2024 model 1.0 clio 5 asiri benzin tuketimi hk.

gencone

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Arabayi alalı beş ay oldu. Şehir içinde kullanıyoruz. Çok fazla otoyola bilr çıkmıyoruz bu doğrultuda 100/12.8 lerde olması normalmi. Mod olarak her zaman normal modda kullaniyorum.

Merhaba çok fazla yakıyor, şehir içi sıkışık trafik olsa bile 9 litreyi geçmemesi lazım...

Hocam benim 2023 clio 5 1.0 tce ilk aldığım aylarda 8 9 litre civarında yakıyordu sakin kullanımda. İlk bakıma girdikten sonra yakıt önce 7 lere düştü sonra 6 lara. Şu an Ankara yoğun trafiğinde 6.0 6.2 arası gidip geliyor. Kalkışlarda ve sollama gibi durumlarda gaza çok yüklenirseniz turbo benzini adeta içiyor buna dikkat ettiğimden beri (acil durumlar hariç) yakıtım çok uygun şu anda.

Kendi aracımdan örnek vereyim 1.2 tce 30 bine kadar çok yakmıştı sonradan düştü mesela şimdi 46 binde hala daha her geçen gün düşüyor gibi hissettiriyor motor gevşedikçe düşçeğini düşünüyorum km niz nedir

Arabayi alalı beş ay oldu. Şehir içinde kullanıyoruz. Çok fazla otoyola bilr çıkmıyoruz bu doğrultuda 100/12.8 lerde olması normalmi. Mod olarak her zaman normal modda kullaniyorum.
aracın bakım zamanın gecikmesi. lastiklerin eskimiş olması havasının eksik olması ve sürücünün trafikte aracı nasıl kullandığına bağlı tüketim oranları ama şuan sizinki normalin bir üstünde

Araba daha 2.000 kmde açıkçası bir ara 9 lara kadar düşmüştü ama yine 11 12 lere geldi. Bende acaba arabada mi bir sorun var diye dusundum. Tabi benimde ilk arabam onunda etkisi vardır. Eco da kullanıncada çok değişen birsey olmuyor.

Merhaba çok fazla yakıyor, şehir içi sıkışık trafik olsa bile 9 litreyi geçmemesi lazım...
Sebebi ne olabilir , daha beş aylık araba

Geri