin aslını tam anlamı ile bilemiyormuş.

Tabiki de bir servis 50 60 bin liralık araç için adını lekelemez bunda hem fikiriz ya da hangi servis servisinden araç çaldıracak kadar karaktersizdir bunlara laf etmiyorum ya da bundan keyif alındığını söylemiyorum ki ben olayı başka yere çekiyorsunuz.

Son düzenleme:

ya eller serbest olayında manyetiklerini çözmüş olabilirler bunun için ne olursa olsun kumanda yardımı ile kilitlemekte fayda var.o zaman manyetik ile çalıştıramazlar.Çünkü tuşlara bassanda kapı açılmıyor

ya eller serbest olayında manyetiklerini çözmüş olabilirler bunun için ne olursa olsun kumanda yardımı ile kilitlemekte fayda var.o zaman manyetik ile çalıştıramazlar.Çünkü tuşlara bassanda kapı açılmıyor

Camı kırıyorlar sadece kart sistemini devreden bırakmak ve çalıştırmak için pc bağlantısı yapıyorlar .
Şu anda kart sistemindeki araçlar önce kaskoya sonra Allah a emanet durumunda

Ben kimseyi kötülemiyorum. Sadece olaya yaklaşımınız yanlış.
Bak kardeşim,yukarıda şahsına söylenmiş kötülüyorsun yazısı var mı ?
Benim ne kadar sakin ve sabırlı birisi olduğumu herkes bilir ama sabrında bir sonu vardır...
Yukarıda yazılanları üzerine almak isteyenler üzerine çoktan almışlardır merak etme,seninde takip ettiğin sırf RFC ı kötülemek adına kurulan forumdan ve orada bu olay hakkında açılan konuya yazan bazı uyanıklardan bahsediyorum,benim arabamın da çalınmasını ve aynı dertleri çekmemi isteyebilecek kadar gözlerini kin ve nefret bürümüş zavallılardan bahsediyorum,benim için ne düşünüyorlarsa Allah 1000 mislini verir inşallah...!

Geri