0.9 tce klima soğuk üflememe sorunu

deepsecret

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba ben de renault ailesine katıldım fakat katılmaz olaydım :) aracın kliması çoğu zaman soğuk üflemiyor, sadece hava geliyor, sıcakta arabanın içi hamam gibi oluyor, küçük çocuğum var cam da açamıyorum. genel merkez bunun atmosfer basıncından dolayı normal olduğunu söylüyor, fakat yazılı olarak hiçbir bildirim yapmıyor, sadece şifai olarak söylüyor, bu yüzden hukuki haklarımı arayamıyorum. araç daha 5000 km'de 2 aylık 2020 model. Aldığımdan beri aynı sorun var fakat çözüm üretmek, arkasında durmak yerine bahane üretiyorlar. Bulunduğum şehir van, burada aynı sıkıntı 0.9 tce motorlu araçların bazılarında var bazılarında yok. Bu bir kronik sorundur ve hukuki olarak ne yapabilirim. Böyle bir sorunla karşılaşanınız oldu mu daha önce, yardımlarınız bekliyorum. Bu arada arabanın her yerinden ayrı ses geliyor, daha ona bakmaya sıra bile gelmedi.

Merhaba ayni motor araca sahibim daha 1 yasında, 11 bin km de. Sürekli klima açan biriyim dediginiz gibi sorun yaşamadım gayet verimli çalışıyor, ses olayına gelirsek kulağı hassas biri olarak aracın hicbir yerinden ses duymadım özellikler140 km ile gideerken kelebek camlara dikkat ediyorum hicbir ses yok araç b segmentinin gerektirdiği şekilde ses alıyor o da normal, klimayi acar acmaz direk 2 veya 3. Kademeden baslatmayun once 1 size onerim serviste klima gazı kontrol edilsin + klimayi derece ölçer ile test etsinler benim araç 32c havada 2. Kademede 6 derece soğuk ufluyor bu şekilde test ettirin

Megane 4 aracımdada oldu hiçbir şekilde soguk üflemedi. Servise bıraktım klima beyninin yazılımını güncellediler düzeldi.

Arkadaşlar merhaba ben de renault ailesine katıldım fakat katılmaz olaydım :) aracın kliması çoğu zaman soğuk üflemiyor, sadece hava geliyor, sıcakta arabanın içi hamam gibi oluyor, küçük çocuğum var cam da açamıyorum. genel merkez bunun atmosfer basıncından dolayı normal olduğunu söylüyor, fakat yazılı olarak hiçbir bildirim yapmıyor, sadece şifai olarak söylüyor, bu yüzden hukuki haklarımı arayamıyorum. araç daha 5000 km'de 2 aylık 2020 model. Aldığımdan beri aynı sorun var fakat çözüm üretmek, arkasında durmak yerine bahane üretiyorlar. Bulunduğum şehir van, burada aynı sıkıntı 0.9 tce motorlu araçların bazılarında var bazılarında yok. Bu bir kronik sorundur ve hukuki olarak ne yapabilirim. Böyle bir sorunla karşılaşanınız oldu mu daha önce, yardımlarınız bekliyorum. Bu arada arabanın her yerinden ayrı ses geliyor, daha ona bakmaya sıra bile gelmedi.

merhabalar, aracınızdaki sorun devam ediyormu aynı problem ve aynı araç bendede var , servislere inandıramıyorum sorun olduğunu.

Merhaba,
2020 0.9 TCE aracımda Evaporatör Sondası serviste garantiden değişti, sorun giderildi.
İlk başta benim aracımda da sorun olmadığını söylediler fakat direkt bu parçayı kontrol edin dediğimde arızalı olduğunu, garantiden değişeceğini belirttiler.

Geri