Acemi sürücülerin gezi notları:D

yesimbkl

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Merak etme arkadaşim, kendine güven, kurallara uy, gerisi zaten su gibi akip gider... Senin yazdiklarini okurken ilk trafiğe çiktiğim zamanlar aklima geldi :) trafikte araba kullanmaya başladiğimin 3. Günü bir bayan şoför beni sikiştirdi ve bana korna çaldi, bende cami açtim kafami uzattim "dua et 3 günlük şoförüm 3 ay geçsinde seninle karşilaşilim" diye bağirdim. şimdi sorma :)))))

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 20-21 yaşlarımda yeni yeni trafiğe alışırken gideceğim yerin güzergahını önceden kafamda tasarlardım,eğer şansım varsa ve girilmez yol değilse gideceğim yere kısa zamanda giderdim hehe eğer tasarladığımın dışında girilmez bir yol varsa bilmediğim yollara girip kaybolurdum hehe

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aceminin biri yüzünden kaza yapıyordum. Aracı yıkattım biraz gezmek geldi içimden gezerken sola doğu dönücekti bir anda yanındaki el freni çekmiş bende hızlıydım arkadasında sola dönerken durunca fren ışığıda yanmadı arkadan giriyordum.

Hati

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle yarar! Foruma üye olduğum gün zaten bayan üye azlığından bu yüzden şikayetçi olmuştum. Hepsi sağ olsun her konuda çok yardımcı buradaki arkadaşların, ancak bayanların karşılaşabileceği durumları ancak bayanlar biliyor:)

6 ay önce ilk ders aldığımda, herkese yol verecek ve herkes önümü kesecek şekildeydim. Bir araç gördümse uzakta hemen frene dokunurdum hoca kızardı:) Bunları düşününce epeyce gelişme var ama pazartesi 2. günümdü ve büyük ve uzun bir kamyonun sol köşesinden zor kurtuldum ne bileyim onların da sinyal vermeyebileceğini:D Öğrendim ama, minibüsler gibi onlardan da sinyal beklemeyeceğim, bir de yüksek araç beni göremez, oradan gazlayıp sıvıştıktan sonra kızdım kendime ama tecrübe oldu:D

Bir de katil bakışı takınmak şu birkaç günde işe yaradı minibüsçülere:D şöyle bir kafayı uzatıp illa bakıyorlar ışıklarda beklerken, kaşlar çatık halde durunca kafasını döndürüyor :)

Sizden de duydum ya tek başına çıkmayı, doğru yoldayım demek ki, çok teşekkürler. :eyv

Kesinlikle doğru yoldasınız hocam.:) Bir buluşmada tanışırsak şayet hocaya hocalık yapılmaz ama birlikte pratik yapabiliriz. :D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
bazı insanlarımız oyle bide yol verdiğin halde tip tip bakanları var dövecekmiş gibi.. onlardan zaten nefret ediyorum bana yeşil yanıyor yol veriyorum bide üstüne sitemkar bakışlar :)

Siz yine tecrübelisiniz, alışmışsınız, ben Allah'tan hoca yanımdayken yaşadım bu ilk tecrübeleri, resmen kendimden şüphe etmiştim sanki yanlış bir şey yapıyorum diye :)

bu tarz bi olay olarak örnek vereyim yaya geçidinde kime yol verirsen ver genç bayanlara yol verince garip bir bakış atıyorlar...ben artık prensiplerim gereği sadece genç bayanlara yol vermiyorum örneğin geri kalan kim olursa olsun yaya geçidinde her zaman için durarım... bi havalanmalar bi garip hareketler benden uzak allaha yakın :)

Ben de ben bayanım diye yapıyorlar sanmıştım:) Ben yayayken yol verene elim teşekkürler işareti yaparım, gerçekten çok garip insanlar :mad:

