Megane 1 1.4 16v Benzinde Patlama ve Gaz Yememe Sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dnsshn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dnsshn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Sorunum;
Megane 1 2003 1.4 16v LPG li aracımda zaman zaman geç marş sorunum varken, yaklaşık 1 ay önce ön cepheden kaza yaptım. (Kaput, tampon, far, radyatör ve fanı değişti) Aracım yapılıp teslim alalı 1 hafta oluyor, teslim aldıktan sonra marş süresinin daha da uzadığını, zaman zaman 3-4 marşta çalıştığını gördüm. Çalıştıktan sonra araç benzindeyken gaza bastığımda motordan patlama sesleri geliyor, rölantide stop etme derecesinde sarsıntılı çalışıyor, gaz pedalına geç tepki veriyor, LPG ye geçtiği zaman her şey normale dönüyor saat gibi çalışıyor.

Ustaya götürdüğümde yapılan;
* ilk tespit, kötü yakıttan olabilir düşüncesiyle yarım depo benzinin tamamını tükettim sonrasında daha kaliteli bir firmadan yine yarım depo yakıt aldım, sorunum çözülmedi.

* İkinci tespit, yakıt motoru oldu, sıfırıyla değişti sorun çözülmedi.

* Üçüncü tespit boğaz kelebeği oldu. Söküldü temizlendi ayarı yapıldı, sorun hala devam etmekte. Boğaz kelebeğini değiştirmem istendi, sanayide çıkma ve orjinal fiyatlarını toparladım ancak pahalı bir işlem olacağı için işimi garantiye almak adına bir özel renault servisine daha gösterdim.

* Dördüncü tespit, yakıt şamandırası oldu, kontrol edildi gayet basınçlı bir şekilde fışkırtıyor. Yine bir yönlendirmeyle 3. ustaya gittim.

* Beşinci tespit, enjektörler oldu, temizlendi kontrol edildi hiçbir sorun yok. Ancak hala sorun devam etmekte.

Bilgisayara bağlandığında herhangi bir arıza tespit edilmedi. Aracı yakmama ramak kaldı, her ustanın farklı bir arıza tespit etmesi ve neticesinde bişey çıkmaması düşündürücü hımm benzer sorunları yaşayan ya da tavsiyesi olan varsa yardımlarınızı rica ederim.

Son düzenleme:
Geri