Renault Kadjar Ayna Katlama Problemi

whitehuts

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, Sabahları ve araba yıkandıktan sonra katlanan aynalar tam açılmamaktadır. Bir yere gelip orada takılı kalıyor. :mad::mad: Elimde destek verdikten sonra açılıp kapanma normale dönüyor. Bununla ilgili forumda bir detay bulamadım. Konuyla ilgili biraz araştırma yaptığımda kronik bir hata olarak bir kaç yerde yorumlar gördüm.
Bu sorunla karşılaşan oldu mu? Sorunu çözebilende varsa destek olursa sevinirim.

Mekanizma kirlenmiş zorluk çekiyor olabilir çok güzel temizlenmesini sağlarsanız düzelir diye düşünüyorum

Mekanizma kirlenmiş zorluk çekiyor olabilir çok güzel temizlenmesini sağlarsanız düzelir diye düşünüyorum
herhangi bir yer sökmeden dönen mekanizmanın orayı yağladım. eskiye göre daha iyi ama başka bir öneriniz olursa onu da denerim.

herhangi bir yer sökmeden dönen mekanizmanın orayı yağladım. eskiye göre daha iyi ama başka bir öneriniz olursa onu da denerim.

O mekanizmada yada motorlarında herhangi bir bozukluk, arıza, kusur yoksa güzelce temizlenip yağlanması yeter.

Ayni sorun bende de var. Sokmek gerekiyor mu aynayi nasil yapabiliriz bu islemi

Ayni sorun bende de var. Sokmek gerekiyor mu aynayi nasil yapabiliriz bu islemi

ben plastik parçayı aralayarak içeriye silikon yağlayıcı sıktım. şu ana kadar bir sorun çıkmadı. Sizde deneyin umarım işe yarar.;)

Yıkama ve yağmur sonrası oluşuyor. Kronik bir sorun. Yağlama yapınca düzeliyor. Ama sonra yine olur.

2017 Model aracımda da aynı soru yıllardır devam etmekte. Bu hafta Renault servise göstereceğim. Sorun benden ise 4200TL istediler eğer sorun araçtan kaynaklı ise bakalım ne olacak göreceğiz. Sorun aynen kronik bir durum gibi. kuru havada çalışıyor ama yağmur, yaş, araç yıkama sonrası açıksa kapanmaz, kapalıysa açılmaz bir pozisyonda kalıyor maalesef. Firma servisi ile görüştüğümde hiç böyle bir sorun yaşanmadığınıda söylüyorlar. aracın üretimide durdu maalesef.
Kuruda çalışıp, ıslanınca çalışmıyorsa kullanıcı kaynaklı olması imkansız gözükmekte haliyle...
Yetkili servise gidince bakalım neler yaşanacak.Akabinde sizlere bilgi vereceğim.

2017 Model aracımda da aynı soru yıllardır devam etmekte. Bu hafta Renault servise göstereceğim. Sorun benden ise 4200TL istediler eğer sorun araçtan kaynaklı ise bakalım ne olacak göreceğiz. Sorun aynen kronik bir durum gibi. kuru havada çalışıyor ama yağmur, yaş, araç yıkama sonrası açıksa kapanmaz, kapalıysa açılmaz bir pozisyonda kalıyor maalesef. Firma servisi ile görüştüğümde hiç böyle bir sorun yaşanmadığınıda söylüyorlar. aracın üretimide durdu maalesef.
Kuruda çalışıp, ıslanınca çalışmıyorsa kullanıcı kaynaklı olması imkansız gözükmekte haliyle...
Yetkili servise gidince bakalım neler yaşanacak.Akabinde sizlere bilgi vereceğim.
Maaleesef hiç bir ilgi ve alaka olmadan sıfır ayna ve takma sökme bedeli diyip önüme fiyat teklifini çıkardılar. Aşırı müşteri odaklılardı. Şaşardım mı... tabiki hayır.

Geri