Clio 4 1.2 75hp Motordan gelen üfleme

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese öncelikle iyi forumlar dilerim. Arkadaşlar 2013 1.2 Clio 4 75 HP kullanıcısıyım. Daha önceden olmadığına emin olduğum bir sese denk geldim. Fotoğrafta da gösterdiğim gibi Motorun arka tarafından bir üfleme yapmakta. Nereden üflediğine çok baktım ama bulamadım. Bunun sebebi ne olabilir? ( Bu sırada kalorifer veyahut fan açık değildi )

https://imgyukle.com/i/JgWVhe

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
fotoğraf açılmıyor
Herkese öncelikle iyi forumlar dilerim. Arkadaşlar 2013 1.2 Clio 4 75 HP kullanıcısıyım. Daha önceden olmadığına emin olduğum bir sese denk geldim. Fotoğrafta da gösterdiğim gibi Motorun arka tarafından bir üfleme yapmakta. Nereden üflediğine çok baktım ama bulamadım. Bunun sebebi ne olabilir? ( Bu sırada kalorifer veyahut fan açık değildi )

https://imgyukle.com/i/JgWVhe

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
merhabalar

ıslık sesi gıbı bir üfleme ise turbodan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum geçtiğim 6 ay önce benimde olmuştu ve gittik servise hafif yağ kaçağı vardı oring conta ile değişim yapıldı ve geriye çekti tak diye oturdu turbo bağlantısı sonra bana dediler ki park ettikten sonra 15-20 saniye araba çalışsın ve turbo rahatlasın sonra stop et. bende 6 aydır öyle yapıyorum ses yok. sizin araç özelliklerini bilmiyorum ama turbo var ise bir bakın derim.

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Galiba önceki sayfa silmiş birde bu şekilde deneyeyim.

iyBUsT0lw.jpg

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için teşekkür ederim. Ama araçta turbo yok. Atmosferik motor.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
1.2 75 beygirlik motorlar atmosferik. turbo yok.
merhabalar

ıslık sesi gıbı bir üfleme ise turbodan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum geçtiğim 6 ay önce benimde olmuştu ve gittik servise hafif yağ kaçağı vardı oring conta ile değişim yapıldı ve geriye çekti tak diye oturdu turbo bağlantısı sonra bana dediler ki park ettikten sonra 15-20 saniye araba çalışsın ve turbo rahatlasın sonra stop et. bende 6 aydır öyle yapıyorum ses yok. sizin araç özelliklerini bilmiyorum ama turbo var ise bir bakın derim.

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşaretlediğiniz kısımdaki ses tüm Clio 1.2 lerde mevcuttur... :eyv Herhangi bir kaçak vs. yok ise bu ses normaldir...

VO5l3AL

Son düzenleme:

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karter havalandırma borusundan geliyor olabilir mi?

Cevabınız için teşekkür ederim. Aklımda en azından fikir oluştu. Sağolun