Otomatik El Freni Hakkında

muzikadami

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Aracımda otomatik el freni var( vites de otomatik ), aracı P'ye alıp stop ettiğimde otomatik çekiyor elfrenini ancak bir kaç yerde okumuştum, bu şekilde şanzımana yük bindiğinden bahsediliyordu.
Önce aracı N ye al , el frenini el ile kendin çek sonra P ye al ve stop et diye tavsiyeler okudum.

Sizler nasıl kullanıyorsunuz ? Bu işin doğru yöntemi nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Merhaba,
Aracımda otomatik el freni var( vites de otomatik ), aracı P'ye alıp stop ettiğimde otomatik çekiyor elfrenini ancak bir kaç yerde okumuştum, bu şekilde şanzımana yük bindiğinden bahsediliyordu.
Önce aracı N ye al , el frenini el ile kendin çek sonra P ye al ve stop et diye tavsiyeler okudum.

Sizler nasıl kullanıyorsunuz ? Bu işin doğru yöntemi nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Merhaba, ben önce aracı stop ediyorum, el freni otomatik çekiyor. Sonra N'ye alıp, frenden ayağımı çekip tekrar basarak P'ye alıyorum.
Bu arada aracım Megane 3 1.6 CVT GT-line.

Merhaba,

Teşekkürler

Merhaba,

Bende en doğrusu bu sıralama biliyorum ve mantıkende doğru. Amaç, şanzımana az yük bindirip, el frenini zorlamamak. Ama, itiraf edeyim bu kadar uğraşmıyorum, çok sorun olacağını sanmıyorum. Renault bunları aşmıştır diye düşünüyorum :)

Geri