Renault koleos 4wd kontrol ettirin

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mebo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mebo

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba arkadaşlar 3 senedir 2009 model renault koleos 2.0 dci otomatik suv kullanıyorum. Son 1 aydır araçta servis ışığı ile birlikte 4wd kontrol ettirin uyarısı veriyor, çekiş değiştirme düşmesinden çekiş türünü değiştirsemde 2wd ye geri aliyor, ne yapsak bilemedim , anlayan usta bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
1000005074.webp

Selamlar,
4WD sistemini yöneten aktüatör veya sensörlerde bir arıza olabilir. Bu durum, aracın doğru bir şekilde 4WD moduna geçmesini engelleyebilir, ECM veya ilgili modüllerde bir yazılım veya donanım sorunu olabilir, bu da çekiş modlarının düzgün çalışmamasına yol açabilir, 4WD sisteminin mekanik bileşenlerinde (örneğin, diferansiyel veya transfer kutusu) bir arıza varsa, sistem otomatik olarak 2WD'ye geri dönebilir. Ciddi sorunlara sebebiyet vermeden , servisin veyahut iyi bir ustanın kontrol etmesi sağlıklı olacaktır. Saygılar

Selamlar,
4WD sistemini yöneten aktüatör veya sensörlerde bir arıza olabilir. Bu durum, aracın doğru bir şekilde 4WD moduna geçmesini engelleyebilir, ECM veya ilgili modüllerde bir yazılım veya donanım sorunu olabilir, bu da çekiş modlarının düzgün çalışmamasına yol açabilir, 4WD sisteminin mekanik bileşenlerinde (örneğin, diferansiyel veya transfer kutusu) bir arıza varsa, sistem otomatik olarak 2WD'ye geri dönebilir. Ciddi sorunlara sebebiyet vermeden , servisin veyahut iyi bir ustanın kontrol etmesi sağlıklı olacaktır. Saygılar
Merhaba cevap için teşekkürler, fakat usta usta geziyoruz son zamanlarda, aracı gören usta resmen başından savıyor. Geçen servise götürdüm adam bana bu araçlara artık bakmıyoruz dedi, bazı parçalarını getiremiyoruz dedi, genede Bi randevu alıp göstermek lazım.

• Beğen
Tepkiler: kalopxe
Geri