Clio 5 1.0 SCe 72hp silkeleme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mcgc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
...
Normalde bütün araclarimda shell den yakit alıyordum, bir ihtimal yakittan olabilir mi diye yarim depodur opeti denedim ve problem azaldi gibi. eskisi kadar hissettirmiyor, en azindan duz yolda sabit hizda silkeleme yapmayi kesti. simdi depo kirmizida ve yakiti opetten almaya devam edecegim ve sorun yakit ise (umarim oyledir) buraya yorum olarak yazarim.

Güncelleme:

Depoyu tamamen Opet'ten doldurarak uzun bir şehir içi-dışı yolculuk yaptım. Silkeleme tamamen geçmedi ama kesinlikle Shell'e göre çok daha iyi. Markayı kötüleme amacım yok ama hem silkeleme şiddeti azaldı, hem de silkeleme yapma sıklığı çok azaldı.

Tabi şunu da hesaba katmak lazım; depoyu tamamen bitirip yakıtı komple tekrar Shell'den alıp denemeden bu problem Shell kaynaklı diyemem ve markayı bu yönde kötülemek doğru olmaz. Sorun benim aracım özelinde olabilir veya Shell'e geçince silkeleme artmayabilir. Bir ara tekrar Shell deneyip buraya yorum olarak güncelleme çalışacağım.

Merhaba,

Yeni aldığım Clio 5 Joy 1.0 SCe 72hp 2020 model benzinli 21000 km de.

Aracımda hissettiğim durum bazen düz yolda ama özellikle yokuşlarda/rampalarda 2000-3000 devir arasında ileri geri silkeleme gibi, arkadan birşey tutup bırakıyormuş hissi. Sanki gaz kesme gibi bir sorun var ve bunu zaman zaman yapıyor. Arabayı sanki biri arkadan tutuyor bırakıyor, tutuyor bırakıyor gibi bu yaşanan durum aslında tam anlamıyla ifade edecek olursak.

Bu silkeleme aşırı değil, saliselik hissediliyor, hassas değilseniz belki fark etmeyebilirsiniz bile. Klimayı açınca durum birazcık daha belirgin oluyor.

Bujileri değişmiş ve yağ bakımı yapılmış serviste. Bobin veya buji kablosu ihtimallerini de düşündüm ancak kilometresi düşük olduğundan şimdilik ihtimal vermedim.

Daha önce bu durum ile karşılaşan veya fikri olan var mı?
Bu durumla 1 yıl boyunca uğraşmış ve bir çok parçayı değiştirmiş birisi olarak söylüyorum. Sorununuz oksijen sensörü. Bir arkadaş daha vardı değiştirdik onunkini de araç düzeldi.

Merhaba,

Yeni aldığım Clio 5 Joy 1.0 SCe 72hp 2020 model benzinli 21000 km de.

Aracımda hissettiğim durum bazen düz yolda ama özellikle yokuşlarda/rampalarda 2000-3000 devir arasında ileri geri silkeleme gibi, arkadan birşey tutup bırakıyormuş hissi. Sanki gaz kesme gibi bir sorun var ve bunu zaman zaman yapıyor. Arabayı sanki biri arkadan tutuyor bırakıyor, tutuyor bırakıyor gibi bu yaşanan durum aslında tam anlamıyla ifade edecek olursak.

Bu silkeleme aşırı değil, saliselik hissediliyor, hassas değilseniz belki fark etmeyebilirsiniz bile. Klimayı açınca durum birazcık daha belirgin oluyor.

Bujileri değişmiş ve yağ bakımı yapılmış serviste. Bobin veya buji kablosu ihtimallerini de düşündüm ancak kilometresi düşük olduğundan şimdilik ihtimal vermedim.

Daha önce bu durum ile karşılaşan veya fikri olan var mı?
Bu durumla 1 yıl boyunca uğraşmış ve bir çok parçayı değiştirmiş birisi olarak söylüyorum. Sorununuz oksijen sensörü. Bir arkadaş daha vardı değiştirdik onunkini de araç düzeldi.

Cevabınız için çok teşekkürler!
İlk bakımda önce temizlettirmeyi; verim alamazsam değiştirmeyi deneyeceğim.

Cevabınız için çok teşekkürler!
İlk bakımda önce temizlettirmeyi; verim alamazsam değiştirmeyi deneyeceğim.
Merhabalar bu konuyla ilgili benim uyguladığım yöntem de wurth markanın yakıt enjektor temizleyicisini kullanmak oldu ve sonuç yararlı oldu aracım clio 5 1.0 tce 1000 devirde özellikle araç silkeleme vibrasyon yapıyordu şimdi kesildi sonuç itibari ile tavsiye ederim bunuda internetten videolarınızı izleyin öncesinde.

• Beğen
Tepkiler: mcgc
Geri