Merak etme arkadaşim, kendine güven, kurallara uy, gerisi zaten su gibi akip gider... Senin yazdiklarini okurken ilk trafiğe çiktiğim zamanlar aklima geldi :) trafikte araba kullanmaya başladiğimin 3. Günü bir bayan şoför beni sikiştirdi ve bana korna çaldi, bende cami açtim kafami uzattim "dua et 3 günlük şoförüm 3 ay geçsinde seninle karşilaşilim" diye bağirdim. şimdi sorma :)))))

hehe İyi güldüm :) Işıklarda arkada bayan varsa korna çalma oranı (henüz 5 gün kullandım daha ama) daha çok geldi bana da, diyorum ki intikam alıyorlar. Çok çalışıyorum valla bir an önce gelecek ne varsa başıma gelsin, boş yollarda diye:) Her boşluğu, işe giderken, işten dönerken, saçma sapan yollara dalıyorum, çıkmaz sokaklara girip dönüş yapıyorum hazır boşken, hani tabela olmayan yerlerde başıma gelirse pratiğim olsun diye:) İnşallah ben de yeni arkadaşlara sizinki gibi destek mesajları yazabilirim ileride:)

Bende 20-21 yaşlarımda yeni yeni trafiğe alışırken gideceğim yerin güzergahını önceden kafamda tasarlardım,eğer şansım varsa ve girilmez yol değilse gideceğim yere kısa zamanda giderdim hehe eğer tasarladığımın dışında girilmez bir yol varsa bilmediğim yollara girip kaybolurdum hehe
hehe Beni anlatmışsınız :) Kaç yıldır haftada 4-5 defa önünden taksiyle geçtiğim pazar yerine giriş var mı oradan bilemediğim için forum üyelerini rahatsız ettim mesela dün, speedman ve mert hitay' tekrar teşekkürler 12 3

Bugün aceminin biri yüzünden kaza yapıyordum. Aracı yıkattım biraz gezmek geldi içimden gezerken sola doğu dönücekti bir anda yanındaki el freni çekmiş bende hızlıydım arkadasında sola dönerken durunca fren ışığıda yanmadı arkadan giriyordum.

Trafikte acemi çalıştıran akıllara da şaşayım... Erkek arkadaşım sanayi de ani fren, dönüşler, 40 kere dur kalk 5'te 5 başarmadan azıcık trafik olan yere bile bırakmamıştı.

Geçmiş olsun, böyle aklı evvelllerden korusun Allah.

Kesinlikle doğru yoldasınız hocam.:) Bir buluşmada tanışırsak şayet hocaya hocalık yapılmaz ama birlikte pratik yapabiliriz. :D

Estağfurullah kendi branşlarım dahil her konuda yeni bilgilere her zaman açığım:D Kaldı ki böyle baş koyduğum bir konuda!:)
Şu acemiliği atıp buluşmalara kendim kullanarak katılabilmek hedeflerim arasında zaten:D Asabi bakışlar işe yaramaya devam ediyor ışıklarda hehe Umarım etkisini yitirmez :D

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trafikte acemi çalıştıran akıllara da şaşayım... Erkek arkadaşım sanayi de ani fren, dönüşler, 40 kere dur kalk 5'te 5 başarmadan azıcık trafik olan yere bile bırakmamıştı.

Geçmiş olsun, böyle aklı evvelllerden korusun Allah.

Teşekkür ederim :)

Reno58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk günümü hatırlıyorumda arabayı kaldıramamıştım yerinden :D Sürekli ya stop ettiriyodum yada acayip şekilde lastikleri yakarak kaldırıyodum.Hatta pazar yerinde araç yıkayan laflayan insanlar vardı onların baktığınıda görünce iyice stres olmuştum.Camdan kafamı çıkarıp ''işiniz yokmu ne bakıyosunuz'' falan demiştim,ordan bi amca ''sen daha acemiyken böyle asabiysen çok adam döversin trafikte'' demişti :D o gün baya bi çalışmadan sonra elim ayağım alıştı.Aşırı tenha yollarda gidip geldim 1 hafta kadar.Sonra çıktım trafiğe.En çok yokuşlarda zorlanırım falan diyodum özellikle lamba olan yerlerde.Ama 2-3 denemede hallettim :) Allaha şükür bugüne kadarda bi kazam belam olmadı.Sadece ben yolumda giderken kızın teki telefonla konuşup karşıdan karşıya geçiyodu.Ben kızın yanından geçerken koca arabayı farketmeyip kaldırımdan yola inice yaya olarak benim arka kapıma çarpıp düşmüştü :D Yolunda giden arabanın arka kapısına bi yaya çarptı yani :) Tedbir amaçlı bi doktora gösterdik.Zaten kendiside özür diledi falan....Ben kurallara uyarım ara yollarda falan asla hız yapmam ara sokaklar insan dolu malum.Emniyet kemeri takmadan yola çıkmam.Sinyal vermeyi ihmal etmem.Asla trafikte ilerlerken önümdeki araca aşırı yaklaşmam..Kaza yapıp maddi zarara uğramayı geçtim canımızdan olmayalım..Benim canım kıymetli arkadaş :D Dikkatli olmakta fayda var Allah kimsenin başına vermesin kaza bela

