Megane II Yağ Değişimi Uyarısı

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim, yarın yada cuma günü servise girecek araç zaten beni tek endişelendiren gösterge 7000 km daha yağ değişimine var derken birden yağ değişimi demesi oldu, beyin vs bir sıkıntı oldu diye düşündüm. Umarım serviste de bir sorun çıkmaz tekrar sizlerle paylaşırım neticeyi.

1 seneyi doldurduğu için o uyarıyı veriyor önemli bişey yok .
Ama siz o kartla ilgili sorunu söyleyin servise..

Geçmiş olsun eğer yağ boşa akıp gittiyse dediğiniz gibi yağ eksik gösterir arkadaşlarında dediği gibi tarihi dolmuş olabilir ama siz her ihtimale karşı yağ bakımını yaptırın 140-150 lira civarında tutmaktadır.

Ayrıca Cengiz Arkadaşımız 15.000 km demiş ama 2010 modelden sonrakiler 15.000 km de bir diye biliyorum sizin araç 2005 bendede 2008 var ve 10.000 de bir bakım km sıfırladığımızdada otomatik 10.000den düşmeye başlıyor kolay gelsin soğumayın bence binilecek en guzel araclardan biridir, geçen hafta 1.800 km yol yaptım beni hiç yormadı başka araçla yapsaydım ikigün kendime gelemezdim.

Ayrıca uzun yolda oldukça tasarruflu (dizelleri kastediyorum) bir depo ile 1300 km rahat gidiyor... 2 kez s.dışında tecrübe ettim.. Kazasız, Sorunsuz sürüşler dilerim.

benim arac 2004 dinamic sıfırlayınca 15.000 km ye sıfırlıyor 15.000 kmden geri sayıyor

1- yağ uyarısı için arkadaşların dediği gibi süre dolmuş olabilir. kontrol için bakım km sini sıfırlayın, tekrar uyarıyı vermez ise sıkıntı yok demektir. aslında yağ değişim kartında tarih yazması lazım, bir sonraki bakımı buna göre ayarlarsın. şayet karttaki tarih, km bilgisi eksik yada süpheye düşürüyorsa bakımı erken yaptır, kafan rahat etsin

2- iki kez kırmızı ışık (yanılmıyorsam servis'e götür anlamı taşıyor) uyarısı almışsın. servise gösterip bilgisayara bağlat

3- çubukla yağına bak eksilme varsa tamamla

Son düzenleme:
1- yağ uyarısı için arkadaşların dediği gibi süre dolmuş olabilir. kontrol için bakım km sini sıfırlayın, tekrar uyarıyı vermez ise sıkıntı yok demektir. aslında yağ değişim kartında tarih yazması lazım, bir sonraki bakımı buna göre ayarlarsın. şayet karttaki tarih, km bilgisi eksik yada süpheye düşürüyorsa bakımı erken yaptır, kafan rahat etsin

2- iki kez kırmızı ışık (yanılmıyorsam servis'e götür anlamı taşıyor) uyarısı almışsın. servise gösterip bilgisayara bağlat

3- çubukla yağına bak eksilme varsa tamamla
2 - O kırmızı ışık antidrenemajın ışığı halk arasında immobiliser sisteminin .
3 - Yağ çubuğuna gerek yok gösterge sıfırlama tuşu olan modellerde yağ seviyesi grafik olarak gösterilebiliyor :)

2 - O kırmızı ışık antidrenemajın ışığı halk arasında immobiliser sisteminin .
3 - Yağ çubuğuna gerek yok gösterge sıfırlama tuşu olan modellerde yağ seviyesi grafik olarak gösterilebiliyor :)

3'e ekleme: seviye grafiği benim araçta da var ama çubuklamazsam rahat etmiyorum:)

Arkadaşlar yeniden merhaba,

aracı istanbul topkapı da bulunan bir ustaya götürdüm. şöyle ki dükkanda 1 tornavida bile yok, adamın tek işi arıza tespiti yapmak. özel renault yazan makinası ile sadece renault araçlara bakıyor. sorun ise gerçekten komik çıktı, aracın eski sahibi amfi taktırınca gidip aküsünü değiştirmiş 72 amper akü taktırmış ama bunu yaptıktan sonra aracı bir ustada bilgisayara bağlatıp kalibrasyonunu yaptırmamış. araç da bu sebeple kimliksiz çalışmış ve kafasına göre arıza yağ çubuğu fazla tüketim vs işaretler çıkartmış, ustaya giderken 50 tl mazot ile 123 km de ışık yanmıştı, araç bilgisayara bağlandıktan sonra ışık söndü 163 e kadar gittim hala yanmadı ama ben çokda dibini çekmesin deponun diye gene mazot attım. özetle Allah göstermesin ama bir sorun olursa tavsiye ederim. eski kale iş merkezine gitmeden fullpet diye bir petrol istasyonu açıldı hemen arkasında bu ustanın yeri. fiyatıda 30 tl, hani servise götürüp makinaya bağlatsan çok daha pahalı.

keyifli sürüşler dilerim.

ilk aracımda adam yeni değiştirdim demişti seviyesi de iyiydi ben yine nolur nolmaz diye 5 bin km sonra değiştirmeye gittim inan simsiyah yağ çıktı içinden. bna kalırsa zamanı bekleme direk yağ bakımını yap.

Geri