2013 Renault Fluence 1,6 110 BG ICON | İnceleme + Resim

Arkadaşlar R-Link sistemini güncellemeyi başardım :)

Çok fazla araştırdım fakat herhangi türkçe bir kaynak bulamadım. Hatta Renault servislerine bile defalarca sormama rağmen hanüz onun aparatı filan yok die oyaladılar. Daha onlara bile bilgi verilmemiş.

Güncelleme yapabilmek için öncelikle usb girişinin yanında bulunan Renault SD Kartı araçtan alıp bilgisayara takmalısınız

Daha sonra https://ie.rlinkstore.com/home adresinden r-link numaranızı ( Araçtayken not alın ) ve VF ile başlayan araç seri nosunu girip kayıt olmalısınız

Store ile orda karşılaşıyorsunuz zaten. Çok fazla program yok ama yavaş yavaş mağaza mantığı oturacaktır.

http://cdn.sa.services.tomtom.com/static/sa/Windows/InstallRLinkToolbox.exe adresindeki programı kurun ve sd kartı takın. Program Türkçe olduğundan kartı takar takmaz güncelleme dosyalarını indirmeye başlıyor. 30 dk kadar sürüyor indirmesi, indirip sdkarta kendisi kuruyor

Kart işlemi tamamen bittikten sonra sd kartı araca takın güncelleme uyarısına evet dierek devam edin.Araç güncellemeside yaklaşık 10 dk kadar sürecektir , sabırlı olun.

2 tane yeni program eklenmiş sisteme. R-Link Store ve Faklı kullanıcılar oluşturabildiğimiz Kullanıcı Profilleri

İnternet bağlantısı sanırım bir sim card olmadığı için halen yok ama , güncelleme stabilite açısından önemli olduğundan yaptım.

ve telefon , bilgisayar , televizyon gibi cihazları güncellemeye alışkındımda arabayı güncellemek çok ayrı bi duyguymuş :)

nrhdf.jpg

nrhfh.jpg

nrhg7.jpg

Aracınız hayırlı olsun

Arkadaslar 2500 km yi gectim bunun yaklasik 1000 km sinide Lpg ile yaptim .
Benzinde 100 km de sehir ici sehir disi karisik 8 lt , sadece uzun yolda ise 7 lt yakiyor
Kimse benden otobanda 120 nin altinda gitmemi beklemesin :) ondan dolayi reel olarak benzinde 7 lt nin alti yalan :)
Tup ise uzun yol sehir ici cok fark etmiyor oda yaklasik 100 km de 10 lt harciyor

Aracta genel olarak negatif gordugum biseyler yazmak istiyorum ama yok. 2012 sonunda alinmis full corolla ile karsilastirdik ta bizim araba corolla ile ayni fiyata fakat ozellik olarak katlamis agzini gozunu dagitmis :)
Ayni keskin viraja 2 arabaylada girin bu farki anlayacaksiniz.

Son olarak bu digital gosterge iyi bisey degilmis arac kac yapacak kestiremiyorsunuz :)

m2ny2.jpg

kardeş bu araba bukadar yapabiliyormuu yaaa ben bastım bastım benzinde en son 155 dedi ama açıkcası ondan sorasınıda korktum sanki bi tık daha gider gibiydi ama hayatta 200 demezdi bu sürati lpg de yaptıysan helal diyorum

kardeş bu araba bukadar yapabiliyormuu yaaa ben bastım bastım benzinde en son 155 dedi ama açıkcası ondan sorasınıda korktum sanki bi tık daha gider gibiydi ama hayatta 200 demezdi bu sürati lpg de yaptıysan helal diyorum

hocam arabanın gaz pedalı kademeli pedal şeklinde. Gaza basarken artık son dediğiniz anda biraz daha bastırın bir kademe daha açılacak daha fazla basacaksınız.155 ondan kaynaklanıyordur. ayrıca 203 değil en son 215 ü gördü araba :)

Yeni aracınız hayırlu uğurlu olsun Allah utandırmasın

Kazasız cezasız güvenli sürüşler dilerim.

hocam arabanın gaz pedalı kademeli pedal şeklinde. Gaza basarken artık son dediğiniz anda biraz daha bastırın bir kademe daha açılacak daha fazla basacaksınız.155 ondan kaynaklanıyordur. ayrıca 203 değil en son 215 ü gördü araba :)

dizel edc kullandım aynen denilen gibi gaz kademeli. son gaz verdiğimi sanıyordum biraz daha yüklenince bir kademe daha açıldı. saklı gücü diyelim, sollama anında çok işe yarar zaten amaçta bu olsa gerek

dizel edc kullandım aynen denilen gibi gaz kademeli. son gaz verdiğimi sanıyordum biraz daha yüklenince bir kademe daha açıldı. saklı gücü diyelim, sollama anında çok işe yarar zaten amaçta bu olsa gerek

yakıt tasarrufu adına yapılmış bi uygulama sanırım

yakıt tasarrufu adına yapılmış bi uygulama sanırım

O pedalın iki kademeli olmasının ne performansla ne de yakıtla bir alakası var. Onun amacı hızınızı atıyorum 100 km hıza sınırladınız (sabitleme değil sınırlama) gaza ne kadar basarsanız basın araç 100 km hızı geçmez. Fakat ani bir durum oldu hızlanmanız gerek işte burada o dediğiniz 2. kademeye bastığınız da araç sınırlayıcıyı devreden çıkarıp hızlanmaya başlar.

hakkını vermiş cidden keyifli bir araç ledleride çok iyi.hayırlı günlerde kullanın

O pedalın iki kademeli olmasının ne performansla ne de yakıtla bir alakası var. Onun amacı hızınızı atıyorum 100 km hıza sınırladınız (sabitleme değil sınırlama) gaza ne kadar basarsanız basın araç 100 km hızı geçmez. Fakat ani bir durum oldu hızlanmanız gerek işte burada o dediğiniz 2. kademeye bastığınız da araç sınırlayıcıyı devreden çıkarıp hızlanmaya başlar.

bu dedikleriniz doğru fakat araç hız sınırlamasında değilken bile bu özellik varsa hız sınırlaması ile ilgisinin olmadığı ortaya çıkıyor.

Geri