Motorum yağ eksiltiyor.Lütfen yardım.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ardadrmz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
masraf çok olacaksa randıman garantisi yoksa, sat kurtul hesabını düşün..:berbat

Bugün ısparta da daki ustama gittim ve komple yeni motorun 600- 700tl ye malolucagını soyledı ve o kdar mutlu ettıkı..tabı once pıstonların kalınlıklarının olculmesı gerektgını soyledı.cok asınma yoksa segman bıle kurtarırımıs.parçacıdan da fıyat aldım komple pıston takımını 300 tl fıyat verdı daha ucuzada veren yerler vamıss...Antalya da resmen kazık yıcekmısım.. cumartesı gunu kerem abının ustayada gosterdıkten ondan snra kararımı verıcem.. motoru yaptıktan snrada dedgınız katkılardan kullanıcam..motor su haldeyken pek bı yararı olmazmıss fikirleriniz için cok tesekkurler...

Her katkıyıda koymayın aracınıza, yarar yerine zararı olur. Birebir şahit oldum, bi arkadaşımın aracında motor yağı katkıdan sonra çamur gibi olmuştu. Madem iyi bişeyler yapalım diyosunuz, alın kaliteli bir motor yağı ucuzuna kaçmadan koyun gitsin. Tabi motor yapıldıktan sonra..

Bugün ısparta da daki ustama gittim ve komple yeni motorun 600- 700tl ye malolucagını soyledı ve o kdar mutlu ettıkı..tabı once pıstonların kalınlıklarının olculmesı gerektgını soyledı.cok asınma yoksa segman bıle kurtarırımıs.parçacıdan da fıyat aldım komple pıston takımını 300 tl fıyat verdı daha ucuzada veren yerler vamıss...Antalya da resmen kazık yıcekmısım.. cumartesı gunu kerem abının ustayada gosterdıkten ondan snra kararımı verıcem.. motoru yaptıktan snrada dedgınız katkılardan kullanıcam..motor su haldeyken pek bı yararı olmazmıss fikirleriniz için cok tesekkurler...

Isparta'da hallettin sanıyorum?Antalyada isen 05302045619'dan ulaşabilirsin bana bugün epey bir boşluğum olacak selamlarroadfox

Isparta'da hallettin sanıyorum?Antalyada isen 05302045619'dan ulaşabilirsin bana bugün epey bir boşluğum olacak selamlarroadfox

evt ıspartada yaptırmaya karar verdim..siizinde ustanıza goturcektım hem sızınlede tanısmak ıstıyordum ama c.tesı ısınız vardı heralde bgunde ben ıspartaya geldım ne yazıkkı..yınede cok sagolun ılgı ve alakanız ıcın..

evt ıspartada yaptırmaya karar verdim..siizinde ustanıza goturcektım hem sızınlede tanısmak ıstıyordum ama c.tesı ısınız vardı heralde bgunde ben ıspartaya geldım ne yazıkkı..yınede cok sagolun ılgı ve alakanız ıcın..

​Hayırlısı olsun

Arkadaşlar motorum uzun zamandır yağ eksiltiyordu.üst kapak contası dediler değiştirdim hala eksiltiyor 188.000 de arabam.bu km de bırazda yag yakar dediler bi katkı onerdıler 60.000 km garantılı yag katkısı ondan koydum.duman atma yoktu ztn, halada yok..1 ay once degıstrdım daha yagı cubugun yarısına gelmıs ..bgun 2 usta ve 1 servıse goturdum servis motorun zayıf üfleme var (motor çalısırken yag kapagını actı ve pof pof edıyordu ufleme o oluyor heralde) motor yapılması lazım dedi 1300-1400 TL tutacagını soyledı komle sekman gomlek pıston değişecekmıs...ama yanlarıdnda bı cocok vardı oda sıfır motor yapmıs hala yag eksıltıyormuss arabasının altı hala yagdı.renault9larda hep boyle falan dedı..ustalarda aynısını soyledı onlar daha ucuk rakamlar ıstedı nerdeyse arabann yarı fıyatını ıstedıler..yada yag ekleyerek devam et dedıler lutfen yardımcı olun ne yapmam gerekiyor. rektefıye yaptrsam hallalormu yada komple motor yaptırıymmı..

Arabanın altını kontrol ettinmi. Aracı bıraktığın yerde altına bak yağ damlatıyormu.

600-700 tl motor yapıyorsa çok iyi fiyat... sadece kapak-conta bakım olmasın... bu fiyata bazı şeyler pas geçiyor olabilir... başka birkaç ustaya da baktır, sakatlık olmasın... normalde motor yapmak 4-5 haneli rakamlardır...

Arabanın altını kontrol ettinmi. Aracı bıraktığın yerde altına bak yağ damlatıyormu.

evt gazete falan serdım kacak yok akıntı yok..bu hafta canakkale ıstanbul falan 2000 km yol yaptım yarım lıtre eksıltmıs..gaza basıp eksoza gazete dayıyorum yagı resmen fıskırtıyor yuksek devırlerde. motor zamanı geldı sanırım..

Geri