Üfleme sorunu

Hipstruck

Kayıtlı Üye
41-Kocaeli
Arkadaşlar aracım 2011 Megane 1.5 dCI 209.000 kilometrede. Motor yağ dolum kapağını açtığımda üfleme var. Elimi koyduğumda ise hafiften iğne ucu büyüklüğünde damlalar şeklinde yağ sıçrıyor. Bu durum normal mi? Not olarak aracımı 185.000 kilometrede almıştım; sıklıkla yağını ve suyunu kontrol ediyorum ve her ikisinde de eksiltme yok, çekişte herhangi bir problem yok.

Arkadaşlar aracım 2011 Megane 1.5 dCI 209.000 kilometrede. Motor yağ dolum kapağını açtığımda üfleme var. Elimi koyduğumda ise hafiften iğne ucu büyüklüğünde damlalar şeklinde yağ sıçrıyor. Bu durum normal mi? Not olarak aracımı 185.000 kilometrede almıştım; sıklıkla yağını ve suyunu kontrol ediyorum ve her ikisinde de eksiltme yok, çekişte herhangi bir problem yok.
Kurcalamayın o zaman 😄 bir miktar üfleme sıkıntı olmaz , hatta wag grubunda üfleme normaldir çoğu insan bu yüzden motor indirmiştir

50 binde ilk sahibinden sandero 1.5 dci var arkadaşta o da anlattığınız gibi 220 bindesinede baktım o da aynı yani durumunuz normal

Merhaba , o üfleme değil.Üstten eksantrikli araçlarda yağ kapağını açınca bu tip hareketler gayet normal.Çünkü egzantrik mili külbülatör kapağına çok yakın , çalıştığı zaman hafif bir rüzgar :) ve yağ sıçraması gayet doğal.

Açıklayıcı ve kapsamlı cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, içim rahatladı. Sağ olun var olun :)

• Beğen
Tepkiler: zmr35 ve Uğur
Geri