Renault 9 Elektrikli Ayna ( Springte karadüzenlik gidiyor :D )

valla helal olsun cillop gibi springe ben hep öğretmen arabası derdım :)sade stock :)sadece binilir koltuk kılıfı bile zorla mecburiyetten takılır :)aynasında koku bıle olmaz :)güzel yaa
Aynen bende bu 9 serisini öğretmen arabası olarak görürdüm :D Sonra biz aldık , anladım ki R-9 hastalıkmış :D

Sana iş çıktı Emre agaa :) Şu toros aynalarından alıver bir çift , yerleştir motorları :) Birde düğme , 4 lü flaşörün yanı başına :)

Renault 12 Elektrikli aynalı olur :)

bu spring'i biliyorum. uzun bir aradan sonra tekrar görmüş oldum, paylaşım için teşekkürler

Arkadaşlar iki hafta kadar önce bu elektrikli ayna işini bende benim 94 Springime yaptım.İnanın çok güzel oluyor. Maliyeti iki tane çikma ayna motoru 30 TL,bir tane Megane2 ayna kontrol düğmesi 35 TL,birazda kaoblo soket v.s. hepsi 10 TL tutmaz,toplam 70-75 TL.Bence değdi.Gösterilen uygulamada ayna motorları ayna muhafazasının içine yapıştırılmış ben onubirer parça saca vidalayarak taktım bu yüzden aynalar normalden yarım santim kadar öne çıktı ama çokta kötü durmadı.Yapmaya niyetlenen arkadaşlara takıldıkları bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.(Elektrik bağlantısı konusunda v.s.)

Arkadaşlar iki hafta kadar önce bu elektrikli ayna işini bende benim 94 Springime yaptım.İnanın çok güzel oluyor. Maliyeti iki tane çikma ayna motoru 30 TL,bir tane Megane2 ayna kontrol düğmesi 35 TL,birazda kaoblo soket v.s. hepsi 10 TL tutmaz,toplam 70-75 TL.Bence değdi.Gösterilen uygulamada ayna motorları ayna muhafazasının içine yapıştırılmış ben onubirer parça saca vidalayarak taktım bu yüzden aynalar normalden yarım santim kadar öne çıktı ama çokta kötü durmadı.Yapmaya niyetlenen arkadaşlara takıldıkları bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.(Elektrik bağlantısı konusunda v.s.)

Biraz bağlantıyı anlatırsanız bende yapabilirim .

bu 9 a kaç lira istese veririm

Çok karmaşık bişşey değil.Motorlardan 3kablo çıkıyor,ortadaki ortak uç,öbür ikisinin biri aynayı yukarı aşağı diğeri sağa sola çeviriyor.Bunu test ettikten sonra geriye düğme bağlantısı kalıyor.Bu diğerinden biraz karışık.Şimdi düğmenin altında 7 tane pin(bağlantı ucu) var.Üstte dördü yan yana alttada üçtane yan yana.Üstteki dörtlü sıranın diğerlerinden ayrı duran ilk uca 1 diyelim yanındakileri 2,3,4, alt sırayıda yine soldan sağa 5,6,7.Bağlantıya gelince 1-Ayna motorlarının ortakuçları 2-(+)Besleme 3-4-Sol motor,5-7-SAğ motor, 6-Şase.Umarım anlaşılır olmuştur.

maşallah pırıl pırıl ve çok orjinal:eyv

R9 larda eski usul aynalar hep sorunludur
Ben ellen bastırılıp ayarlanan springe - spring derim arkadaş
Yolda giderken içerdeki ince ayar yerinden değil direk parmak bastırarak yapma zevki asla paha biçilemez...
Arkadaşın proje başarılı ama spring ruhundan çıkmış bulunuyor...
Ayrıca spring gerçekten meksefe ve platin ateşlemeli eski usul:D

Maşallah tertemiz çok iyi gözüküyor :)

nerden cbuluruz bu motorları,kaça mal olur.92 broadway gte var bende

Geri