Motorum yağ eksiltiyor.Lütfen yardım.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ardadrmz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
yağ yakan araba iyidir iyi kaçar :)

Aracın kompresyonunu ölçtür. Aşınma düşükse eğer sadece segman atılarak ta aracın motorunun sorunu çözülebilir.

Eğer masraf olmasın böyle bi müddet daha binerim diyosanız 20-50 kalın yağ koyun yola devam..

castrolun magnatec yağını dene o biraz daha azaltıyor eksiltmeyi... uğraşma 2- 3 yağ değişiminde biraz daha azalır eksiltme yağı bas bin...

Yağı ve filtreyi komple değiştir ve bu marka üzerinde yoğunlaş senelerdir ben hiç vazgeçmedim:eyvLpg'li değilmi araç?Olacak elbette belli bir yağ eksiltme eğer sızıntı vs var ise mutlaka tesbitini yap ve yağını 2500-3000'de kontrol edip tamamlayarak yola devam:eyvMotor yaptırma konumuna gelmene daha var bence ve bana Flash için 700-800 dediler 1500 biraz çok geldi bana(seninki kadar değildi ama belli bir yağ eksiltme oluyordu tüpten sonra özellikle)ve gerek görülmedi bomba gibi daha motorun denilmiştiqw

çok sagolun degerlı fıkırlerınız ıcın yarın bı gıdıyımde.. filtremı daha yenı değiştirdim..ollmadı yagımı dedgınız gıbı degıstırırım..elfın 20 50 kunnanıyorumdum castrole gecıyım ozman..banada motor bomba demıslerdı ama bugun cok moralım bozuldu..dedgınız gıbı lpg lı aracta yakma olurmus ama bu kdar cok gıbı geldı ıns sorunumu cozerım..herkese ıyı forumlar...

Aracın kompresyonunu ölçtür. Aşınma düşükse eğer sadece segman atılarak ta aracın motorunun sorunu çözülebilir.

segman atma işlemi ne kadar bir fikriiniz varmı acaba?..

yok kardesım estafurullah..dogru 1500tl harcamak mantıklı degıl ama arabamıda cok sevıyorum ılk goz agrım satmakta ıstemıyorum..bıraz yag doldurup kullanıcaz ozman:eyv..cok cok sağol...:D
Sorun değil kardeşim yardımcı olduysak ne mutlu.Abilerimizde fikirlerini belirtmiş saolsunlar.Kararı sen ver artık.Yanlız motor yaptırma işini son çare olarak kullan:eyv

Sorun değil kardeşim yardımcı olduysak ne mutlu.Abilerimizde fikirlerini belirtmiş saolsunlar.Kararı sen ver artık.Yanlız motor yaptırma işini son çare olarak kullan:eyv

aynen oyle sagolsunlar bırcok cozum yolu sunmuslar tek tek denıyecem motor yaptırma ısı en son sımdılık zor gibi duruyordu zaten..malum ogrencılık:D tekrar tekrar teşekkürler...:D

Geri