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
baya yazilmis cizilmis. Formul basit. Formulu benimse rahat rahat kullan

Formul: Vurursun durursun:)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
İlk günümü hatırlıyorumda arabayı kaldıramamıştım yerinden :D Sürekli ya stop ettiriyodum yada acayip şekilde lastikleri yakarak kaldırıyodum.Hatta pazar yerinde araç yıkayan laflayan insanlar vardı onların baktığınıda görünce iyice stres olmuştum.Camdan kafamı çıkarıp ''işiniz yokmu ne bakıyosunuz'' falan demiştim,ordan bi amca ''sen daha acemiyken böyle asabiysen çok adam döversin trafikte'' demişti :D o gün baya bi çalışmadan sonra elim ayağım alıştı.Aşırı tenha yollarda gidip geldim 1 hafta kadar.Sonra çıktım trafiğe.En çok yokuşlarda zorlanırım falan diyodum özellikle lamba olan yerlerde.Ama 2-3 denemede hallettim :) Allaha şükür bugüne kadarda bi kazam belam olmadı.Sadece ben yolumda giderken kızın teki telefonla konuşup karşıdan karşıya geçiyodu.Ben kızın yanından geçerken koca arabayı farketmeyip kaldırımdan yola inice yaya olarak benim arka kapıma çarpıp düşmüştü :D Yolunda giden arabanın arka kapısına bi yaya çarptı yani :) Tedbir amaçlı bi doktora gösterdik.Zaten kendiside özür diledi falan....Ben kurallara uyarım ara yollarda falan asla hız yapmam ara sokaklar insan dolu malum.Emniyet kemeri takmadan yola çıkmam.Sinyal vermeyi ihmal etmem.Asla trafikte ilerlerken önümdeki araca aşırı yaklaşmam..Kaza yapıp maddi zarara uğramayı geçtim canımızdan olmayalım..Benim canım kıymetli arkadaş :D Dikkatli olmakta fayda var Allah kimsenin başına vermesin kaza bela

Çok güzel yazmışsınız! :eyv Gaza basan herkes hız yapabilir, hele ki ara yollarda bunu yapanları hiçbir zaman anlayamıyorum. Bir insana çarptıklarında, sonuçta herkesin yürüme hızı hele yaşlıların ve çocukların bir değil. Belki ayağı takılacak, arabayı görmeyecek o anda insanlık hali. Ha tabii burada koyun gibi kaldırım dururken yolda yürüyenleri demiyorum.

İlk tek başıma çıktığım 22 nisan günü 5-10 dakika kadar bir türlü kalkamadığım noktada -biraz eğimli ve sol şeridi atlatıp karşı yola girmem gereken bir noktadaki taksi durağına sinir olmuştum. O günü atlattıktan sonra her gün aynı yerden geçiyorum -yolumu uzatarak da olsa! Geçerken de testere gibi gülerken buluyorum kendimi, kıhkıhkıh başardııım, kalmıyorum işte, kıhkıhkıh :aytuğ

Yayayken ne kadar çok kişi sinyal vermiyor derdim, valla şu kısacık sürede, ne kadar az sürücü sinyal veriyor der oldum. Benim güzergahta mı bir şanssızlık var bilemiyorum...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
baya yazilmis cizilmis. Formul basit. Formulu benimse rahat rahat kullan

Formul: Vurursun durursun:)

Hocamın da dediği gibi di mi:D İlk u dönüşümü yaptım, hem de 5-6 kişilik yaya grubunu ezmeden:D Şaka bir yana, ani fren alıştırmaları yapmasaydım ben daha korkumu atamamış olurdum. Çok etkili çalışmalardan biri olmuş meğer, biraz içini sarsıyor insanın ama hehe