Renault İcon araca opsiyonel paketleri eklemek

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan acarcnr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

acarcnr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar babam ve annem için geçen ay 2017 model Megane icon otomatik araç satın aldım. Aracı 2 hafta kadar kullandım memnunum ama bu araçta opsiyonel olan paketler yok. Ben kendim eklemek istiyorum. Kendim makine mühendisiyim ve büyük bir firmada yurtdışı projelerinde makine ekipman bölümünde atölye mühendisi olarak çalışıyorum. Araçla ilgili değişiklikleri yapabilecek kapasitem var. Genelde iş ekipmanları ve vinçler üzerinde sıfırdan makine programla, tamirat, parça satın alımı gibi bir çok iş yaptım ve yapıyorum fakat normal araçlar üzerinde çok bilgim yok. Daha doğrusu dökümanım yok. DDT4All programı ile ilk gün araçtaki gizli özellikleri açmıştım. Sonradan şunu merak ettim. Eğer ben gerekli parçaları temin edersem diğer paketleri aktif edebilir miyim diye. Forumda bir arkadaş yanlış hatırlamıyorsam Touch pakete bir çok icon opsiyonlarını eklemiş. Bende program üzerinden baktığımda parçaları taktıktan ssnra DDT4All ile ayarlamaları yapabilirim.
Benim merak ettiklerim şunlar:

• Megane 4 için elektrik tesisat dökümanlarını nereden temin edebilirim. Sensörleri bağlamak için.
  • Otomatik park özelliğinde direksiyon otomatik dönüyor. Bunun için direksiyonda bir mekanizmamı var yoksa elektronik olarak mı bu işlem gerçekleşiyor.
  • Tabela okuma için ön kamera mı olması lazım.

Şuanda yurtdışındayım dönene kadar döküman ve bilgi toplayıp, dönünce biraz uğraşmak istiyorum. Hoşuma gidiyor böyle şeyler.

Son olarak ekran genel olarak hoşuma gitmedi. Carplay ve Android Auto açınca koskoca ekranın tam ortasında yatay olarak konumlanıyor. Yarısını telefon için yarısını da kendi özelliklerini göstermek için kullansa daha mantıklı olurmuş. Dışarda 3-4 bin liraya çok güzel Android ekranlar var. Ben bundan taksam aracın tüm özelliklerini kullanabilir miyim? Yani masaj, ambiyans, sürüş modları falan.

Merhaba.
Devre şemalarını paralı satan online siteler var bildiğim kadarı ile.Ücretsiz olarak paylaşanlar da olabilir.Bunun yanında servisten de alabilirsiniz yada özel servislerden.

Bazı donanım ekipmanlarınin eklenmesi için ddt4all ve pyren yeterli olmayabiliyor. Renault.net'e bağlanmanız ya da clip cihazı kullanmanız gerekebilir.
Android ekran değişimi ikon araçta mumkün değil. Aracın r link üzerinden yürütülen ayar ve kumandalarını kullanamazsınız.

Otomatik park için kör nokta sensörleri de yani 360 derece park sistemi lazım. Sonradan monte edilebilir. Kablolama hazır değil.BCM modülüne kadar çekilmesi gerekir. Direksiyon elektrikli.Bunu kendisi eps ecusu yardımı ile yapıyor.

Tabela okuma için kamera lazım. Kamera ile birlikte uyumlu iç dikiz aynası üzeri iç trimi ve ön camı da değiştirmelisiniz.

Carplay ve android auto ancak v8 ve v9'da tam ekrana yakın oluyor. Tıpkı şu videoda olduğu gibi:

Son düzenleme:
Cevaplar için teşekkürler baya bilgilendirici oldu. Baya uğraştırıcı olur bunları yapmak benim o kadar zamanımın olacağını düşünmüyorum.

Rica ederim.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri