Fluence MOTOR HASAR RİSKİ uyarısı

gahox313

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Arkadaşlar öncelikle merhabalar, aracım 2013 model fluence 1.5 dci manuel. Aracım muayeneden şamandıra kapağından mazot kaçırıyor diye kalmıştı aynı gün oringi değiştirerek sorunu çözdüm. fakat bu oring değişiminden sonra sadece uzun yolda meydana gelen motor hasar riski uyarısıyla karşılaşıyorum 4. ve 5. viteste gaza bastığımda motor hasar riski çıkıyor gazdan ayağımı çektiğimde hata kayboluyor. Lütfen başına gelen birisi yardımcı olsun yüksek masraflar olmadan çıkabilirsem işin içinden bolca dua edeceğim. Mazot filtresine kadar değiştirdim katkı ekledim fakat sorun çözülmedi. Aracımın en ufak sesinden ne arızası olabileceğini anlayan ve anında müdahale eden pimpirikli bir kullanıcıyım. Fakat bu sorunun üstesinden gelemedim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimle.

Merhaba, aracını cihaza bağlamadan sorunu uzaktan çözmek imkansız, en yakın servise gitmeni tavsiye ederim, aynı uyarı yeğenimin dizel Cliosunda çıktı peşinden triger koptu 120.000 tl civarında masraf çıkardı...

Merhaba, aracını cihaza bağlamadan sorunu uzaktan çözmek imkansız, en yakın servise gitmeni tavsiye ederim, aynı uyarı yeğenimin dizel Cliosunda çıktı peşinden triger koptu 120.000 tl civarında masraf çıkardı...
Üstadım triger yeni ondan kaynaklı bir problem olacağını sanmıyorum fakat cihaza bağlayınca da çıkmıyor problem çünkü ötüp geri sönüyor şamandıranın kapağı ne zaman açıldı o zaman peydah oldu bu sorun. Şehir içi de bu hatayı ne yaparsam yapayım çıkaramıyorum araç illa otobanda olması gerekiyor sanki yani anlayamadım midem bulandı bu durumdan

Merhaba Aynı sıkıntı benim aracımdada var kiimi enjektörlerden kimi ise katalizatör dendir diyor internetten araştırdım ve arızanın yüksek öncelik ile enjektör sorunu olduğunu gördüm şimdi aklı başında bir usta bulup yaptırıcam gerçi şimdilik çok rahatsızlık vermiyor sadece yüke bindimi yanıyor ışık ama yinede yaptırılması gereken bir arıza .

Merhaba Aynı sıkıntı benim aracımdada var kiimi enjektörlerden kimi ise katalizatör dendir diyor internetten araştırdım ve arızanın yüksek öncelik ile enjektör sorunu olduğunu gördüm şimdi aklı başında bir usta bulup yaptırıcam gerçi şimdilik çok rahatsızlık vermiyor sadece yüke bindimi yanıyor ışık ama yinede yaptırılması gereken bir arıza .
Haluk bey merhaba öncelikle, sorunu çözdüm şükürler olsun enjekyör dediler bana da 15 binden başlıyor kesinlikle enjektör degilmiş yaptırmadım cünkü düsünmüyordum enjektör olduğunu memleketimde bir ustaya götürdüm sağolsun ilgilendi kullandı aracı dedi ki bu pompa başka bir acıklaması yok ver arabayı 3 saate halledeyim dedi 8 bine bu işi hallettik. Enjejtöre 15 verip sorunu çözemezseniz bi 8 binlij masrafınız daha olacak onun yerine ilk başta pompaya baktırmanızı tavsiye ederim. Iyi günler

Geri