Twingo 75 Beygir Tekleme Arada gaz yememe CÖZDÜM

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaslar 75 beygir 1.2 Twingomda 6 ay yasadigim sorunlar havalar soguyunca motor ariza lambasi yakma arada bir tekleme bazen gaz yememe hatta arada stop etme sorunalri vardi. bujiler, yag , yag filtresi hava filtresi degisti sorun cözülmedi. yeni bobin aldim daha kötü calismaya baladi cünkü bobin kablolari orijinaline göre inceydi bende eskisini ger taktim yani bobinde saglamdi. Kelebek bogazini temizlettim olmadi Lambda sensörü egsozun arkasindaki oksijen sensörünü degistirdim yine ayni bende eskisini geri taktim. map sensörü gevsekti hava kaciriyordu ve orijinal degildi bende orjinal buldum ve tam hava almiycak sekilde monte ettim ki stop etme ortadan kalkti. ama tekleme ve soguk havalarda lamba yakma hala devam ediyordu . enson internet alisveris sitesinden usb ariza tespit cihazi aldim araca bagladim ve 1. lambda oksijensensör kisa devre hatasi verdi yani öndeki bende önceden almis oldugum sensörü taktim sorun cözüldü. tabi burayakadar cok masraf yaptim malesef. sürekli teklemeden dolayi motor takozu ve sanziman takozu hasar gördü, sol amartisör kirildi. Salincak bilyasida kirilidi bilya ile amartisörü degistirdim. ve full donanimli aracimi sattim. Bütün bu sorunlarda hicbirsekilde arac beni yolda birakmadi ama cok can sIktI yerine kabrio aldim. Zaten Twingonun yerine tercih edebilecegim tek arac tipi kabrio.
umarim yazdiklarim ayni sorunu yasiyacaklar icin yardimci olur. Herkse Kazasiz belasiz yolculuklar dilerim.

Son düzenleme: