Muayene için yardım ve bilgilendirme

FedoBig

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhaba RFC ailesi hayırlı forumlar ...
Clio III GrandTour aracımda ekstradan takılmış gündüz ledleri bulunmakta ve kasım ayında muayenesi var gündüz ledleri muayeneden geçiyor mu ve yaklaşık 6 aydır kullanmaktayım bugüne kadar polis tarafından herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama cezası var mı ? 1559994509d350869dc54d8b28dd2ecd.jpg
2.Sorum ise ön farlara bukalemun film arka farlara ise siyah film çekerek karartma işlemi uygulamayı düşünüyorum muayene de sıkıntı yaratırmı muayeneden sonra mı yaptırayım ?
3. Sorum ise ön kapılarda bulunan bildiğim kadarıyla sinyallere bağlı olan lambalarım amerikan parklarım sayesinde sürekli yanıyor ve onları mavi yapmayı düşünüyorum ampüllerin siparişini verdim fakat o bölmede ampüllere nasıl ulaşacağımı bilmiyorum . Ön kapılarda bulunan lambaların ampüllerine nasıl ulaşırım o kısmı nasıl açarım yeni ampülleri takmak için ?
4. Sorum arkada bulunan ve plakayı aydınlatan ışıklarıda mavi yapmayı düşünüyorum muayeneden geçer mi ve de herhangi bir cezası varmı polisler sıkıntı yaratır mı ?

Şimdiden teşekkür ederim hayırlı forumlar dilerim...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Guvensolen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam böyle şeyleri sorman çok iyi birşey çünkü sürekli sistem değişiyor ve buna ayak uyduramıyoruz şimdi tam olarak bir şey derim ancak oraya gidipte tekrar dönmek var. O yüzden tüvtürk muayene istasyonlarının genel bilgileri var anasayfaların da istersne oradan bak işini garantiye al.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Muayene istasyonunda eski kasa bi toyota gördüm adam farların etrafına apaçi gibi şerit led döşemiş o geçti. Bununda geçmesi lazım çünkü clioların da önünde gündüz ledi var. Plakalardaki ışıklar önemli değil yanmasa bile hafif kusur. Amerikan park lambalarından kesin kalır. Normalde kanuna göre aracına extradan hoparlör bile taktıramazsın. Gireceğin istasyona bağlı gündüz ledlerinden bırakabilirler.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muayene istasyonunda eski kasa bi toyota gördüm adam farların etrafına apaçi gibi şerit led döşemiş o geçti. Bununda geçmesi lazım çünkü clioların da önünde gündüz ledi var. Plakalardaki ışıklar önemli değil yanmasa bile hafif kusur. Amerikan park lambalarından kesin kalır. Normalde kanuna göre aracına extradan hoparlör bile taktıramazsın. Gireceğin istasyona bağlı gündüz ledlerinden bırakabilirler.

Mantık yürütüyorum sadece; benim araç 2014 fluence joy ( boş donanim ) sis fari sonradan takildi ve muayeneden sorunsuz geçti. Ben muayeneden sonra birde gündüz ledleri ni taktım. Muayeneye daha iki sene var. Şimdi aracin donanimda sis farı yoktu ama kusur bile olmadan gectiyse gündüz ledleri de aynı şekilde geçer diye düşünüyorum. Onu da iki sene sonra öğreneceğim. Ama şu var kısa farları aracın orjinal sari ise ve atiyorum beyaz led ile girerse geçmiyor

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

81081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonradan takılan gündüz farları aracın lambalardan ayrı bağlanması gerekiyor park lambalarına bağlanırsa muayeneden geçmiyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonradan takılan gündüz farları aracın lambalardan ayrı bağlanması gerekiyor park lambalarına bağlanırsa muayeneden geçmiyor

Onu bilmiyordum. O zaman dogrudan kontak hareketine bagli olacak ama cok zor bi sey olmasa gerek sanırım elektrikci halleder onu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi