Acemi sürücülerin gezi notları:D

murat savcı

EL 3690/Megane ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce yenibosna koctaşda işim vardı.Hava yağmurlu diye arabayla gidiyim dedim.Babamda izin verdi.Gitmez olaydım.2kere polis durdurdu 1kmlik mesafede.Ama yavas gittiğim için bişey demediler.Karanlık havada,cam filmi olan arabada benm oldugumu nasıl gördüler anlamadım

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
:D merak etmeyin bi süre sonra alışırsınız ayrıca coğu connect doblo vs. de olabilir ama renkleri kesinlikle beyaz ve camlar filmlidir :)

eskiden sivil polislerin beyaz renault (12 ydi galiba) kullanmaları gibi o zaman :D bakalım daha nelere, ne zaman alışacağım :D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Az önce yenibosna koctaşda işim vardı.Hava yağmurlu diye arabayla gidiyim dedim.Babamda izin verdi.Gitmez olaydım.2kere polis durdurdu 1kmlik mesafede.Ama yavas gittiğim için bişey demediler.Karanlık havada,cam filmi olan arabada benm oldugumu nasıl gördüler anlamadım

içlerine doğdu ya da şans işte :D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
trafikte 1 ayı doldurduğunuzda muhtemelen;
- aracın her tarafı bir yere sürtüyormuş hissi kaybolmuş sadece park ederken önün kurtarıp kurtarmadığı hala başınıza bela olacaktır:)
- kafanızda insan sınıflandırmıyor bile olsanız kesinlikle araç ve sürücülerini sınıflandıracaksınızdır.
- sık geçmeniz gereken yollara alıştığınızdan hangi köşeden dönünce nasıl bir sokağa gireceğiniz, o sokaktaki çukur, kırık yerler vb belleğinizde olduğundan eskisi kadar gerilmeyecek ve aracı çukurlara en azından o yollarda sokmayacaksınızdır:D
- camlarınız, aynalarınız temizdir:D
- sarı ışıkta kornaya basanlara pehh diyip geçeceksinizdir:)
- ve artık, vitesi ya 1'e almayı unutursam diye bütün kırmızı ışıklarda 1. viteste bekleyip sol ayağınızı uyuşturmayacak, her zaman olmasa bile yoğun trafikte, çok beklenen yerlerde vites boşta beklemeye alışacaksınızdır:D öndeki araçlar frenden ayağını çekince vitesi 1'e atmanız yeterli oluyormuş, sadece alışmakmış önemli olan:)

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bazen Kendimi Kaptırıyorum Araç Boştayken Sol Ayağım Debriyajda Basılı Kalıyor Nasıl bir Alışkanlıktır Bu Anlamadım :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Bazen Kendimi Kaptırıyorum Araç Boştayken Sol Ayağım Debriyajda Basılı Kalıyor Nasıl bir Alışkanlıktır Bu Anlamadım :)

Ben 1-2 hafta önce cuma akşamı trafiğine yakalanmıştım ve hocamın tüm alıştırma çabalarına rağmen boşa almamıştım, 5-6 km yolu 50 dakikada gelebildim, dur kalk sürekli ve ertesi gün sol ayağımın uç tarafını hissetmiyordum :) Sonra yavaş yavaş alıştırmaya çalıştım bazı ışıklar malum 10-15 saniye geçiş veriyor anayola çıkmak için en azından oralarda rahatım artık:) Ama bu sefer de ya sağ ayağımı çekersem yanlışlıkla hani pamuk ipliğine bağlı gibi geliyor, paranoya yapmamaya çalışıyorum, nasıl olsa mesafe bırakıyorum, eşşek değilim ya el frenini çekerim diyorum hehe

