Enver GÜR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Enver GÜR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende bunu yaptım ama sizinki gibi canlı durmadı beyaz ampul kullandım ne yapmam gerekiyo

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende bunu yaptım ama sizinki gibi canlı durmadı beyaz ampul kullandım ne yapmam gerekiyo

ben göstergeleri komple çıkartıp altına şerit ledlerden döşemiştim. ama şimdi devir göstergesinin yarısı ve benzin göstergesi altındaki yanmıyor. söküp yerine yeşilini yapmayı düşünüyorum. mavi de ibreler görünmüyordu. birde ibreler için tam altına bağlandığı yere smd led denilen malzemeyi düşünüyorum. ne zaman yaparım bilemem

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Canlı olmamasının sebebi büyük ihtimal 3w beyaz ampul kullandınız ondan.Benim yaptıklarım led ampuldü ama bir zaman sonra sönmeye başladılar.Tavsiyem şerit led yapmanız.Ben yaptım konusuda 9 bölümünde mevcut, gayet iyi aydınlatıyor şu an.:eyv

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Canlı olmamasının sebebi büyük ihtimal 3w beyaz ampul kullandınız ondan.Benim yaptıklarım led ampuldü ama bir zaman sonra sönmeye başladılar.Tavsiyem şerit led yapmanız.Ben yaptım konusuda 9 bölümünde mevcut, gayet iyi aydınlatıyor şu an.:eyv
renk olarak yeşil mi kullandınız. benim ibre altı kırmızı olduğundan mavide sönük kaldı. bende yeşil düşünüyorum

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben beyaz kullandım turkuaz görüntü almak için.Fotoğrafta dikkat edin, km ibresinin takıldığı iğnenin yanında mantar led var.İbrenin canlı olmasının sebebi o mantar led.:eyv

resim6j.jpg

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben beyaz kullandım turkuaz görüntü almak için.Fotoğrafta dikkat edin, km ibresinin takıldığı iğnenin yanında mantar led var.İbrenin canlı olmasının sebebi o mantar led.:eyv

resim6j.jpg

anladıım. peki o mantar ledin elektriğini direk yeşil şerit ledden mi aldın yoksa araya direnç vs taktın mı. sanırım ledi tutturmak için deldin ve japonla mı tutturdun yoksa sıcak silikonla mı

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladıım. peki o mantar ledin elektriğini direk yeşil şerit ledden mi aldın yoksa araya direnç vs taktın mı. sanırım ledi tutturmak için deldin ve japonla mı tutturdun yoksa sıcak silikonla mı
Abi çalışmayı ben yapmadım fakat kendi çalışlmamda direnç kullanmadım.Bu çalışmayı yapan arkadaş direnç kullanmıştı galiba.Mantar ledin çapında delik açıldığında tam oturabilir diye düşünüyorum.Olmazsa japon en mantıklısı.

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi çalışmayı ben yapmadım fakat kendi çalışlmamda direnç kullanmadım.Bu çalışmayı yapan arkadaş direnç kullanmıştı galiba.Mantar ledin çapında delik açıldığında tam oturabilir diye düşünüyorum.Olmazsa japon en mantıklısı.

sen direnç kullanmadığına göre sorun yok yani. hafta içi tamponları boyayıp ,hafta sonuda buna el atacağım. maviye veda yeşile merhaba. he birde şu düğmelerde kullanılan ışıklar varya. ( cam açma kapamalar, merkezi kilit, kalorifer düğmesi ve meşhur üçlü düğmelerde t5 ampul kullanılmış. bunları yeşile nasıl çeviririz ucuzundan. fikrin var mı