Renault Kangoo Hakkında Sohbet & Muhabbet

İzmitin nersnde ? istanbuldayım ama ben

usta ben kimseyi gaza getirmiyorum sadece merak ettim ne olduğunu onun için sordum araba zaten çalışmıyorki sadece kontak açık vaziyete getiriliyor galiba ayrıca forumda okumuştum yanlış hatırlamıyorsam meganlardada oluyormuş bu sadece göstergeler çalışıyormu çalışmıyormu diye bende gördüm nette paylaşıp bilen varsa daha detaylı şekilde bir bilgi edinirim dedim

uygulamanın mantığı faydası neymiş... motor çalışmadan o göstergeler neye oynuyor ki... sıkça yapılnca sistem arıza vermıyomu... vs vs... ;)

"clock takometre test" diyor da... :soru yolbilgisayarlı araçların çoğunda yapılıyormuş anlaşılan... test sırasında kontaç kapama-motor çaluışma-elk.aruıza olursa göstergeler kilitleme rıskı var...... heyecan ve rısk yanyana.... :cool:

muhtelif testler;

Arabayı çalıştırırken silecek kolu ucundaki yol bilgisayarı tuşuna aynı anda basarsanız göstergeler kendini test etmeye başlayacak, km sıfırlama tuşuna bastığınızda ise bu işlem son bulacaktır. Eğer km sıfırlama tuşuna basmazsanız bu test işleminin devam edeceğini unutmayınız.

honda için test:göstergelerin düzgün çalıştığından emin olmak için aşağıdakileri sırasıyla yapın (başlamadan önce anahtarı takın ama çevirmeyin)
1. SEL/RESET düğmesine basılı tutun
2. düğmeye basılı tutarken kısa farları açın
3. anahtarı "on" (2) konumuna alın (klimanın açıldığı, aracın test yaptığı konum)
4. 5 saniye içinde farları kapatın, tekrar açın, tekrar kapatın
5. sonrasında 5 saniye içinde SEL/RESET düğmesini bırakın ve 3 kere arka arkaya SEL/RESET düğmesine basın ve görsel şölen başlasın cheesy.gif
tabii ki esas amacı şölen olmasa da sonuç öyle oluyor tongue.gif
not: devir göstergesi 3 kere çok hızlı hereket edip tırk tırk diye bir ses çıkarıyor, korkmayın, ben yerimden hopladım cheesy.gif, devir saati ve benzin-hararet göstergeleri normale döndüğünde SEL/RESET düğmesine basarsanız tekrardan alır tüm testi smiley.gif

dacia göstergetest:
21092011021 - YouTube
şimdi kontak kapalı konumda iken km sıfırlama tuşuna basılı tutun ve aynı anda kontağı çevirin o esnada km kısmı boş gözükücek ve bir süre sonra ibreler felan hareket etmeye başlıyacak .benim araçda yo bilgisayarı felan yok ama böyle bir özeeliği varmış.. testi iptal etmek için sakn kontağı kapamyn km sıfrlama düğmesine basılı tutun.kontağı kaattığınızda ibreler olduğu yerde duruyor ve düzelmior açıp elle düzeltmek zorunda kalırsınz. tecrübe ettim çünkü
smile.gif

depodaki litreyi felan öğrenmek için km sıfırlama tuşuna tek tek bas bilgileri felan görüceksin test hiç bir zmn bitmiyor sen yine elle iptal ediyosun km sıfırlama tuşuna basılı tutman yterli lucak. ama sakın test sırasında arabayı çalıştmayın veya kontağı kaptmayn ibreler olduğu yerde duruyor ve düzelmiyor.yoksa göstergeyi söküp elle ayarlmanz gerekebilir.
sad.gif

yani önce sıfırlama tuşuna basılı halde kontagı açıyoruz sonra bırakıyoruz o kendiliğinden çalışmaya devam ediyo sonra tekrar basıyoruz test bitiyo galiba anladığım kadarıyla soruyorum çünkü az sonra deneyecem bi yanlış bişey yapmayayım testi bitirmek için düğmeden elimizi çekip tekrar basmakmı gerekiyo ..basılı halde açıyosun sonra ibreler hareket edene kdr bırakmıyosun iptal etmek için basılı tuut ibreler tekara yerine gelince bırak tekara basmana grek yok yani......videoda var dikkatlice izle sıkıntı olmazbak tekarar söylüyorum sakın test aktif iken kontak kapama yapmayın uğraşırsınız sonra.

vs vs... rısklı ve heyecanlı bir şey...
:cool:

Ekli dosyalar

• cheesy.gif
    cheesy.gif
    389 bayt · Görüntüleme: 0
arkadaşın sayesınde, "göstergeler test" mevzusu da derlenmiş oldu... :cool:
ilgili yere de konularıma ekledım... RFC için... :eyv

Gösterge testinin hiçbir türlü zararı yok kesinlikle korkmayın .. Bazen araca 50 tl mazot koyuyoruz gidiyor 3 diş mazot artıyor diyelim o bazen 4 yada 2 olarakta gösterebiliyor gösterge testine aldığımızda herşeyi düzeltiyor ibrelerin takılı kaldığı filanda yok..

test yaparsanız da, izahatlara uyun kardeşim, sonra sorun olmasın.... herşeyın kuralı prosedürü var.... :eyv
sorumluluk yapana aittir... RFC olarak sorumlu olmayız... kurallara uyunuz... :eyvcenker

RFC güvenlik prosedürü gereğince, uyelerin can-mal güvenliği yönünden, rısklı-hatalı uygulamaların, artısı/eksisi izahatsız ve noksan paylaşımlar yasaktır.... bu tür hatalı mesajlar silinecektir.... :polis

*CE-İSO-9966.CERT*

Son düzenleme:
Hic Gerek Duymadim Bunca Yil Kac Kangooya Hayat Verdim

ben yaptım gerçekten çok güzel normalde 165km/h son hız yokuş aşşağı 170 felan diyor durduğu yerde 200km/h :D:D:D:D ilk defa o rakamı gösterdi :D

Geri