R-Link 2.2 güncelleme problemi hk.

sadece_erhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 2 hafta önce 2016 megane 4 hatchback araç satınaldım. üzerinde tesla diye tabir edilen büyük ekranlı r-link var, usb den gerekli güncellemeleri yaptıysam da maalesef radyo frekanslarının kayması problemini çözemedim. bende renault müşteri hizmetlerinin yönlendirmesi ile aracımı zeytinburnu hedef otoya bıraktım az önce versiyon 7 ye güncellemeleri için. cihazın yazılım güncelleme esnasında arızalanabileceğini söylediler, bende düşük ihtimaldir diye kabul edip bıraktım.

Az önce arayıp teybin yazılım güncellemeden sonra çöktüğünü söylediler. bende renault müşteri hizmetlerini aradım tekrar, ilgili kişinin bana dönmesini bekliyorum. bu aşamada ne yapabilirim, başımdan kaynar sular dökülmüş gibi hissediyorum şuanda.

Muhtemelen size bilgilendirme yapılmış siz risk alarak kabul etmişsiniz yapacak bişey yok diyeceklerdir ama umarım demezler..

Muhtemelen size bilgilendirme yapılmış siz risk alarak kabul etmişsiniz yapacak bişey yok diyeceklerdir ama umarım demezler..

Öyle dediler. Ben şimdi bir tane r-link beyni satın alıp montajını yapacağım. Obd cihazım var, yeni beynin kodlamasını ddt4all veya pyren ile nasıl yapacağım konusunda ciddi yardıma ihtiyacım var. Bulduğum kaynaklar ücretli yapanların yayınları, maalesef kodlamanın nasıl yapılacağını paylaşmıyorlar.

Sanırım önce arızalı beyni sökmeden ddt4all ile tüm ayarların ekran görüntüsünü kaydedicem, yeni beyne aracın şase numarasını kaydedicem, eski ayarları aynen yeni beyne kaydedicem. Valla yardımcı olacak biri yazarsa hakkaten çok iyi olur.
Tüm paramı araca verdim, sigortası kılı tüyü derken elde bişey kalmadı, r-link tam bir felaket oldu benim için, minimum harcama ile çözüm bulmalıyım

Geri