Emniyet kemeri uyarı ışığını sesli hale getirme

​biz emniyet kemeri sesinden kurtulmaya çalışıyoruz siz sesli yapmaya çalışıyorsunuz.. mesela bendeki orjinalde kemeeri 2-3 dk takmazsan kendiliğinden susuyor,devamlı ötmesi çok gıcık bir olay..

kişisel bir durum bu takibi. ama bende oluşan bir alışkanlık arabaya binince ilk işim kemer takma ondan sonra arabayı çalıştırmak olur mesafe fark etmeksizin. kemersiz kendimi çıplak gibi hissederim. durum böyle oluncada ötmesi pek sorun teşkil etmiyor bana. bunu yapmaktaki amacım orjinalinde öten arabaların hoşuma gitmesi ve babamın kısa mesafe için bile olsa kemer alışkanlığı edinmesini istemem:eyv

9119.jpg

hvjfhkv.jpg

bu video yu izlemenizi tavsiye ederim

ketoral disliked:)

emniyet kemeri 70-80 lere kadar garanti veriyor.
emniyet kemerin takılı olsun onun dümdüz olduktan sonra bi önemi yok.
hayatta kalmak için 2 ana faktör . 1. emniyet kemeri 2.yavaş hız.

kesinlikle :eyv gazla uçabilirsin ama frenle konamazsın :deli

hazır olarak satılanlar var ancak bizim arca uyum sağlar mı bilmiyorum çünkü bizim arabada ben far rölesi göremedim, büyük ihtimalle koldan direk olarak yanıyor. tasarım aşaması kolay. ister mikrodenetleyicili dijital bir devre yaparız ister analog bir devre en fazla 2 saatte hallolur. senden istediğim tek şey far kolunu park ve kısa konuma getirince hangi kabloların kısa devre olduğu abi. çünkü bizim aracın far sistemini tam olarak bilmiyorum. xenon kullandığım içinde far sensörünü pek düşünmedim meganda. sen bu bilgileri bulabilirsen abi devre işi kolay
Peki Mehmet kardeşim. O zaman ben müsait bir zamanda sol kol ( far ) dan gelen kablolara kısa devre olayına bakayım. bunu multimetre ile ölçmemiz gerek değilmi ? Yani far koluna gelen kablolardan ufak çentikler açıp kısa veya uzun yapınca değer değişirse bu kablolar kısa devre oluyor mu diyeceğiz ?

Evet kabloda çentik açmaya gerek yok soketi sökülüp multimetre ile bakılabilir aynen dediğiniz gibi olacak değer değişikliğne göre

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abiler alın bi far modülü takın bence.
ama şahin gibi ekran derseniz ona varım.

Aslında ortadaki teyp ekranı sökülüp bilgi ekranı konulabilir

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri