Motor değişimi

gokcen25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erzurumdan selamlar 2017 sanderom var daha on bin kilometrede geçen hafta ariza lambasi yandi servise götürdüm motoru değişecek dediler sifir araba daha ilk bakim zamani dahi gelmedi ben de aracimin değiştirilmesini istiyorum motor değiştiğinde ruhsata motorun değiştiğine dair ibare koyuyorlarmiş ayrica satarken de sikinti oluyor ne yapmaliyim araci değişmezlerse tüketici haklarina şikayet etmeyi düşünüyorum

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erzurumdan selamlar 2017 sanderom var daha on bin kilometrede geçen hafta ariza lambasi yandi servise götürdüm motoru değişecek dediler sifir araba daha ilk bakim zamani dahi gelmedi ben de aracimin değiştirilmesini istiyorum motor değiştiğinde ruhsata motorun değiştiğine dair ibare koyuyorlarmiş ayrica satarken de sikinti oluyor ne yapmaliyim araci değişmezlerse tüketici haklarina şikayet etmeyi düşünüyorum

Bahsettiginiz konuda haklisiniz. Ulkemizde islem gormus araci satmak ya zor ya da fiyat kiriliyor. Aslinda motor degisimi islemi yetkili servis ve orjinal parca ile yapiliyor. Sahsen beni rahatsiz etmez ama ulkemizdeki arac alim anlayisi bu noktada biraz sikintili. Hakem heyetinden yana sansinizi deneyebilirsiniz ama renault kusurlu parcayi onarmis veya degistirmis olacagi icin yasal olarak sizin deger kaybindan baska tutunacaginiz bir sey olmayacak elinizde. Kotu bir tecrube olmus keske yasanmasaydi ama denk gelmis size. Biraz da sizin sanssizliginiz olmus. Hakem heyetine giderseniz sonuc net olarak su olur diyemem renaultu gerekli yukumluluklerini yerine getirdigi icin hakli bulabilirler. Diger yandan sizde kendi bakisinizda haklisiniz ama hakem heyeti veya mahkeme bu durumu dikkate alir mi o konuda yorum yapamiyorum acikcasi. Ama sonuc olarak motor degisimi yapilacak bu araca. Siz servisten evraklarinizi eksiksiz olarak alin. Diger yandan ruhsat masrafi vs gibi sizin uzerinize birakmalarina da razi olmayin. Servis bu islemi garantiden yaptigina gore sizin bi sucunuz yok bu durumda ve cebinizden para cikmasini gerektirecek bir durumda yok. Siz evraklarinizi saklayin aracinizi satarken de belge olur elinizde. Alacak kisiyi de rahatlatmis olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
10.000km yerine sıfır km motor konulacak ama maalesef ikinci elde bu avantajı sanki dezavantajmış gibi gösterip fiyat kırmaya çalışılıyor [emoji17]

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde başıma pejoda boyle bişey geldi motor degisti ama ruhsatta motorun degistigini belirtcek bi ibare yer almiyor merak etmeyin yeni motor no yaziliyor sadece

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RamaNET

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motoru değişen arabaların ruhsatında motor numarasının önüne EGM ibaresi konulur.