Direksiyon kumanda kolunun aktif edilmesi

Size de aynı cevabı vereceğim. Cihazın uzaktan kumandasını bana gönderirsiniz.Ben uzaktan kumandadan çıkan bilgileri okurum ve aracınızın direksiyon kumanda kolundan kontrol edilen yeni bir uzaktan kumanda yaparaım. Bu uzaktan kumanda göğüslük içinde kalır. Ucunda IR led bulunan bir kablo döşemenin altından görünmeden el freni civarında teybi göreceği bir yere sabitlenir.Siz direksiyondan hangi tuşa basarsanız ilgili komut IR led aracılığıyla kablosuz olarak cihaza iletilir ve siz cihazınızı kontrol edersiniz. Selamlar..
Kolega kardes banada yardimci olur musun rica etsem bende renault clio 2 arac var.aracta goldmaster wr girisli teyp taktim kumanda kolu calismiyor.bunu nasil calistirabiliriz.

Büyük ihtimalle ya kolun soketi teybe hiç takılmamıştır. Ya da kol soketi diye cd changer soketi kol soketinin yerine takılmıştır.Soketi kontrol edin.Sokette 6 farklı kablo rengi( kırmızı-siyah-sarı-yeşil-*mavi - kahve ) olmalıdır. Birbirine köprü yapılmış 2 kablo varsa o soket changer soketidir.
teyp manuel olarak çalışıyor koldan çalışmıyor

üstad bende de 2000 model renault 1,4 benzinli RNA Cilo var sedan aracımda orjinal teybini güzelce zarar vermeden çıkarmışlar yerine Sony marka cd usb calarlı çıkma kafa bir teyp takmışlar fakat sadece teybin kendi kumandası ile çalışıyor arabadaki kol kumandası aktif edilmemiş ben şimdi yazılarınızı okudum fakat resimlerle bu işi anlatan veya video ile anlatan bir çalışmanız varmıydı ben göremedim şahsen eğer varsa yada teyibi yerinden çıkarsam o kolun kablosunu nasıl anlıcam nereye takılacağını bana rica etsem detaylı bir şekilde söylermisiniz.

İyi günler, aracın kumanda kolundan gelen sokette 6 adet kablo bulunur. Bu kabloları Sony cihaza direkt olarak bağlayım, kol çalışsın şeklinde düşünülemez. Çünkü Sony cihaz sizin aracınızıa uygun üretilmemiştir. Bundan dolayı kumanda kolunuz ile Sony arasına aparat adı verilen elektronik kartın kullanılması gerekir. Bu arada Sony cihazda da mutlaka w-r girişi olmalıdır. Selamlar.
üstad bende de 2000 model renault 1,4 benzinli RNA Cilo var sedan aracımda orjinal teybini güzelce zarar vermeden çıkarmışlar yerine Sony marka cd usb calarlı çıkma kafa bir teyp takmışlar fakat sadece teybin kendi kumandası ile çalışıyor arabadaki kol kumandası aktif edilmemiş ben şimdi yazılarınızı okudum fakat resimlerle bu işi anlatan veya video ile anlatan bir çalışmanız varmıydı ben göremedim şahsen eğer varsa yada teyibi yerinden çıkarsam o kolun kablosunu nasıl anlıcam nereye takılacağını bana rica etsem detaylı bir şekilde söylermisiniz.

Kolega ustam ben Deh-x1850 Ub pioneer teyp sipariş ettim şimdi aparat lazım nasıl hallederiz aracı 2001 megane 1

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk [emoji1250][emoji642] S IOS [emoji645].[emoji639] [emoji637][emoji642] GB [emoji1250]

Yüksel Bey, cherno359@hotmail.com adresime yazar mısınız. Selamlar.
Kolega ustam ben Deh-x1850 Ub pioneer teyp sipariş ettim şimdi aparat lazım nasıl hallederiz aracı 2001 megane 1

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk [emoji1250][emoji642] S IOS [emoji645].[emoji639] [emoji637][emoji642] GB [emoji1250]

Bir öneri lütfen

Kolega usta bende 2001 clio rna sedan araç var bunun direksiyon kumandası ile uyumlu olan veya sizin direksiyon kumandası ile uyumlu yapacak aparat yapabileceğiniz usb li veya cd li (usb tercihimdir) önereceğiniz teyp varmı acaba şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Mailinize yazdım. Selamlar.
Kolega usta bende 2001 clio rna sedan araç var bunun direksiyon kumandası ile uyumlu olan veya sizin direksiyon kumandası ile uyumlu yapacak aparat yapabileceğiniz usb li veya cd li (usb tercihimdir) önereceğiniz teyp varmı acaba şimdiden teşekkürler

Selamlar,

1-Laguna 2 Aracımda bulunan Orj.Cabasse sistemin yerine sony mex-n4100bt Modelini bağlamı düşünüyorum
Araştırmalarımda OEM kumandalarla ile uyumlu olduğu yazılıyor fakat her ihtimale karşı bu teyp için de aparat uyğumalası yapılabilir mi ?
2-Renaultlarda bulunan bilgi ekranı teyp değişikliklerinde çalışıyor mu aparat ile.

Yardımlarınız için teşekkürler...

Bağlanacak Teyp: http://www.sony.com/electronics/in-car-receivers-players/mex-n4100bt
Orjinal Teyp :https://renparts.co.uk/store/home/1108-renault-clio-172-182-alpine-cd-changer-magazine-recycled.html

Geri