Symbol 2013 1.2 sorun

maruf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba değerli arkadaşlarım önemli fikirlerinize ihtiyacım var.
sorunlar:
1) Aracimda 5.vites Çok zayıf ve 130 km yi geçemiyorum devir 3200 lerde kalıyor oysa 4. Viteste 150 leri gördüğüm oldu
2:Aracim bazen gaz yemiyor dip gaz yaptığım halde 4-5 vitesler tepki vermiyor bu doğrultuda yaptığım bazı masraflar sunlar:subaplar değişti conta triger v kayışı ateşleme bobin ve kabloları bujiler değişti üst kapak rektefe edildi 1.numarali sorunum devam etse de 2.numarali sorunum nadiren devam ediyor

Not: sorunlar hem benzin hem lpg de aynı şekilde vuku buluyor
Not: yakıt pompası ve benzin enjektör arızası olası şüpheliler lakin araç lpg de çalıştığında bu parçalar devrede oluyor mu çünkü sorunlar her iki yakit tipinde de geçerli
Not: maf sensörü arızası diğer şüpheli gördüğüm durum
Sizce sorun ne olabilir kırsal bir yerde yaşıyorum buradaki ustalar maalesef biraz karadüzen

iemre_12

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun. Sorununuz ve değiştirdiğiniz parçalar düşündüğümde aklıma gelen şey; acaba Baskı - Balata bitmiş olabilir mi? oldu. Ben bir usta değilim ancak bir kullanıcı olarak size yardımcı olmak adına düşüncemi söyledim. Ben dedim diye araştırmadan lütfen değiştirmeyin...
Düşüncemi destekleyebileceğini düşündüğüm bir video : https://youtu.be/WituEc63z-A
Sorunu çözüme kavuşturduğunuz da yazarsanız sevinirim. Geçmiş Olsun. Kazasız Belasız Sürüşler....