RENAULT CLİO 1.5 dci edc vites sorunu

35hsyn42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar

Aracım 2015 ağustos trafiğe çıkışlı.Ben ikinci el 18000 km'de aldım.Şuan 20000 km civarında.Garantisi devam ediyor.Aracımı otomatik viteste kullanırken 1.vitesden 2.vitese geçiş sırasında hırıltılı bir ses geliyor.Sanki birşeyler sıyırıyor mu veya birşeylere sürtüyor mu desem anlamadım.Diğer vites geçişlerinde (3,4,5,6) bunu yapmıyor.Manuel moda aldığımda ise eğer vitesi 2000 devirde değiştirirsem bunu yapmıyor.Fakat 2500 devirde (otomatik modda 1'den 2'ye 2500 devirde geçiyor.) vites değiştirirsem aynı sesi yine yapıyor.Bir arkadaşımın babasında da aynı aracın station vagonu var.Deneme sürüşüde çıktık. hem manuel hem de otomatik modda kullandık aracı fakat o araçta böyle birşey yok.Aracıda servise 20000 bakımı için 26.01.2017' de götürdüm.Bu durumdan da bahsettim.Fakat aynı duruyor.Birkaç gün sonra tekrar gideceğim.Garantisi devam ederken yaptırırsam iyi olur.İleride daha büyük sorun çıkarıp büyük masraflara sokmasın beni.

Yardımlarınızı bekliyorum.İyi günler.

Pesini birakmayin serviste sanziman arizalari cok yuksek meblagalara cozuluyor direkt degisime gidildiginden sanirim kavrama degisimi 10 bin tl yi bulabiliyor diye biliyorum (yine de sormak lazim emin degilim)eger problem kalvramanin siyirmasi ise. dik bir yokusta durup hareket etmeye baslayinca sallama yapiyor mu ?

Sağolun.Dediğinizi deneyeceğim.Bakalım ne olacak.Servisede en kısa sürede gidip baktıracağım.

EDC nin yazılımını kontrol ettiriniz..

Benim şanzımanda 40 km altında hırıl hırıl ötüyor bi kazınma sesi var ama gel gelelim bunlar edc lerin hepsinde var deyip şu an için geçiştiriyorlar.Daha garantisi var birşey olursa değiştiririz diyorlar fakat bu sesle ben ne kadar dayanırım clio ya bilemiyorum.Araç 1.2 120hp edc

Geri