Clio 5 1.0 SCe 72hp silkeleme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mcgc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Evet benzer trim arızaları benimde başıma bela hepsini kendim çözdüm. Araba daha 8 aylıkken 9 bin km falan motordan gelen bir ses başladı kabine gelen tık tık tık sesi servis Garanti den sağ üst motor kulağını değiştirdi ses kesildi aradan 6 ay geçti ses ufaktan yine gelmeye başladı ama çok değil. Aradım servisi anlattım yine olacak gibi bu ses başladı coğalacak dedim. Takip de ol çoğalırsa yine değiştiririz dediler neyse ki ses coğalmadı sogukken biraz var sonra gidiyor. Menü tuşlarının sapıtması bezen bende de oluyor kendi kendine trip sıfırlama veya ben alta basıyorum üste gidiyor gibi . Yakıt tüketimi olarak bende şehir içi 7.0 - 7.5 uzun yolda 5.0 litreye kadar düşüyor hatta 4.5 bile yakmıştı( klima kapalı) 100 - 110 km hızla gidersen manuel olduğu için az yakıyor evet. Klimayı açınca devir sallanması ara sıra yapıyor. İşte en can sıkıcı olay bu tekleme sallantı veya dalgalanma. Renault olayın farkında mı değil yoksa umursamıyormu onuda anlamadım 4 yıl oldu bu arabalar piyasada en çok satan araçlardan birisi yani insanlar geri bildirimde bulunuyorlar illaki ama gel kardeşim problemi cözdük yazılım sa yazılım parça ise parça halledelim şunu demediler henüz . Tamam Ferrari almadık ama en çok satan otomobil bu yani. Yine de iyidir buna şükür diyip biniyorum 😄 kazasız belasız uzun yollar dilerim.
Teşekkürler sizlere de kazasız belasız iyi sürüşler diliyorum 😊

ortalama beklentilerle alınacak araçlar. sorunları çözmesine gerek yok nasılsa satıyor araçlar. sorun varsa sorunu parça değiştirerek çözün modundalae ki bencede doğru yaklaşım beğenmiyorsan git toyota mazda al diyorlar. belli baslı sorunlar tekrar ediyor araçlarımız. çıtayı yüksek tutmayın moral bozulmasın

ortalama beklentilerle alınacak araçlar. sorunları çözmesine gerek yok nasılsa satıyor araçlar. sorun varsa sorunu parça değiştirerek çözün modundalae ki bencede doğru yaklaşım beğenmiyorsan git toyota mazda al diyorlar. belli baslı sorunlar tekrar ediyor araçlarımız. çıtayı yüksek tutmayın moral bozulmasın
Bardağın dolu tarafından bakmak mantıklı
Ben seve isteye tercih etmedim.
Araç bulamıyordum renoda araç bulabildim o yüzden satın aldım.

Bardağın dolu tarafından bakmak mantıklı
Ben seve isteye tercih etmedim.
Araç bulamıyordum renoda araç bulabildim o yüzden satın aldım.
bende alırken bile isteye megane 3 aldım kronik neyi var dedim beyin sorun verir dediler, ver kardeşim arabayı dedim bana az yakan parçası ustası bol araç lazım deyip aldım. 2 ay sonra beyin arıza verdi gittim orjinal beyin taktım devam ediyorum. beyin çin malı takılmış gördük onuda sökünce kendimi yırtmadım aman yandım Allah neden beyin yedi diye. beklentim belli ederi gideri kronoği belli. bu şekilde yaklaşımla araç alırsak üzülmeyiz

bende alırken bile isteye megane 3 aldım kronik neyi var dedim beyin sorun verir dediler, ver kardeşim arabayı dedim bana az yakan parçası ustası bol araç lazım deyip aldım. 2 ay sonra beyin arıza verdi gittim orjinal beyin taktım devam ediyorum. beyin çin malı takılmış gördük onuda sökünce kendimi yırtmadım aman yandım Allah neden beyin yedi diye. beklentim belli ederi gideri kronoği belli. bu şekilde yaklaşımla araç alırsak üzülmeyiz
Aslında bu şekilde bakmak gerekiyor ama bizim ülkemiz için para kolay kazanilmadigi için ve araçlara yüksek paralar ödeyip hatta para verseniz dahi araç bulamadigimiz dönemde altın bulmuş gibi satın aldığımız için beklenti ister istemez aşırı derecede yüksek kalıyor... Sonuçta kullanim ömrü 10 yil olan yolda giden civata parçasından oluşan bir ulaşım aracı 🤷🏻‍♂️

• Beğen
Tepkiler: Yavuz bey
Bende yakın zamanda megane 3 ü verip megane 4 alacagım.sorunlarına bakacaö cepte belli bi miktarı hazır edip alacağım. neyi niye istediğini belirledikten sonra gerisi çorap söküğü

• Beğen
Tepkiler: bayraktar35
Merhaba, 1.0TCE X-tronic 90 hp 2023 model araç kullanıcısıyım araç 5 bin km de iken bu sorunla karşılaşmaya başladım. Motor sıcaklığı optimum seviyede hafif rampa çıkarken D veya L mod fark etmiyor araç tekleme yapıyor. Bunu dediğiniz gibi çok hafif yapıyor klima açıkken daha da belirginleşiyor ve gaza fazla basınca araç 3 bin devir üstüne çıkınca bunu yapmıyor genelde 2-3 bin devir civarında bunu yapıyor. Ben bu durumda otomatik olmasından kaynaklı şanzımanın kararsız kaldığını düşünmüştüm ama sizin araç düz vites ve sizde bu sorunu yaşıyorsunuz. Araç defalarca servise bu sorunla ilgili gitti ama sorun ara sıra oluyor ve onlarda bu problem oluşmadığı için bir sorun olmadığını söylüyorlar. bende bu şekilde kullanmaya devam ediyorum.

