RENAULT SYMBOL 1.0 SCE ALINIR MI ?

zmr35

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba başlıkta belirttiğim aracı almak istiyorum performans beklentisi yok izmir İstanbul arası uzun yolda kullanılcak 100 110 dan fazla hız yapılmıycak kullananların yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

Merhaba, aracın hp ve torku çok düşük olduğundan uzun yolda rampalarda sizi üzer, 0.9 TCe almanızı tavsiye ederim...

• Beğen
Tepkiler: zmr35
Merhaba , yakıt tüketimi olarak sizi üzmeye bilir ama performans olarak sizi üzebilir. Onun için 0.9 TCE almanızı tavsiye edebilirim.

• Beğen
1.0 Sce 72 hp Clio 5 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim:

Yüksek hızlarda gitmek, çabuk hızlanmak, rampayı yüksek hız ve vitesle çıkmak, uzun rampalarda sonuna kadar klima açmak gibi düşünceniz varsa hiç bulaşmayın.

Sabırlıysanız, yolda aceleniz yoksa, 90-110 arası hızlar yeterliyse, almayı düşünebilirsiniz.

• Beğen
Vitesi 4 de düşürmeye razıyımda mesela şu anda bu aracın yerine 1.2 8v 2006 benzinli tüpsüz palio kullanıyoruz aynı yol için en fazla 4 de düşüyor klima açık aynı performansı veremezmi.

Vites rampaya ve yüke göre değişir ona birşey diyemem ama şöyle söyleyeyim, bende daha önce 2013 model 1.4 tüplü Punto vardı, şu an kullandığım Clio ondan daha iyi ve rahat diyebilirim. İkisinin de alt devirleri ölü ama Clio yüksek devirlerde daha rahat gidiyor kesinlikle.

Vites rampaya ve yüke göre değişir ona birşey diyemem ama şöyle söyleyeyim, bende daha önce 2013 model 1.4 tüplü Punto vardı, şu an kullandığım Clio ondan daha iyi ve rahat diyebilirim. İkisinin de alt devirleri ölü ama Clio yüksek devirlerde daha rahat gidiyor kesinlikle.
Evet 1.4 punto bendede vardı ondanda kullandık uzun yolda çekişi şahaneydi ama yakıtı biraz fazlaydı benzinliydi demek ki 1.0 sce bana tatminkar gelicek bide sahibindende symbollerdeki 1.0 sce 2 silindir olarak gözüküyor cliolarda 3 silindir o site hatası galiba 2 silindiri yok değil mi.

2 silindir değildir diye düşünüyorum.

Benim Punto dediğiniz kadar iyi değildi, rampada bayılırdı ve klasik fire motor, bağıra bağıra giderdi 110 da dahi. Belki de tüple alakalıdır bilmiyorum.

Dediğim gibi, yeterli sabrınız ve şöförlüğünüz varsa (aşırı dik rampalarda kalkış veya otopark çıkışlarında acemiler veya bazı bayanlar sıkıntı yaşayabilir) 1.0 sce alınabilir.

• Beğen
2 silindir değildir diye düşünüyorum.

Benim Punto dediğiniz kadar iyi değildi, rampada bayılırdı ve klasik fire motor, bağıra bağıra giderdi 110 da dahi. Belki de tüple alakalıdır bilmiyorum.

Dediğim gibi, yeterli sabrınız ve şöförlüğünüz varsa (aşırı dik rampalarda kalkış veya otopark çıkışlarında acemiler veya bazı bayanlar sıkıntı yaşayabilir) 1.0 sce alınabilir.
Aşırı dik yerlerde ben kaldırmam aracımı zaten aşağıya salarım arkamdada biri varsa aşağıda beklerim yokuşun boşalmasını çünkü kıyamıyorum arabalarıma 😁

• Beğen
Tepkiler: mcgc
Geri