120bin bakım, baskı balata fiyat aldım

Clioman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 Dci aracım için;
120.000 bakım(4 filtre)
Ön diskler
Ön balatalar
Baskı balata seti fiyatı aldım.
Servis yaklaşık 5800 lira fiyat verirken.3 farklı bosh car servisi bosh disk, balata, filtreler, castrol yağ ve orjinal mais baskı balata için,
1. Bosh servis 4500
2. Bosh servis 4200
3. Bosh servis 3000 lira fiyat verdiler.
3000 lira için randevu aldım ama aklıma takıldı bu kadar uygun olması. Ne önerirsiniz arkadaşlar, normal fiyatı zaten bumudur? Bosh servis ama parçalarda bir sıkıntılı durum olabilir mi?

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 Dci aracım için;
120.000 bakım(4 filtre)
Ön diskler
Ön balatalar
Baskı balata seti fiyatı aldım.
Servis yaklaşık 5800 lira fiyat verirken.3 farklı bosh car servisi bosh disk, balata, filtreler, castrol yağ ve orjinal mais baskı balata için,
1. Bosh servis 4500
2. Bosh servis 4200
3. Bosh servis 3000 lira fiyat verdiler.
3000 lira için randevu aldım ama aklıma takıldı bu kadar uygun olması. Ne önerirsiniz arkadaşlar, normal fiyatı zaten bumudur? Bosh servis ama parçalarda bir sıkıntılı durum olabilir mi?

3.000 TL fiyat veren firmanın orjinal olmayan (Bosch yazsa bile yan sanayi) ürün kullanabilme ihtimali var. Bu sebeple baskı balatayı orjinal renault ise Bosch serviste, diğer parçaları siz temin ederek (Mann olabilir) yaptırabilirsiniz.

Ama öncelikle tüm parçaların fiyatlarını bir araçtırın, işçilik ile beraber kaba taslak bir hesapta bakın bakalım ne çıkacak. Sonra kararınızı verirsiniz.

Şunu da unutmamak gerekiyor. Yetkili servislerde dahi fiyat farkları oluşabiliyor.