Merhaba bende 1.0 tce manuel 3.5 yıldır kullanıyorum sıfır aldım 40 bin km oldu . Bu aynı problem bende de var. ( Muhtemelen hepsinde var) Bende özellikle manuel vites olduğu için hissediyorum heralde diyordum hiç otomatik kullanan birine de sorma fırsatım olmamıştı. Sizin araç otomatik ve aynı durumu yapıyor. Ve anladığım kadarıyla Sce veya Tce fark etmiyor. Problemi anlamak ve çözmek adına 2 yıldır araştırıyorum. Fabrikaya bile mail a atasım geliyor. Bazen çok canımı sıkıyor yaptiğinız arabanın taa.... Diyorum. Öncelikle problemi tamımlamak da zor.

merhaba,

anlaşılıyor ki bu durum tce, sce, manuel, otomatik fark etmeksizin yasaniyor.

benim aracim ikinci el, aldiktan bir süre sonra fark ettim silkelemeyi. birkac ustaya sordum bu dusuk beygir motorlarda normal, 3 silindirde normal gibi cevaplar aldim. ariza kodu vs de gozukmuyordu.

ancak şuan yaklasik 1000 kilometre yol yaptim biraz azaldi ve eskisi kadar hissedilmiyor.

normalde bütün araclarimda shell den yakit alıyordum, bir ihtimal yakittan olabilir mi diye yarim depodur opeti denedim ve problem azaldi gibi. eskisi kadar hissettirmiyor, en azindan duz yolda sabit hizda silkeleme yapmayi kesti. simdi depo kirmizida ve yakiti opetten almaya devam edecegim ve sorun yakit ise (umarim oyledir) buraya yorum olarak yazarim.

merhaba,

anlaşılıyor ki bu durum tce, sce, manuel, otomatik fark etmeksizin yasaniyor.

benim aracim ikinci el, aldiktan bir süre sonra fark ettim silkelemeyi. birkac ustaya sordum bu dusuk beygir motorlarda normal, 3 silindirde normal gibi cevaplar aldim. ariza kodu vs de gozukmuyordu.

ancak şuan yaklasik 1000 kilometre yol yaptim biraz azaldi ve eskisi kadar hissedilmiyor.

normalde bütün araclarimda shell den yakit alıyordum, bir ihtimal yakittan olabilir mi diye yarim depodur opeti denedim ve problem azaldi gibi. eskisi kadar hissettirmiyor, en azindan duz yolda sabit hizda silkeleme yapmayi kesti. simdi depo kirmizida ve yakiti opetten almaya devam edecegim ve sorun yakit ise (umarim oyledir) buraya yorum olarak yazarim.
Gözlemlerini paylaştığın için teşekkürler.
Bende ilk zamanlar shelden alıyordum araç daha sessiz ve azda olsa daha istekli gidiyor opet yakıtina göre.
Shel;
0.8 lt fazla yakıyor
Sessiz çalışıyor motor

Silkeleme hep hafif rampa yukarı devir 2-3 bin arasında yapıyor düz yolda hiç yapmadı yakıt fark ettirmedi bende..

opet ile ilgili gozlemim henuz bitmedi. depoyu opet ile fulleyip bitirdikten sonra tekrar shelle dönüp denemeyi dusunuyorum. bu arada daha sonradan fark ettim ki, benim arac rampa yada duz yol fark etmeksizin, sabit hizla gitmeye calisirken yapiyor bu silkelemeyi. rampada veya klimada biraz daha belirgin sadece. gaz verip hizlanmaya calisinca silkeleme kesiliyor. sanki sabit hizla gitmek icin ben pedali sabit tutsam da, arac gazi verip cekiyor, ama gazi kokleyince hizlanmaya baslayinca silkeleme kesiliyor; enteresan...

benim korkum problemin enjektorlerden kaynaklanmasi. zira işeme tabir ettikleri durum veya enjektorde ariza varsa subaplarda, silindirde veya motor kapaginda buyuk sıkıntıya yol açabilir.

opet ile ilgili gozlemim henuz bitmedi. depoyu opet ile fulleyip bitirdikten sonra tekrar shelle dönüp denemeyi dusunuyorum. bu arada daha sonradan fark ettim ki, benim arac rampa yada duz yol fark etmeksizin, sabit hizla gitmeye calisirken yapiyor bu silkelemeyi. rampada veya klimada biraz daha belirgin sadece. gaz verip hizlanmaya calisinca silkeleme kesiliyor. sanki sabit hizla gitmek icin ben pedali sabit tutsam da, arac gazi verip cekiyor, ama gazi kokleyince hizlanmaya baslayinca silkeleme kesiliyor; enteresan...

benim korkum problemin enjektorlerden kaynaklanmasi. zira işeme tabir ettikleri durum veya enjektorde ariza varsa subaplarda, silindirde veya motor kapaginda buyuk sıkıntıya yol açabilir.
Mazot pompası da olabilir

Geri