Fluence EDC sorunsalı!!!

bana kızmayın ama abicim otomatik vites bineceksen.. honda.merco.vw. ye bineceksin.

bana kızmayın ama abicim otomatik vites bineceksen.. honda.merco.vw. ye bineceksin.

Mercedes'i bilmem ama vw'nin de arıza tarafında edc sen asagi kalır yanı yok. Ayrıca vw garantiden yapılan işlemlerin işçilik ücretlerini müşteriden tahsil eder. Sizin yazmış olduğunuz modeller üst sinif. Renault'a denk modellerde ( vw hariç ) zaten edc kadar iyi şanzıman yok. Dolayısı ile sorun olmasını beklemeyin onlarda.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba Arkadaslar, megane 4 ve clio 4 ten önce vw jetta ve mercedes vardı.Hepsi otomatik .Mercedes servis bakimı 1500 tl baslardı fiyat meselesi,vw dsg akraba oldum.Beyin ,mekatronik,sensör yag ve en son şanzıman garanti bitmesine 20 gün kala degişti ama stresi yeterdi.
Su an megane 4 yazılım bekliyorum malum gaz pedalı edc ıcon .Fakat şehir içi cilio 4 edc daha çok işime yaradı insallah sorun yasamam.Selamlar

Mercedes'i bilmem ama vw'nin de arıza tarafında edc sen asagi kalır yanı yok. Ayrıca vw garantiden yapılan işlemlerin işçilik ücretlerini müşteriden tahsil eder. Sizin yazmış olduğunuz modeller üst sinif. Renault'a denk modellerde ( vw hariç ) zaten edc kadar iyi şanzıman yok. Dolayısı ile sorun olmasını beklemeyin onlarda.

EDC bin en iyi şanzıman olduğu konusuna katılmıyorum. Segmentinde DSG 2016 itibariyle çok iyi durumda. Euro 6 motorla son derece uyumlu.
CVT şanzıman da sonsuz vites özelliği ile beni etkiledi ama bunlar kadar ekonomik değil.
Bence 2016 Son güncellemelerle DSG segmentinin en iyisi. Aracım 2011 ama 2015 EDC kullandım bir fark yok. 1-2 kararsızlığı hala ciddi oranda var. İlk kalkışta geç yanıt vermede de pek bir geliştirme yok. Bunların dışında zaten çok konforlu ve ekonomik şanzıman.

"Ekonomik" deyince 200-300 bin olanlar mutlaka baskı balata takımlarını degistiriyordur. Lakin rakamlar kabul edilebilir değil. Bu konuda gelişme var mı bilmiyorum.

Bu arada dün eski şanzıman beynimi buldum. İsteyene içinin fotolarini gönderebilirim.(merak edene)

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.

EDC bin en iyi şanzıman olduğu konusuna katılmıyorum. Segmentinde DSG 2016 itibariyle çok iyi durumda. Euro 6 motorla son derece uyumlu.
CVT şanzıman da sonsuz vites özelliği ile beni etkiledi ama bunlar kadar ekonomik değil.
Bence 2016 Son güncellemelerle DSG segmentinin en iyisi. Aracım 2011 ama 2015 EDC kullandım bir fark yok. 1-2 kararsızlığı hala ciddi oranda var. İlk kalkışta geç yanıt vermede de pek bir geliştirme yok. Bunların dışında zaten çok konforlu ve ekonomik şanzıman.

"Ekonomik" deyince 200-300 bin olanlar mutlaka baskı balata takımlarını degistiriyordur. Lakin rakamlar kabul edilebilir değil. Bu konuda gelişme var mı bilmiyorum.

Bu arada dün eski şanzıman beynimi buldum. İsteyene içinin fotolarini gönderebilirim.(merak edene)

Vw haricinde demiştim zaten dsg den sonra en iyi şanzıman.

Siz vw mi renault mu kullanıyorsunuz ? Merak ettim.

EDC 'nin rakiplerle kıyaslandığında en iyisi lafına pek katılmıyorum bende, PSA grubunun Aissin Walkers imzalı EAT6 şanzımanı edc'yi resmen yerden yere vurabilecek cinsten bir şanzıman.

aralarınızda 90ların pürüzsüz torque converterlü mercedeslerine binmiş varsa pürüssüzlüğü ve yumuşak geçisini buna benzetebilir,performans anlamında geçişlerinide DSG nin S moduna benzetebilirsiniz EDC kıyas bile yapılamayacak kadar bir alt lig .

Siz vw mi renault mu kullanıyorsunuz ? Merak ettim.
Şahsi aracım Fluence EDC. Şirkette sık sık VW araç kullanıyorum. Polo, golf jetta gibi. 2015-16-17 modellerini n hepsini denedim. Bu sebepten euro 6 motorla şanzıman gelişimini bariz fark edebiliyorum.
Ara ara son model Fluence gelir şirkete geçici araç olarak. Ben de kendi aracımla kıyaslarım.
Bu arada gecen gün Hyundai in yeni otomatik vites aracını kullandım. DSG kadar iyi geldi bana. Fakat uzun tecrübem yok.

Geri