Note 2 Müzik Dinleme (ACİL!!)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan arnold
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

arnold

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba,
bir konuda yardımınza ihtiyaç duyuyorum. bu hafta eşimle uzun yola çıkacağız. uzun yolda en çok keyif aldığımız konulardan biri de radyo tiyatrosu dinlemek. önceki araçlarımda bu işlemi radyo tiyatrosunu telefonuma indirip, telefonu araç teybine bağlayıp hallediyorduk. lakin megane 3'de telefonumun telefon özelliğini bluetooth vasıtasıyla kullansam da müzik dinlemeyi beceremedim. telefonumun versiyonu android 4.1.2

şartlar bu şekildeyken çözüm olasılıklarım da aşağıdaki gibi.
1-telefondan bluetooth üzerinden dinlemek (nasıl bağlayacağım, arama yapabiliyorum veya beni arayanla görüşebiliyorum ama müzikleri dinleyemiyorum)
2-ara kablo vasıtasıyla telefonu araca bağlamak (böyle bir ara kablo var mı? varsa nerede satılır)
3-dinlemek istediklerimi cd'ye kaydetmek ve o şekilde dinlemek (bizim araçların teypleri orjinal olmayan müzik cd'lerini oynatabiliyor mu?

ivedilikle yardımlarınıza ihtiyaç duyuyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Ps.. forumda bu konuda açılan başlıklar mevcut ama hiç birinde sorunuma çözüm bulamadım. durumun biraz da acil olması sebebiyle konu açmak durumunda kaldım.

kazasız sürüşler.

Bluetooth ile bagliysa herturlu calar muzik. telefonumu bluetooth ile bagliyorum sonra sarkiya play dediğimde aracta caliyor.

Telefon araca bluetooth ile bağlandıktan sonra "X aygıtı bağlandı" şeklinde bir yazı yazar ekranda. Sonrasında teypten Media tuşuna bastığınızda bluetooth kısmına geçer ve telefonunuz seçili olur. Yani Media tuşuna bastıktan ve telefonunuzun ismini ekranda gördükten sonra istediğiniz şarkıyı veya radyo tiyatrosunu telefonunuzdan başlatabilir ve dinleyebilirsiniz.

bluetooth ile baglandıktan sonra kaynağı direksiyondaki kolun üst düğmesi source yazar harici audio kaynak yapmanız gerekir orda bluetooth listesi çıkması gerekir onu seçtikten sonra telefondan çalan müziği aktarması lazım teybe çalması gerekir.

telefonu bağladığımda telefonumun modeli ekranda yazıyor ve söylediğim gibi birisi aradığında veya ben birini aradığımda görüşme de yapabiliyorum. lakin müzikleri açmak istediğimde müziğin çaldığını telefonumdan görebiliyorum (şarkının süresi ilerliyor) ama ses gelmiyor. bunun yanı sıra harici audio kaynak bulunamadı diyor.

acaba hatayı müziği telefon üzerinden başlatmaya çalışarak yapıyor olabilir miyim? doğrusu arabanın teybi üzerinden play tuşuna basmak olabilir mi?

arkadaşlar merhaba,
bir konuda yardımınza ihtiyaç duyuyorum. bu hafta eşimle uzun yola çıkacağız. uzun yolda en çok keyif aldığımız konulardan biri de radyo tiyatrosu dinlemek. önceki araçlarımda bu işlemi radyo tiyatrosunu telefonuma indirip, telefonu araç teybine bağlayıp hallediyorduk. lakin megane 3'de telefonumun telefon özelliğini bluetooth vasıtasıyla kullansam da müzik dinlemeyi beceremedim. telefonumun versiyonu android 4.1.2

şartlar bu şekildeyken çözüm olasılıklarım da aşağıdaki gibi.
1-telefondan bluetooth üzerinden dinlemek (nasıl bağlayacağım, arama yapabiliyorum veya beni arayanla görüşebiliyorum ama müzikleri dinleyemiyorum)
2-ara kablo vasıtasıyla telefonu araca bağlamak (böyle bir ara kablo var mı? varsa nerede satılır)
3-dinlemek istediklerimi cd'ye kaydetmek ve o şekilde dinlemek (bizim araçların teypleri orjinal olmayan müzik cd'lerini oynatabiliyor mu?

ivedilikle yardımlarınıza ihtiyaç duyuyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Ps.. forumda bu konuda açılan başlıklar mevcut ama hiç birinde sorunuma çözüm bulamadım. durumun biraz da acil olması sebebiyle konu açmak durumunda kaldım.

kazasız sürüşler.
Bende samsung note 2 kullanıcısıyım aracımda megane 3 sorularınızı yanıtlamaya çalışayım;
-telefonunuzu uygun bir şekilde eşleştirirseniz, aux/cd/radyo/harici kaynak bölümünden harici kaynağı secerek telefonunuza mp3 formatında yüklediğiniz radyo tiyatrosunu dinleyebilirsiniz.
-ara kabloyu 2 ucu araca (teybin altındaki yere renklere göre) bağlayıp , kulaklık jackını telefonunuza takıp, aux bölümünü secerseniz oardanda dinleyebilirsiniz.
-cd ye de aktarıp dinleyebilirsiniz yazma cd leride okuyor sorun olmayacaktır.

Sorun cozulmustur. Yardimci olan arkadaslara tesekkurler.

Şarkı isimlerini teyp ekranında gösteriyor mu sizde

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şarkı isimlerini teyp ekranında gösteriyor mu sizde

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
evet bluetooth üzerinden bağlantı yaptığımda ekranın alt kısmında şarkı isimleri gözüküyor.

DÜZELTME: bugün dikkat ettim ve göstermiyor. audio track yazıyordu sanırım. ben şarkı da telefonda o şekilde kayıtlı olduğunu sandığımdan gösteriyor demiştim

Son düzenleme:
Geri