Megane 1 98 modelde benzinde gaz yememe,tekleme,silkeleme sonrasi stop etme

bergel95

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç 98 model megane 1 2.0 8 valf
Araç belirli aşamalardan geçti. Belirli parçalar değişti
https://drive.google.com/file/d/1ECtmzk7YJtgV5_c6tit-lMSgD5eNvJDr/view?usp=sharing

Aracın şu anki sıkıntısı, videoda görüldüğü üzere,tekleme ve gaz versen de gaz yememe, bir süre sonra stop etme durumu. Videoda araç benzinde çalışıyor. Eğer ki araç bu durumdayken LPG e alırsanız normale dönüyor. Sonra benzine alınca da normal şekilde çalışmaya devam ediyor.
Ama bazen LPG’e alsan da araç gaz yemiyor. Lakin videodaki gibi stop etme aşamasına gelmiyor, sadece yokuşu zor çıkıyor. 1-2 dakika sonra topluyor ve bidaha yapmıyor.
Değişen parçalar
Rölanti motoru(orjinal)
Gaz kelebeği potansiyometresi((orjinal))
Benzin basınç regülatörü(orjinal)
Enjektör kütüğü(orjinal)
Benzin pompası(orjinal)
Ateşleme bobinleri(orjinal)
Buji ve buji kabloları(orjinal)
Lpg Regülatörü ve gaz kesici(orjinal)
Lpg enjektörleri(orjinal),lpg filtresi,
Benzin hortumları,benzin filtresi
Yapılan işlemler
Triger kayışı değişti, sente atlaması yokmuş şuan
Subap ayarı
Ek olarak şu bilgileri de vereyim:
Araç hiçbir bilgisayara bağlanmıyor. Söylenene göre kablo bağlantısı varmış. Ecu’ya bağlanıyormuş. Ancak arızaların bilgisini alamıyormuş
Eğer benzin geri dönüş hortumunu sıkarsanız, stop edecekmiş gibi olan araba bir anda toplayıveriyor. Benzin geri dönüş hortumuna ince bir boru yerleştirip o şekilde kullanmıştım,yani geri dönüş ile giden benzini azaltmaktı amacımız. Ancak bir yerden sonra yine gaz yememeye başladı. Ben de o parçayı çıkarttım

Şu an artık değiştirebileceğim parça kalmadı arabada ve sorun çözülmedi.
Bir bilgisi olan varsa çok makbule geçer. Kimse çare bulamıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim

celilolgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg de de bir miktar sorun varsa eğer yakıt sistemlerini çok düşünmemek gerekir bence.
Motor soğukken doğru hava-yakıt karışımını ayarlayamıyor. Lpg de de bir miktar sorun varsa yakıt sistemini fazla düşünmemek gerek. Bu motor havayı doğru hesaplayamıyor olabilir. Manifolt basınç sensörü kontrol edin. Yada su sıcaklık sensörü de hatalı olabilir. Hararet göstergesi doğru gösteriyor mu?

Son düzenleme: