Yardim lütfen bu göstergeler ne demek.....

icouldnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
icouldnt hocam sana katılıyorum bende kısa olarak ozetle yazmıstım hava ıle alakalı dıye sıze benm bı sorum olcak bu sensorler lastıklerı degıstrecegımız zaman yada patlamıs lasıtıgı tamır ettırecegımz zaman sokulup takılırken zarar gormuyorlarmı yada ne yapmamız lazım bu sensorlerın omrunu uzatmak ıcın

abi mrb.

kastamonu / cide de taksicyim. kastamonu merkezden taksici bi arkadaş geldi geçen .
logan mcv onda da vardı lastik sensörü .

burda lastik patlamış biraz da üzerinde gitmiş 1 km kadar. neyse burda değiştirmiş lastiği arıza ışığı yanmış tabi.

bizim durğa park yaptı konuştuk falan lastik değiştirdikten sonra yandı dedi. tekrar lastikçiye gitti

uğraştı ama yapamadı. bilmiyorum tam oarak nedendir..

aracım 4,000 km de 1 ay kadar sonra bakım zamanı gelir servise gittiğimde soracağım şeylerin başında geliyor..

e bi de malum ben 8 teker kullanıyorum kışlıklarda 185/65*15 daha iyi hem fiyat olarakta.

aracın üzerinde ki 195-55*16 .. artık uyumlu sibop mu alıp takacaz hepsini öğrenmek lazım..

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen hocam eger servıse gıttıgnzde bu konuyla ılgılı bilgilerinizi bızımlede paylasırsanız cok sevınırım sımdıden cok tesekurler.

emre-29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar problem arka lastik patlakmış , ben önce hava inmiş diyerekten şişirdim sonra 2 hafta sonra şimdi tekrar biraz indi tekerde patlak olduğuna kanaat getirdim :) bu arakada bu ışıklar hiç sönmemişti tamir ettirince düzelicek umarım.

teşekkürler.

icouldnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar problem arka lastik patlakmış , ben önce hava inmiş diyerekten şişirdim sonra 2 hafta sonra şimdi tekrar biraz indi tekerde patlak olduğuna kanaat getirdim :) bu arakada bu ışıklar hiç sönmemişti tamir ettirince düzelicek umarım.

teşekkürler.

tam olarak anlamadım. lastik patlak . ama havası normal olunca damı uyarı veriyor ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

teşekkürler.

Lastikçiye söyleyin sensör var lastikte diye bazıları lastiği çıkartırken bozuyor sensörü

emre-29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastikçiye söyleyin sensör var lastikte diye bazıları lastiği çıkartırken bozuyor sensörü

hocam benim sağ önde stepne lastiği takılı sensör yok suan sanırım stepnede basınç sensörü olur mu. sağ önde diğer janta bir başka stepneyle karışmış ... şuan 3 lastikte sensör var birinde yok..

bu ışık ondanda yanar mı ?

birde bu sensör ü ne kadara takarlar stepne jantına olurmu. ( stepne jantıyla normal jant arasında bir var yok sanırım.. )

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam benim sağ önde stepne lastiği takılı sensör yok suan sanırım stepnede basınç sensörü olur mu. sağ önde diğer janta bir başka stepneyle karışmış ... şuan 3 lastikte sensör var birinde yok..

bu ışık ondanda yanar mı ?

birde bu sensör ü ne kadara takarlar stepne jantına olurmu. ( stepne jantıyla normal jant arasında bir var yok sanırım.. )

:) stepnede sensör olmaz tabi stepne siz geçici kullanın diye devamlı neden kullanıyorsunuz ki. stepnenin yerine tekrar koymalısınız birdaha kullanmak için.

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bu ışık ondanda yanar mı ? hocam

hocam aracınızdakı sensorler bu sekılde stepne de sensor yok patlas lastıktekı sensoru cıkarıp kullandıgınız stepneye taktırabılırsınız bunun ıcın malıyet almaz lastıkcıler yada cok cuzı rakam olur onemlı olan sensorler zarar gormesın cıkarılıp takılırken
D2LVOl.jpg
[/URL][/IMG]

emre-29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam aracınızdakı sensorler bu sekılde stepne de sensor yok patlas lastıktekı sensoru cıkarıp kullandıgınız stepneye taktırabılırsınız bunun ıcın malıyet almaz lastıkcıler yada cok cuzı rakam olur onemlı olan sensorler zarar gormesın cıkarılıp takılırken
D2LVOl.jpg
[/URL][/IMG]

hocam sorun şu,

stepne ile normal jant aynı değil mi ? stepne mi değil mi nasıl anlarım

sanırım iki tane stepneye sahibim bu soruyu kafamdan atmak istiyorum.

sahip olmak istesek pahalı birşeymidir.