Yoksa Siz de Emniyet Kemeri Takmamak İçin Uğraşanlardan mısınız?:)

avukat1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sürekli alışınca zaten arabaya biner binmez takılıyor emniyet kemeri. Alıştıktan sonra takmadın mı boşluk hissediyorsun. Çok şükür ilk araç kullandığımdan beri asla takmadan hareket etmem :)

erdincvarli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaş ilerleyince daha da temkinli olmaya başlıyor insan

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende alışkanlık .Arabaya biner binmez takıyorum.Önce tedbir. 2-3 Sene önce patronun aracı ile gidiyorduk.Yan koltuktaydım.
Rampa aşağı gidiyorduk ve trafik vardı.Yağmurda çiseliyordu.Trafik durdu bizde durduk ancak arkadan gelen kamyonet sonradan fark etti fren yaptı ve durdu ancak bize dokundurdu .
Yanlız dokunmasına rağmen ki sanırım aracın üzerindeki durma yükümü denir tabiri nedir bilmiyorum baya bir hissettik kemer olmasa başımı torpidoya vursaydım o kuvvet ile kesin dikişlik olurduk.
Çok şükür ciddi birşey olmadı ama dediğim gibi durur vaziyette bile takılı olmasının faydası var. Siz siz olun :) hareket etmeden mutlaka emniyet kemeri takın.

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaderinde ölmek varsa istersen kendini koltuga zincirle yine ölürsün...

Yanlış düşünüyorsunuz. Emniyet kemerli 200 ile duvara girelim e sonuçta hepimiz ölücez kaderimizde böyle ölmek varmış deriz. İnsan oğlu kendi kaderini kendi belirler bu bir gerçektir. Sen tedbirini al ölmeyeceğin kaza geçirsen bile en azından o tedbirsizlik yüzünden ölmeyin. Benim kuzenim kemer takmadığı için araçtan fırladı ve vefat etti yanında ki arkadaşının kemeri takılıydı bir kaç kırık ile kurtuldu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende alışkanlık .Arabaya biner binmez takıyorum.Önce tedbir. 2-3 Sene önce patronun aracı ile gidiyorduk.Yan koltuktaydım.
Rampa aşağı gidiyorduk ve trafik vardı.Yağmurda çiseliyordu.Trafik durdu bizde durduk ancak arkadan gelen kamyonet sonradan fark etti fren yaptı ve durdu ancak bize dokundurdu .
Yanlız dokunmasına rağmen ki sanırım aracın üzerindeki durma yükümü denir tabiri nedir bilmiyorum baya bir hissettik kemer olmasa başımı torpidoya vursaydım o kuvvet ile kesin dikişlik olurduk.
Çok şükür ciddi birşey olmadı ama dediğim gibi durur vaziyette bile takılı olmasının faydası var. Siz siz olun :) hareket etmeden mutlaka emniyet kemeri takın.
Carpma anindaki kuvvete G kuvveti (Gforce) denir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araca bindiğim gibi ilk işim kemeri takmak olur, yanımdakilerde takana kadar aracımı hareket ettirmem. Niye gitmiyoruz deyincede bu araba kemer takmayınca gitmiyor, özel üretim bu diyorum başta aracı bilmeyenler kısa bir süre nasıl yani deyip kalıyorlar, sonra takıyorlar.:))

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araca bindiğim gibi ilk işim kemeri takmak olur, yanımdakilerde takana kadar aracımı hareket ettirmem. Niye gitmiyoruz deyincede bu araba kemer takmayınca gitmiyor, özel üretim bu diyorum başta aracı bilmeyenler kısa bir süre nasıl yani deyip kalıyorlar, sonra takıyorlar.:))
Senin araca bende binsem, araba kemer takmayinca gitmiyor desen kesin inanirim :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

81081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun yol hariç takmiyorum

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Çoğu zaman emniyet kemerimi takarım . Zaten adam gibi usul usul araç kullanamıyoruz bari emniyet kemeri takalım

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi