2013 Renault Fluence 1,6 110 BG ICON | İnceleme + Resim

Ayni sorun benim aracdada var , vites degisim mekanizmasindaki bi yagdan kaynaklandigini dusunuyorum . Cunku stepway de basima gelmisti ve serviste bakim sonrasi duzelmisti.
2013 de vites acilir abi anlayisi olmaz ve yanlistir. Bugun baska bi aracla servise yolum dustu ve bu konuya sordugumda elbette diecekleri soz olan getir bakalim oldu.
Her tarafi elektronik dijital olan 53 bin tl lik arabanin vitesini degistirmek icin resmen guc harciyosunuz. Fluence ile servise yolum duserse birakacam baksinlar

kardeş valla anlamış değilim şanjıman vites uyumu açısından fark atmada vw kendini bariz hissettiriyo 53 tl azda değil ha bunun harici bı sıkıntı varmı yok sen öyle diyosun kaptan normal diyo evren hoca normal diyo ki bunlar araca hakim olan kişiler demek ki bu meretin vitesleri böyle umarım gittikçe iyi olur ne diyelim

Son düzenleme:
Hayirli olsun abicim ic ve dis.makyaj iyi olmus ama touch modeldede led standart olsaydi iyiydi

Arkadaşlar ilk mesaja yeni resimler ve inceleme devamlarını yazdım.

Arkadaşlar ilk mesaja yeni resimler ve inceleme devamlarını yazdım.

2. bölümü de zevkle okudum, emeğiniz için çok teşekkürler. maşallah güle güle kullanın arabanızı.
benim araç extrem, donanım yönünden zayıf ama çok memnunum arabamdan, sizin de memnun kalmanız beni mutlu etti. yakında uzun yol yaparsanız hiç yormadığını görürsünüz. motor açıldıktan sonra yakıtta bir miktar daha düşüş yaşanır hocam, size tavsiyem motor parçaları uyum dönemi içinde dip gaz yapamanız. şöyle bir genelleme yapılır; motor açılma döneminde gaz pedalına 3/4'ünden fazla basmayın denir

Arkadaşlar araç 1200 km yi geçti. Dün sırf araştırmak için gittiğim atiker bayisinde tüp taktırıp çıktım :)

Rodaj süresi tam anlamıyla bitmesede araba açılmıştır die düşündüm. Atiker bayisinin bahsettiği obd li sistem filan bişeyler dedi. Araç hareket halindeyken gaz ayarını filan kendisi yapıyomuş . En son teknoloji bu dediler. 1000 TL 10 Taksitle ödeme yaptım.

Artık muhteşem üçlüyü tamamlamış oldum : Hızlı , Öfkeli ve Tüplü hehe

Bu arada tüp takılırken ilk kez kaputu açmış oldum . Kaputu kaldırdığımızda çoğu araçta gördüğüm siyah bez gibi koruma yoktu. İsmini telafuz edemesemde ne demek istediğimi anladınız :) . Bildiğim kadarıyla sesin dışarıya çıkmasını azaltan bi unsur. Fluence lerin hiçbirindemi yok yoksa benim aracamı takmamışlar ?

Tüp ün yakıt değerlerini v.s depo bitiminde paylaşacam inş.

Hayırlı uğurlu olsun anlatım ve resimli detaylar için çok teşekkür ederim ama parantez açıyorum plaka 63 BU BİLE BANA YETTİ :bravo

Arkadaşlar araç 1200 km yi geçti. Dün sırf araştırmak için gittiğim atiker bayisinde tüp taktırıp çıktım :)

Rodaj süresi tam anlamıyla bitmesede araba açılmıştır die düşündüm. Atiker bayisinin bahsettiği obd li sistem filan bişeyler dedi. Araç hareket halindeyken gaz ayarını filan kendisi yapıyomuş . En son teknoloji bu dediler. 1000 TL 10 Taksitle ödeme yaptım.

Bu arada tüp takılırken ilk kez kaputu açmış oldum . Kaputu kaldırdığımızda çoğu araçta gördüğüm siyah bez gibi koruma yoktu. İsmini telafuz edemesemde ne demek istediğimi anladınız :) . Bildiğim kadarıyla sesin dışarıya çıkmasını azaltan bi unsur. Fluence lerin hiçbirindemi yok yoksa benim aracamı takmamışlar ?

Hayırlı olsun, öncelikle daha önceki sorunuza cevap vereyim, gaz pedalının en dibindeki tık eden bölüm araç sınırlayıcıdayken ne kadar bassanızda gitmez ancak acil durumda sonuna kadar basarsanız tık ederse pedal araç sınırlayıcısı devre dışı kalır.Bildiğim kadarıyla yok hiç bir fluence'da.(adı da kaput keçesi bu arada :) )

Son düzenleme:

Hızlı Öfkeli ve Düplü (tüplü değil):D espiri biryana hayırlı olsun güle güle kullanın:eyv
tüplenmek bu kadar hızlandı yani önceden proje çizdir onaylat taktır birkaç gün sürerdi:)

kaput keçesini servise sipariş geçin sesi bir nebze azaltıyor ve kaputu, boyayı motor ısısından korur. bende de yoktu kendim taktırdım fiyat olarak 80 tl civarı olsa gerek

@KaRaHaN 63 UC 063 bulamadık , süper bi plakaydı ama daha önce alınmıştı :(

@
Renaultolog hız sınırlayıcı özelliğini biliyorum fakat araç sınırlayıcı açık değilkende böle bi kademe var araçta

@
karacan Yarın servisi arayıp önce bi fırçalayacam böle bi araçta nasıl küçük bir parçadan kaçındınız die. Sonrada sipariş geçecem. Çünkü araç benzinli olmasına rağmen dizel ler kadar dışarıya ses veriyor. Bu keçe zımbırtısı sizinde dediğiniz gibi önleyecektir.

nisanda yine zam gelecekmiş sanırım 2 ila 5 bin arasında değişen oranlarda alanlar karlı ..

Geri