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Ben 1-2 hafta önce cuma akşamı trafiğine yakalanmıştım ve hocamın tüm alıştırma çabalarına rağmen boşa almamıştım, 5-6 km yolu 50 dakikada gelebildim, dur kalk sürekli ve ertesi gün sol ayağımın uç tarafını hissetmiyordum :) Sonra yavaş yavaş alıştırmaya çalıştım bazı ışıklar malum 10-15 saniye geçiş veriyor anayola çıkmak için en azından oralarda rahatım artık:) Ama bu sefer de ya sağ ayağımı çekersem yanlışlıkla hani pamuk ipliğine bağlı gibi geliyor, paranoya yapmamaya çalışıyorum, nasıl olsa mesafe bırakıyorum, eşşek değilim ya el frenini çekerim diyorum hehe
En Güzeli Boşa Atmamak Aslında Yokuştan Viteste İnmek Herzaman Faydalıdır Bunu Öğrendim Frenede Debriyaja Basılıp Frene Basılmammalı Önce Frene Basıp Araç Hızını iyice Düşürdükten Sonra Debriyaja Basılmalı

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
İnsanın başına her şey gelene kadar acemilik bitmeyecek anlaşıldı. Direksiyon kitlemeyi ilk haftalarda başaran şahsım, yarım saat önce aracı kitleyemediği için kafayı yiyordu. :asabi Zaten acıkmışım akşam yemeği yememişim, 6-7 kere denedim yok küfür eder gibi, ben kitle diyorum 2 ötüyo hop arkasına 1 daha açık kapılar. Aklımdan neler geçmedi ki, bekçi olan ofise götüreyim desem bayram memlekete gitmişlerdir. E bu saatte, bayramda nöbetçi servis var mıdır acep? Olmadı gece alırım termos kahveyi clio'dan nette dolanırım dedim...

Neyse ki, gönüllü (artık gönüllü mü eli mi mahkum bilemeyeceğim :girl dance) danışmanım kapıları bir kontrol et dedi de mu badireyi de atlattık.

Ha neden mi yazıyorum, biri daha önce bunları yazmış olaydı kenara da ben de aa hani okumuştum ya dur kapıları kontrol edeyim diyebilirdim, daha ne saçmalıklar gelecek başıma korkuyorum:slc

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
İnsanın başına her şey gelene kadar acemilik bitmeyecek anlaşıldı. Direksiyon kitlemeyi ilk haftalarda başaran şahsım, yarım saat önce aracı kitleyemediği için kafayı yiyordu. :asabi Zaten acıkmışım akşam yemeği yememişim, 6-7 kere denedim yok küfür eder gibi, ben kitle diyorum 2 ötüyo hop arkasına 1 daha açık kapılar. Aklımdan neler geçmedi ki, bekçi olan ofise götüreyim desem bayram memlekete gitmişlerdir. E bu saatte, bayramda nöbetçi servis var mıdır acep? Olmadı gece alırım termos kahveyi clio'dan nette dolanırım dedim...

Neyse ki, gönüllü (artık gönüllü mü eli mi mahkum bilemeyeceğim :girl dance) danışmanım kapıları bir kontrol et dedi de mu badireyi de atlattık.

Ha neden mi yazıyorum, biri daha önce bunları yazmış olaydı kenara da ben de aa hani okumuştum ya dur kapıları kontrol edeyim diyebilirdim, daha ne saçmalıklar gelecek başıma korkuyorum:slc

Size kargoyla Rocky'i göndereyim 24 saat açık kalabilir araç :aytuğ

6z04j.jpg

Olacak o kadar dert etmeye değmezzzz:eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Size kargoyla Rocky'i göndereyim 24 saat açık kalabilir araç :aytuğ

Olacak o kadar dert etmeye değmezzzz:eyv

hiii rocky gelsin, ben de kalırım aşağıda onunla oynamak için :eyv arkadaki kral ya da kraliçeyi de getirsin ama yanında ayrımcılık olmasın :)

ya şimdi tok karnına düşününce gülüyorum ama çıldıracaktım o anda zaten eve zor geldim şekerim düşmüş halde, bir de bu imdaat dedim 12 3

alıştık artık bagaj diye açılan ön kaputlar, yağ sızıyor sanılan klima suları :sinirli şimdi de kafa tutan dik başlı merkezi kilit. :deli