Megane II Yağ Değişimi Uyarısı

cemalettin_34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar,
Adım Cemalettin, İstanbul da ikamet ediyorum. 29 Nisan tarihinde 2005 Model Megane II alarak bende ailenize katılma şansı yakaladım.
Araç ile ilgili teknik vs konulara hakim değilim, sizlerin değerli fikir ve önerilerine ihtiyacım var.

Şöyle ki, aracı aldığımda yağ değişim kartı ve aracın göstergesine göre yaklaşık 7000 Km vardı, sadece 112 Km yol yaptım oda 4-5 günde parça parça. En son Pazar akşamı arabayı park ettim sorun yoktu fakat bugün bir çalıştırayım dedim " Yağ Değişimi Yapılmalı " uyarısı verdi.

Arabayı geri alıp baktım öyle yerde çok bir yağ göremedim (avuç içi kadar bir ıslaklık vardı, oda yağ mı bilmiyorum karanlıktı) belki de bugün hava yağışlı idi yağmur suyu ile aktı gitti bilemiyorum.

Kısaca aracı alalı 1 hafta oldu ama canım sıkıldı, daha önce de iki kere çalıştırmak istediğimde sanki hiç kart takılı değil gibi çalışmadı ortada kırmızı bir ışık yandı, kapıları kapatıp açtıktan sonra düzeldi.

hafta sonuna doğru aracı bir ustaya götürüp baktıracağım ama sizlerin de tecrübelerinden yararlanmak isterim.

şimdiden teşekkürler, kazasız belasız keyifli sürüşler.

cemalettin

yağ değişimi km ve tarih olarak ayarlanır km dolmadan tarih dolarsa gene uyarı verir

yağ değişimi km ve tarih olarak ayarlanır km dolmadan tarih dolarsa gene uyarı verir

bunu okudum internette ama pazar günü araç 6900 km yağ değişimine uyarı var derken, park ettim ve bugün çalıştırdım şimdi yağ değişimi diyor. bu canımı sıktı asıl.

bunu okudum internette ama pazar günü araç 6900 km yağ değişimine uyarı var derken, park ettim ve bugün çalıştırdım şimdi yağ değişimi diyor. bu canımı sıktı asıl.

tarih olarak tam bilmiyorum ama sanırım 4-5 ay önce değişmiş yağ, çok km yapmayan bir araç.

yağın 1 senede değişmesi gerekir
belki dolmuştur diye yazdım
yağ seviyesini kontrol edin genede

Cemalettin kardeşim, bence aracını bir servise götürerek bilgisayara bağlatmalısın. Tüm problemler orada ortaya çıkar. Eğer varsa tabi. Yoksa seninde için rahat eder ve huzurla binersin.

Cemalettin kardeşim, bence aracını bir servise götürerek bilgisayara bağlatmalısın. Tüm problemler orada ortaya çıkar. Eğer varsa tabi. Yoksa seninde için rahat eder ve huzurla binersin.

Teşekkürler, bu hafta Perşembe yada Cuma günü götüreceğim. Umarım kötü bir şey çıkmaz.

kardeşim merhaba megane 2 lerde 15.000 km bir değiştirmen gerekiyor ve zaten 5000 veya 6000 de ufak ufak hatırlatma yapıyor km si dogru ise yag değşiminin bazen cıkar bazen normal diyebilir

dediğim gibi hatırlatma yapıyor ama en dogrusu bence ki ben aldıgımda öyle yaptım yagını komple değiştir doldurt km sini sıfırlat yagın flitrelerini değiştir polen flitresini unutma ben aldığımda değiştrittim adam

temiz dedi ama içi yaprak pislik doluydu polenin öyle işte :) değiştir sen bil kafan rahat olsun

Geçmiş olsun eğer yağ boşa akıp gittiyse dediğiniz gibi yağ eksik gösterir arkadaşlarında dediği gibi tarihi dolmuş olabilir ama siz her ihtimale karşı yağ bakımını yaptırın 140-150 lira civarında tutmaktadır.

Ayrıca Cengiz Arkadaşımız 15.000 km demiş ama 2010 modelden sonrakiler 15.000 km de bir diye biliyorum sizin araç 2005 bendede 2008 var ve 10.000 de bir bakım km sıfırladığımızdada otomatik 10.000den düşmeye başlıyor kolay gelsin soğumayın bence binilecek en guzel araclardan biridir, geçen hafta 1.800 km yol yaptım beni hiç yormadı başka araçla yapsaydım ikigün kendime gelemezdim.

Ayrıca uzun yolda oldukça tasarruflu (dizelleri kastediyorum) bir depo ile 1300 km rahat gidiyor... 2 kez s.dışında tecrübe ettim.. Kazasız, Sorunsuz sürüşler dilerim.

tarih dolduğu için demiştir. yağ eksilseydi. yağ ilave edin yada yağ seviyesi düşük diye bi mesaj veriyordu. tam net olarak hatırlamıyorum bir sefer görmüştüm.
ama yağın eksik olduğunu söylüyor.

Geri