Captur 1.2 tce Esc kontrol ettirin yokuş kalkış desteği kontrol ettirin uyarısı kalkışta tekleme

Bz58

Kayıtlı Üye
06-Ankara
İyi akşamlar 2014 Captur 1.2 tce benzinli araçla shellden yakıt aldıktan sonra klima açık 110-120 km seyahat halindeyken / Esc kontrol ettirin /yokuş kalkış desteği kontrol ettirin uyarısı verdi ve esc arıza lambası yandı motor arıza lambası yanıp söndü aracı kenara çekip stop ettikten sonra çalıştırdım 1-2 devir saatinde titreme kalkışta tekleme sanki egzoz tıkanmış gibi hissettirdi.Araç suyu ve yağında hararetinde herhangi bir sorun yok bu arada.O şekilde dörtlüler açık 50/60 km hızla aracı zorlamadan sanayiye gittim 30-40 km mesafe sürdüm sanayide buji değişti ancak sorun çözülür gibi oldu tekrar yapınca usta bobin dedi değişmedim başka ustaya gittim o da bobinlerin yerini değiştirdi silindir ateşleme arızası veriyor dedi sibop ya da daha fazlası olabilir dedi arıza mekanik dedi kompresör testi de yaptı basınç düşük geliyor dedi aynı sorunu yaşayan var mı ?

Geçmiş olsun, aracınız kaç binde bilmiyorum ama motor gidici gibi...

Saolun araç 130 bin de baktım daha önce aynı sorunu yaşayan olmuş.Servis kompresör testi yaptı 65 bin fiyat verdi triger zinciri conta takımı emme egzoz valfi subap bobin vs parçalar var motoru açınca fiyatın artmasından korkuyorum yalan yok.Sizce fiyat normal mi servis mantıklı mı

Yalnız bu araçların silindir sırası soldan sağa mı yoksa sağdan sola doğru mu ? sanayi de kompresör testi yaptık soldan 1 düşük dedi ateşleme arızası var dedi.Serviste sağdan 1 dedi silindir ateşleme.Ama ben kompresör testi istedim ondan sonra motor sibop kısmı açılacak dediler serviste.Servis yalan söyler mi sizce

Yalnız bu araçların silindir sırası soldan sağa mı yoksa sağdan sola doğru mu ? sanayi de kompresör testi yaptık soldan 1 düşük dedi ateşleme arızası var dedi.Serviste sağdan 1 dedi silindir ateşleme.Ama ben kompresör testi istedim ondan sonra motor sibop kısmı açılacak dediler serviste.Servis yalan söyler mi sizce

Sıralamayı bilmiyorum lakin servis yalan söylemez, fiyat makul seviyede, şimdi yaptırmayıp devam etmeniz halinde iş sandık motora kadar gider...

Bu halde 1-2 devirde 30-40 km yapıldı belki de neyse servise karar verdik en mantıklısı o çıkan parçaları da sağlam olanlarını sanayide ikinci el satarız artık

Geri