Motorum yağ eksiltiyor.Lütfen yardım.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ardadrmz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ardadrmz

Arda Durmaz, T.C Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
06-Ankara
Arkadaşlar motorum uzun zamandır yağ eksiltiyordu.üst kapak contası dediler değiştirdim hala eksiltiyor 188.000 de arabam.bu km de bırazda yag yakar dediler bi katkı onerdıler 60.000 km garantılı yag katkısı ondan koydum.duman atma yoktu ztn, halada yok..1 ay once degıstrdım daha yagı cubugun yarısına gelmıs ..bgun 2 usta ve 1 servıse goturdum servis motorun zayıf üfleme var (motor çalısırken yag kapagını actı ve pof pof edıyordu ufleme o oluyor heralde) motor yapılması lazım dedi 1300-1400 TL tutacagını soyledı komle sekman gomlek pıston değişecekmıs...ama yanlarıdnda bı cocok vardı oda sıfır motor yapmıs hala yag eksıltıyormuss arabasının altı hala yagdı.renault9larda hep boyle falan dedı..ustalarda aynısını soyledı onlar daha ucuk rakamlar ıstedı nerdeyse arabann yarı fıyatını ıstedıler..yada yag ekleyerek devam et dedıler lutfen yardımcı olun ne yapmam gerekiyor. rektefıye yaptrsam hallalormu yada komple motor yaptırıymmı..

Kötü haber! Aracın motor yaptırma vakti gelmiş kardeşim.İyi bir ustaya yaptırırsan sıkıntı olmaz bi daha.Yanlız ben olsam yaptırmazdım.Eksilttiği zaman doldur yağı devam.:eyv

Kötü haber! Aracın motor yaptırma vakti gelmiş kardeşim.İyi bir ustaya yaptırırsan sıkıntı olmaz bi daha.Yanlız ben olsam yaptırmazdım.Eksilttiği zaman doldur yağı devam.:eyv

bundan korkuyordum işte bende çok canımı sıktı bu..ustada aynısını dedi yağı koy devam. ama içim rahat değil hiç böylede..

2000 km de hemen hemen 1 lt yağ eksiltiyor bütün parayı yağa yatırcaz bu gidişle elfın yagını aldım 4litrelik 35 TL

bundan korkuyordum işte bende çok canımı sıktı bu..ustada aynısını dedi yağı koy devam. ama içim rahat değil hiç böylede..

arabyı alırkende 2 ustaya gosterdım motor cok ıyı demıslerdı şok oldum bugun..peki sızıntıyı bulamadılar o nereden olabılır..

arabyı alırkende 2 ustaya gosterdım motor cok ıyı demıslerdı şok oldum bugun..peki sızıntıyı bulamadılar o nereden olabılır..
Valla kardeşim eski aracımızda yaşadım bu durumu.Gerçekten can sıkıcı.Karterden sızdırıyo olabilir.Eski flashımız karterden sızdırıyormuş.Yatak sardığında öğrenmiştik.

Valla kardeşim eski aracımızda yaşadım bu durumu.Gerçekten can sıkıcı.Karterden sızdırıyo olabilir.Eski flashımız karterden sızdırıyormuş.Yatak sardığında öğrenmiştik.

eyw. kardeşim yarın bir daha gidicem bakalım..bugun lıfte kaldırıp baktık karter muhafaza vıcık vıcık yağ değilti karter olsa daha fazla yağ olması gerekmezmi.. ben olsam komple motor yaptırmazdım demişsin kardeşim neden yaptırmazdın..

eyw. kardeşim yarın bir daha gidicem bakalım..bugun lıfte kaldırıp baktık karter muhafaza vıcık vıcık yağ değilti karter olsa daha fazla yağ olması gerekmezmi.. ben olsam komple motor yaptırmazdım demişsin kardeşim neden yaptırmazdın..
Benimki bi tahmindi başka bi yerdende sızdırıyor olabilir ya da yakıyodur yağı komple.Açık konuşayım kardeşim bizim araçlar o kadar pahalı bir araç değil.6000 Tl'lik arabaya 1500 Tl motor parası verilmez.Bence sat kurtul.Yanlış anlama aracını asla kötülemiyorum.Aynı aracın bir üstü bende var zaten.Bizim araç 262.000 km'de.Senede bir bizimkide yağ lambası yakıyo.Babama yaptıralım dedim.Boşver yağ doldurur doldurur bineriz dedi.Bu arabaya 1500 Tl harcamam dedi.Haklı sonuçta.Zaten götürdüğün ustalar uğraşmak istemeyecektir.Yağ doldur bin diyecektir.Yaparız diyen ustaların %90'ı para için yapar zaten.Küçük bir hatırlatma yağ yakan aracın performansı hissedilir derecede artar.:eyv

Benimki bi tahmindi başka bi yerdende sızdırıyor olabilir ya da yakıyodur yağı komple.Açık konuşayım kardeşim bizim araçlar o kadar pahalı bir araç değil.6000 Tl'lik arabaya 1500 Tl motor parası verilmez.Bence sat kurtul.Yanlış anlama aracını asla kötülemiyorum.Aynı aracın bir üstü bende var zaten.Bizim araç 262.000 km'de.Senede bir bizimkide yağ lambası yakıyo.Babama yaptıralım dedim.Boşver yağ doldurur doldurur bineriz dedi.Bu arabaya 1500 Tl harcamam dedi.Haklı sonuçta.Zaten götürdüğün ustalar uğraşmak istemeyecektir.Yağ doldur bin diyecektir.Yaparız diyen ustaların %90'ı para için yapar zaten.Küçük bir hatırlatma yağ yakan aracın performansı hissedilir derecede artar.:eyv

yok kardesım estafurullah..dogru 1500tl harcamak mantıklı degıl ama arabamıda cok sevıyorum ılk goz agrım satmakta ıstemıyorum..bıraz yag doldurup kullanıcaz ozman:eyv..cok cok sağol...:D

castrolun magnatec yağını dene o biraz daha azaltıyor eksiltmeyi... uğraşma 2- 3 yağ değişiminde biraz daha azalır eksiltme yağı bas bin...

Geri