Megane 4 1.5blue dci yakıt normal mi?

syazar06

Kayıtlı Üye
06-Ankara
2020 Model 1.5 blue dci touch paket megane aldım. Bakımlarını tamamen yaptırdım, şanzıman yağını dahi değiştirdim, kaliteli yağ koydurdum ama araç şehir içi 7,3 litre yakıyor. Fabrika değerleriyle alakası yok, agresifde kullanmıyorum. Yağ yakma eksiltme veya herhangi bir hatasıda yok. Aynı araca sahip olanlar sizin yakıt tüketiminiz nedir?

Aracınız hayırlı olsun. Kaç km kullanım sonunda bu değeri veriyor aracınız. Pompa mı bilgisayar mı verisi. bulunduğunuz yer çok rampalı bir yerleşim mi ?.
Kışın bu değer olabilir ama yaz mevsiminde bu değer yüksek

Aracınız hayırlı olsun. Kaç km kullanım sonunda bu değeri veriyor aracınız. Pompa mı bilgisayar mı verisi. bulunduğunuz yer çok rampalı bir yerleşim mi ?.
Kışın bu değer olabilir ama yaz mevsiminde bu değer yüksek
Teşekkür ederim, 104.950 km de aldım şuan 109.500 km de, her yakıt aldığımda ortalama değeri sıfırlıyorum depo bitince tekrar yakıt alınca tekrar sıfırlıyorum. Ankarada şehir içinde kullanıyorum çok fazla yokuş yok ancak trafikte kullanmış oluyorum. Bilgisayar ortalama değeri 7,3 litre gösteriyor. en son yakıt aldığımda full depo ile 680km yol yapabildim.

Ne zamandır böyle peki. Aklıma dpf tıkalı olabileceği geliyor.

Dpf temizleme işlemi yapmaya çalışıyor olabilir

Ne zamandır böyle peki. Aklıma dpf tıkalı olabileceği geliyor.
ilk aldığımda 7 küsür yakıt ortalaması gözüküyordu sonrasında yağ değişimi yaptırdım liqui moly 4400 yağ koydurdum öncesinde motor flush koydurdum, yakıt 7.3 oldu sonrasında hava filtresi, mazot filtresi herşeyi değiştirmeme rağmen düşmedi yakıt ortalaması, mazot deposuna würtz enjektör temizleyici koydum şehir içi devirli kullandım, manuel viteste kullandım depo bitti tekrar doldurdum yine 7.3 yakıyor

Yapılacakları yapmışsınız,
Benim aracımla son yolculuğunda şehirler arası 100 km sabit hız ile sürmeye çalıştım, Ankara/Afyon/burdur/salda/Antalya arası 3.9 lt bilgisayar verisi veriyor pompada 4.1 lt

Şehir içi şimdilik 5.2/5.4 lt lerde dolaşıyorum.
İlk resimler şehirler arası son yolculuğumun verisidir.

Ekli dosyalar

• IMG_20240820_101953.webp
    IMG_20240820_101953.webp
    32.8 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20240820_101908.webp
    IMG_20240820_101908.webp
    32 KB · Görüntüleme: 4
Üstad merhaba , özellikle DPF rejenerasyonunu, ECU güncellemelerini ve filtre durumlarını kontrol ettirmeni tavsiye ederim.

ddt4all yazılımın varsa kendinde kontrol edebilirsin dpf doluluk oranını

Üstad merhaba , özellikle DPF rejenerasyonunu, ECU güncellemelerini ve filtre durumlarını kontrol ettirmeni tavsiye ederim.
Bunların maliyeti tahmini nedir

Geri